Renkli çamaşırlarımda deterjan lekelerı var?Ne yapmalıyım?

SILAM

anne
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
123
1
38
merhaba
uzun süredır yasıyorum bu sorunu
omo kullanıyorum ama renklı camasırlarımın uzerınde camasır deterjanı lekelerı var arıelı kullanırlkende böle olmustu aslında cokda koymuyorum ama neden oluyo anlamıyorum esımle makıneye baktık ek durulama dugmesı var bıde öle calıstrdık genede ek durulamaya ragmen genede kalıyo lekelerı anlamadım lutfen yardım 30 ve 40 da yıkıyorum bıde

Ayni sorunu ben de yasadim bir kac kez.Fazla koymusum,kilosuna göre.Ama ek durulama yapinca gecmisdi.Bir de deterjan bölümünde kalintilar varsa oda yapabilir.

önce çamaşır makinasındaki detarjan bölmesini çıkarıp yıka.kurladıktan sonra yerine tak.detarjan ölçüsünüde ayarlı koy.bu arada çamaşı makinanı tıka basa çamaşırla doldurma.buna rağmen geçmezse çamaşır makinanı 1 tamirciye göster.bende ariel detarjan kullanıyorum.üstüne detarjan tanımam.

Renkli ve siyah çamaşırlarım için Woolite sıvı deterjanı kullanıyorum.
Çünkü toz deterjanlar çamaşırlarda birazcık kalıntı bırakıyor ve beni kaşındırıyor.
Beyazları da normal yıkadıkdan sonra 2 defa ek durulama yaptırıyorum.

Toz deterjan benim renkleri koyu camasirlarimdada yapmisti bende renkliler için sivi deterjan almaya basladim...Sanirim bende cok koyuyordum deterjani ondan oluyordu...

bende oluyordu ama sanırım su tazikli gelmediğinden dolayı olabilcğeini söylediler ve tabiki detarjanı ve çamaşırı belirli oranda koymak gerekiyormuş

benimde bir ara öyle olmuştu çok sinir eden bir durum.ama ben yumuşatıcıdan olduğunu anladım mavi renkliydi yumuşatıcım eşimin bekarlık zamanından kalmıştı.belkide uzun zaman beklediği için bozuktu bilemiyorum ama yumuşatıcıyı bırakınca sorunumda ortadan kalktı.

selam
benimde renkli ve özellikle koyu renkli çamaşırlarımda deterjan izi vardı.yüksek ısıda yıkanamadığından düşük ısıda da deterjan erimediği için yaptığını düşündüm ve renkli çamaşrda artık sıva detejan kullanıyorum tercihim perwoldan yana kullandım çokda memnunum. özellikle siyahlardadeneyin.... sonuç alıdım.

makinenin yıkama süresinden olabilir bence.
kısa sürede yıkıyorsa, deterjan sıcak su ile yeterince çözünemiyordur.
ben evlendiğimde bu sorunu yaşadım.
makine tanıtımına gelen bayan; yoğun yıkama tuşuna basmamı, daha temiz yıkanacağını söyledi.15-20 dk deterjanlı su ile çalışırken bu sorunu yaşadım. yoğun yıkamalarda bu sorunu hiç yaşamadım.
yeni makineler genelde A sınıfı olunca suyu az alıyor, kısa süreli programlarda deterjanlar çözülemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…