Kontakt Lens renkli lens takınca bulanık görme

haziran22

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2010
2.985
104
slm kızlar bugün ilk defa renkli lens taktım ama çok rahatsızım çünkü çok bulanık görüyorum sizce bu neden oldu aranızda bunu yaşayan başkaları da varmı ve bu sorun geçer mi

aynı şey banada oldu canım gözüm alışır diye bekledim ama sonra lensin ortasında lekeler olduğunu farkettim.lensleri iyice temizleyip ışığa doğru tutup incele lenste bi hata varsa değiştirirsin.bide lensin markası ne?

slm kızlar bugün ilk defa renkli lens taktım ama çok rahatsızım çünkü çok bulanık görüyorum sizce bu neden oldu aranızda bunu yaşayan başkaları da varmı ve bu sorun geçer mi

ben iki senedir renkli lens kullanıyorum ;ilk zamanlarda yada ilk taktığın anlarda çok normal..tamizlemen şart tabiki diğer hanımın dediği gibi hatta gözüne batmalar çok sık oluyorsa vardır birşey onda mutlaka..birde ilk takınca kızarır falan..
benim ilk sene hatta gözümün içinde parçalandı lens,sol gözümdeki..korkmuştum çünkü ayna yoktu ve yoldaydım..kenara çkilip vitrin cmına bakarken pıt kendi düştü..yani demek istediğim madem kullanıosun korkma alış lenslerine..gözlerine ii bak canım..

lensin pupil boşluğu dar geliyor olabilir..görüş alanını engelliyordur belki renkli boyamalar...

ben de amazon colrs aldım onlar da aynısını yaptı,, çok bulanıktı ama gün ışığına çıktığım zaman gayet net görüyordum,, karanlık ortamlarda bulanıklaşıyor.. ilginç bir lens =/

hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar galiba boşluk dar geliyor gözbebeklerim biraz büyük çünkü

hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim kızlar galiba boşluk dar geliyor gözbebeklerim biraz büyük çünkü

önemli değil...kullandığınız marka zaten pupil boşluğu en dar olan lens markalarından birisi..geniş pupilli lensler dar olanlara göre daha az doğal oluyor ama insanın önünü rahat görebilmesi daha önemli..
ben de birçok lens markasında aynı sıkıntıyı çektiğim için iyi biliyorum bu sorunu...soloticanın hidrocor serisinde de aynı durumu yaşadım ve kullanamıyorum...dışarıda ve aydınlık ortamda sorun olmuyor ama oda içi gibi mekanlarda AVM içlerinde ve sinemalarda falan hayli sorun oluyor..

canım peki pupil boşluğu geniş olan ve fiyatı fazla pahalı olmayan bir lens markası önerebilir misin

aslında yeni bausch lombların pupil boşluğunu genişlettiler ama seninki eski seri sanırsam.bausch lomb un yeni serisini deneyebilirsin.bide rainbow var onun da pupili baya geniş ama çifti 150 tl civarında senelik

Son düzenleme:
canım peki pupil boşluğu geniş olan ve fiyatı fazla pahalı olmayan bir lens markası önerebilir misin

canım mesela rainbowların pupili geniştir..birçok rengini kullandım ve hiç görüş sıkıntısı yaşamadım..renkleri de güzel ve canlıdır..ayrıca yapısı da damarsız...

kızlar çok soru sordum biliyorum :KK17:ama lens hakkında hiç bilgim yok ve sizden başkasına sorup öğrenme imkanımda yok ve bir soru daha sormak istiyorum ben yıllık lens almaya karar verdim yalnız yıllık lensler tekli satılıyor ve tabi böyle pahalı oluyor peki neden tekli satılıyor yıllık lensler

kızlar çok soru sordum biliyorum :KK17:ama lens hakkında hiç bilgim yok ve sizden başkasına sorup öğrenme imkanımda yok ve bir soru daha sormak istiyorum ben yıllık lens almaya karar verdim yalnız yıllık lensler tekli satılıyor ve tabi böyle pahalı oluyor peki neden tekli satılıyor yıllık lensler

canım sanırım tekli satılmasının nedeni gözü numaralı olan kimselere kolaylık sağlaması için olabilir..
çünkü her 2 gözü de aynı numarada olmayan kullanıcılar var mesela atıyorum sağ gözü 2 numara olup sol gözü 3.25 olan bir kullanıcının lenslerini sipariş etmesi daha kolay olsun diye sanırım...çünkü çift olarak takım halinde satılsaydı 2 lensin de göz numarası aynı olurdu ve bu tarz kullanıcılar faydalanamazdı.. :KK61:

Bende baucsh lomb aldim dun ilk defa taktim ve bulanik goruyorum ne yapmam gerek bilmiyorum
Arkadasim cozum buldunmu bende bl kullaniorm ama ck takmiyorm cunku bulanik goruyorum gecen gun optikce gorunce sordum goz doktoruna git dedi sorun olabilirmis sanmiorum gormeyle alakali olsun sanirim bl ta sorun net gorebildigin lens bulunca habrr verirmisin sanirim goz capimiz buyuk

X