Revisiyon ameliyat sonrasi kemik cikikligi

sunny9191

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2024
7
2
33
Merhaba arkadaslar, 2 sene önce ilk ameliyatimi olmustum burnumda. Nefes problemi vardi ve disina müdahale edildi. Kemik kirilip yeniden yapilmisti. Ancak iglesirken kikirdaklarda erime kirilma gibi sorunlar olustu bunlarda deformite yapmisti. Burun sol kanat icine dogru cöküktü. Yaklasik 2 ay önce revisiyon ameliyati oldum kikirdaklar (greft) yenilendi ve cökük olan burun kanadin üstüne kikirdak eklendi ancak burun deliklerim halen daha revisiyondan önce nasil degisikdiyse öyle hatta konulan kikirdak cikik duruyor ve ele geliyor. Revisiyondan 1 ay sonra baska bir doktora gittim ve o eliyle cikik olan kikirdagi icine bastirdi ve üzerine atel takti 2 hafta tak dedi. Bir hafta sonra atel cikdi ve kendim elimle kikirdagi bastirabildim ancak tam olarak icinde durmuyor ve haliyle sislik olustu burun sirtimda ve tekrar ateli taktim. Simdi bu olusan sislik masajdan dolayimi olustu ve tekrar inermi? Böyle buna benzer bi durumu yasayan oldumu? Ve o ele gelen cikiklik gercekten yerlesince gidermi yoksa törpülemek mi gerekir? Cok mutsuzum bu durumdan. Simdiden tesekkürler

Eklentiler

• 20240717_145248.jpg
    20240717_145248.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 152
  • 20240717_145459.jpg
    20240717_145459.jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 144
  • 20240714_125040.jpg
    20240714_125040.jpg
    30,7 KB · Görüntüleme: 155
Merhaba ben 1 buçuk ay önce ameliyat oldum. İlk ameliyatımdı. Eskiden kemerli bir burnum vardı. Şişlerim inince yine orda kemer var gibi çıkıntı var. Doktorum net bir şey söylemedi. Yumuşar zamanla ama geçmezse kalırsa tekrar ameliyat ederiz dedi. Bu arada masajı nasıl yapıyorsunuz. Genelde sırt masajı aşağıdan yukarıya yapılır ama doktorum kesinlikle öyle yapma ucunda greft kıkırdak olduğu için kemikten ayrılır dedi.

Eklentiler

• IMG_20240712_204235.jpg
    IMG_20240712_204235.jpg
    86,1 KB · Görüntüleme: 197
Merhaba ben 1 buçuk ay önce ameliyat oldum. İlk ameliyatımdı. Eskiden kemerli bir burnum vardı. Şişlerim inince yine orda kemer var gibi çıkıntı var. Doktorum net bir şey söylemedi. Yumuşar zamanla ama geçmezse kalırsa tekrar ameliyat ederiz dedi. Bu arada masajı nasıl yapıyorsunuz. Genelde sırt masajı aşağıdan yukarıya yapılır ama doktorum kesinlikle öyle yapma ucunda greft kıkırdak olduğu için kemikten ayrılır dedi.
Bendeki cikiklik resmen kikirdakti, yapan doktor ateli 3 gün sonra cikarmisti havalimaninda sorun yasamiyayim diye sanirim ondan dolayi kikirdak yerlesmedi veya iyi kaynamadi simdide sorununu yasiyorum ve bana yerlesicek gecer diyo ama inanmiyorum. Dün atel cikinca kikirdagi bastirdim icine giriyor ama geri cikiyo gibi anlamadim birazda iki tarafa hafif bastirdim esit olsun diye ve assagidan yukariya hafif masaj yaptim burun ucunu ellemeden. Masaj yapipta sislik olan oldumu acaba. Sizinki sislik gibi duruyor iner ama sislik

Umarım şişliktir ve iner.
Masajı doktorunuz mu önerdi, çünkü doktorlar kişiye göre masaj öneriyor. Ben çok sert yapmadım hiç masajı o yüzden şişmedi belki de. Ama eğer kıkırdaksa illa ki yumuşayacaktır. Kemerin az törpülenmesinden veya vücudun iyişirken, iyileşme dokusunu fazla üretip tekrar bir kemik oluşmasından olan kemik geçmiyor anladığım kadarıyla. Sizin kıkırdaksa ve doktorunuz öyle diyorsa geçecektir.

Son düzenleme:
Umarım şişliktir ve iner.
Masajı doktorunuz mu önerdi, çünkü doktorlar kişiye göre masaj öneriyor. Ben çok sert yapmadım hiç masajı o yüzden şişmedi belki de
Ikinci doktor atel cikinca nasil bastiracagimi gösterecek pazartesi randevum var. Dün ateli yeniden takmam gerekiyordu orda iste bastirdim heralde cok oynadim sistim Insallah birsey kaymamistir vallahi ilk doktoruma güvenim sifir nerden gittim ona cok mutsuzum gercekten bazi sorularima aciklayici cevablar vermiyo mesela bu kikirdak grefti neden cikik anca yerlesir diyo burdaki doktorda törpü olmasi lazim yerlesmesse dedi tabi oda parayla, bu arada almanyada kaliyorum burasi fiyat olarak daha fazla bize göre

Ikinci doktor atel cikinca nasil bastiracagimi gösterecek pazartesi randevum var. Dün ateli yeniden takmam gerekiyordu orda iste bastirdim heralde cok oynadim sistim Insallah birsey kaymamistir vallahi ilk doktoruma güvenim sifir nerden gittim ona cok mutsuzum gercekten bazi sorularima aciklayici cevablar vermiyo mesela bu kikirdak grefti neden cikik anca yerlesir diyo burdaki doktorda törpü olmasi lazim yerlesmesse dedi tabi oda parayla, bu arada almanyada kaliyorum burasi fiyat olarak daha fazla bize göre
Umarım geçer istediğiniz buruna kavuşursunuz. Gerçekten ameliyat sonrası zor bir süreç. Evet benim doktorum da net bir şey söylemiyor. Zor ama sabredin biraz kıkırdak olunca zamanla yumuşuyor diye biliyorum.

Peki sizin elinizle aşağıdan yukarıya kaydırınca çıkıntı geliyor mu kemik gibi sert bir çıkıntı? Mesela benim garip bir şey ama aşağıdan yukarıya yapınca kemik gibi geliyor ama yukarıdan aşağıya parmağımı kaydırınca çıkıntı gelmiyor sadece göz pınarlarımın hizzasında küçük bir parça geliyor parmağıma

Insallah ya gercekten zor bir sürece, insan üzülüyor bütün emeklere zamana. Bendeki kemik cikikligi assagidanda yukardanda ele geliyo, sislik diye inanmak istiyorum ama inanamiyorum 1 yila kadar düzelir diye birsey var yani kisa bir zaman degil. Bunada sükür edelim daha kötüleri oluyo ama yinede mutsuz ediyor iste basta

Insallah ya gercekten zor bir sürece, insan üzülüyor bütün emeklere zamana. Bendeki kemik cikikligi assagidanda yukardanda ele geliyo, sislik diye inanmak istiyorum ama inanamiyorum 1 yila kadar düzelir diye birsey var yani kisa bir zaman degil. Bunada sükür edelim daha kötüleri oluyo ama yinede mutsuz ediyor iste basta
Evet bir yılda gerçekten çok değişiyor. Beklemek zor ama bekleyip göreceğiz. İnsan o kadar çekince sıkıntısız sorunsuz bir burun olsun istiyor. Kıkırdağın uyum sağlaması zaman alıyordur illa ki sizinde öyledir inşallah

Evet bir yılda gerçekten çok değişiyor. Beklemek zor ama bekleyip göreceğiz. İnsan o kadar çekince sıkıntısız sorunsuz bir burun olsun istiyor. Kıkırdağın uyum sağlaması zaman alıyordur illa ki sizinde öyledir inşallah
Aynen öyle insan gercekten birdaha ugrasmak istemiyor ve en kücük seye dikkat ediyor. Insallah sizinde istediginiz gibi olur

Merhaba arkadaslar, 2 sene önce ilk ameliyatimi olmustum burnumda. Nefes problemi vardi ve disina müdahale edildi. Kemik kirilip yeniden yapilmisti. Ancak iglesirken kikirdaklarda erime kirilma gibi sorunlar olustu bunlarda deformite yapmisti. Burun sol kanat icine dogru cöküktü. Yaklasik 2 ay önce revisiyon ameliyati oldum kikirdaklar (greft) yenilendi ve cökük olan burun kanadin üstüne kikirdak eklendi ancak burun deliklerim halen daha revisiyondan önce nasil degisikdiyse öyle hatta konulan kikirdak cikik duruyor ve ele geliyor. Revisiyondan 1 ay sonra baska bir doktora gittim ve o eliyle cikik olan kikirdagi icine bastirdi ve üzerine atel takti 2 hafta tak dedi. Bir hafta sonra atel cikdi ve kendim elimle kikirdagi bastirabildim ancak tam olarak icinde durmuyor ve haliyle sislik olustu burun sirtimda ve tekrar ateli taktim. Simdi bu olusan sislik masajdan dolayimi olustu ve tekrar inermi? Böyle buna benzer bi durumu yasayan oldumu? Ve o ele gelen cikiklik gercekten yerlesince gidermi yoksa törpülemek mi gerekir? Cok mutsuzum bu durumdan. Simdiden tesekkürler
bendede bir çıkıntı vardı geçecek gibi değildi doktorum 6 cı ayda lokal anesteziyle törpüleme yaptı..işlem sırasındada şiştiği için tam alınmamış çıkıntı ama eskisi kadarda rahatsız etmiyor beni

bendede bir çıkıntı vardı geçecek gibi değildi doktorum 6 cı ayda lokal anesteziyle törpüleme yaptı..işlem sırasındada şiştiği için tam alınmamış çıkıntı ama eskisi kadarda rahatsız etmiyor
Ben 1 sene beklemem lazim tekrar elletirmek istemiyorum umudum gitmesi ama inanmasi cok zor 😰

Bende de aynı durum var. Dışardan belli olmuyor ama elime geliyor. Önceleri yoktu sonradan çıktı. Umarım odemdendir.

Önceden sadece sağ tarafın yanındaydı. Daha sonra orta üst tarafa doğru geçti. Göz hizasında. Nokta gibi bisey. Önceden elime gelen uzundu biraz. Şimdi küçük yuvarlak bir çıkıntı şeklinde. Dışarıdan belli degil. O yüzden ben de çok takmiyorum.

X