Göz Makyajı rimel sürerken topaklanma ve yapışma...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

merakli_kiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2012
111
0
Kızlaarrr hangi markada olursa olsun rimel sürdüğümde topak topak oluyor kirpiklerim ve birbirine yapışıyor... valla herkes gibi normal normal kökünden diplerine doğru hafif titreştirerek sürüyorum... kuruyuncada kirpik tarağıyla tarıyorum ama yine aynı yapış yapış topak topak karmakarışık kirpikler.. Acaba rimelden mi diyorum bugüne kadar maybelline, avon ve flormar kullandım, ama rimellerin özelliklerinide o kadar çok bilmiyorum, acaba sorun nerde bende mi, rimel de mi:)) Önerilerinizi bekliyorummm:)

Kızlaarrr hangi markada olursa olsun rimel sürdüğümde topak topak oluyor kirpiklerim ve birbirine yapışıyor... valla herkes gibi normal normal kökünden diplerine doğru hafif titreştirerek sürüyorum... kuruyuncada kirpik tarağıyla tarıyorum ama yine aynı yapış yapış topak topak karmakarışık kirpikler.. Acaba rimelden mi diyorum bugüne kadar maybelline, avon ve flormar kullandım, ama rimellerin özelliklerinide o kadar çok bilmiyorum, acaba sorun nerde bende mi, rimel de mi:)) Önerilerinizi bekliyorummm:)

canım flormarın spıder flash 3 ın 1 maskarasını kullan sert ve kırpıklerı ayıran bır fırcas var. kesinlikle cok guzel

loreal mega volume collageni tavsiye ederim siyahambalajlı olanı...ayrıca sürmeden pudra deneyinnn bunu bi arkadasımdan duymustum belkı ıse yarar...

Ben 3 4 rimel birden kullanan biri olarak topaklanma sorunu hiç yasamadım.Belki kullandıgım rimellerden ötürü.Öncelikle neler kullandıgımı yazayım.Maybelline By one by,Smashbox hyperlash,Pyhisican Formulas organicwear,Chanel inimatable intense(artık kullanmıyorm gerci pahalı oldugu için:)Aklıma su an gelmiyor aslında ama bence dikkat etmen gereken sey plastik ve sert fırcalar.Bir de ayırma özelliği olanları tırtıklıları kullanabilirsin.Önce hacim veren büyük fırcalar sonra tek tek ayırma özelliği olanlar.

rimeli bekleyerek kat kat sürmeyi deneyebilirsin. bence fazla sürdüğün için olabilir. topaklanmayı önleyici rimellerde işe yarayabilir...

Canım aynı sorun bende de var. Kirpiklerim çok ince benim bu yüzden oluyor diye tahmin ediyorum. Belki senin ki de aynıdır. Pudrayı ben de deneyeyim:) Bir ara rimeli kullanmadan önce işaret ve başparmağımın arasında sıyırıp öyle sürüyordum. sonra kutuya fırçayı daldırmadan elimdekinden alıp devam ediyordum sürmeye işe yaramıştı :) Şimdi aklıma geldi neden yine yapmıyorum ki :KK70:

Rimelin fırçasındaki fazlalıkları güzelce sıyırarak deneyin,
Rimelin içine bir iki damla bakım yağlarından birini damlatın (badem yağı gibi) bu rimelin daha akışkan olmasını sağlar.
Sürüş şeklinize de dikkat edin ben mesela sağa sola oynatarak sürdüğümde çok topaklanıyordu direk aşağıdan yukarıya fazla bastırmadan sürdüğümde topaklanmıyor vs...

maybelline one by one rimeli ;pembe kaplı olanın vaadi kirpikleri tek tek ayırmak ve uzun yapmak ben onu kullanıyorum topaklanma 0 ayırma süper rocket de güzel ben maybelline one by one ile loreal volume milion lashesı kombinleyince takma kirpik etkisi oluyor.

Schwarzkopf Palette Deluxe serinin altın bal 9-5 le ve açık sarıyı karıştırıyorum beyaz tenliyim muhteşem oluyor Schwarzkopf Palette Deluxe altın bal harika bir renk bayılıyorum

X