Reklamlı anma.

ngs2007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
726
3
Türkiye İş Bankası, Atatürk'ü ölümünün 69. yıldönümünde bir reklam filmiyle andı. "Yetiştirdiğin güller bugün matemdeler" sloganıyla hazırlanan filmde Atatürk'ü Haluk Bilginer canlandırdı. Filmde gül bahçesinde Atatürk ile bir çocuk arasında geçen diyalog yansıtılıyor. Filmde Atatürk'ün eline gül dikeni batıyor. Çocuk da 'Senin eline diken batar mı?' şeklinde soru soruyor. Atatürk de çocuğa şöyle diyor: "Bu gülü yetiştireceksen canın yanacak. 'Bu bahçede gül bitmez' diyenler olacak. Sen kendine şunu soracaksın: 'Ben burayı gül bahçesi yapmak istiyor muyum? Çok istiyorsan, söylenenler umurunda olmayacak. Tek isteğin... şu kokuyu duymak olacak..." Konuşmanın sonunda Atatürk çocuğa "Anladın mı?" diye soruyor. "Anladım" yanıtını alan Atatürk, "Aferin sana. Uzat şu makası şimdi" diyor

Alıntıdır.

Çok güzel olmuş,reklamlarda ağlanır mı demeyin.Seyrederken ağladım.Herkesin emeğine sağlık.

Belkide Türk Televizyonlarında son günlerde yayınlanan en güzel reklam. Akşam bende gözlerim dolu dolu izledim. Bir an Atatürk'ü görür gibi olduk hepimiz.Ancak bu kadar benzetilebilir Ulu Önder'e. İş Bankasını ve Haluk Bilginer'i KK vasıtasıyla tebrik ediyorum.Süper bir reklam olmuş. a.s

çok etkilendim bende,harika bir reklam olmuş:çok üzgünüm:

İş Bankası'na, Haluk Bilginer'e ve reklamın hazırlanıp sunulmasında emeği geçen herkese teşekkürler...

Dün akşam gözüme ilişen ve beni olduğum yere mıhlayan İş Bankası reklamından sözediyorum.

Önce ne olduğunu tam anlayamadım. Bir baktım ki televizyonda Atatürk... Tüylerim diken diken oldu çünkü bir an hayatta olduğunu düşündüm. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken kızım bir hışımla daldı mutfağa...

"Anne, Atatürk ölmemiş, doğruymuş!" diye bağırıyordu. Derken oğlum geldi ve birlikte izlemeye başladık. Biz ne olduğunu anlayamadan reklam bitti.

Ardından tüm kanalları dolaştık ve reklamı baştan sona izledik. Allahım dedim, bu kadar mı güzel ve anlamlı olur bir reklam. Ortam, konu, Atatürk'e benzetilmiş Haluk Bilginer, her şey muhteşemdi. İş Bankası'nın, kurucusuna ve Türk Halkı'na verebileceği en güzel hediye buydu sanırım.

Kendime geldiğimde düşündüm... Bir reklamda, makyajla Atatürk'e benzetilmiş bir tiyatro oyuncusunu görmek insanı bu denli etkiliyorsa, gerçek hayatta bir kerecik de olsa onu uzaktan görmeyi başarmış insanlar, bu yoğun duygulardan nasıl etkilendiler acaba?

ben de çok etkilendim ve çok beğendim reklamı 5 yaşında ki yiğenim Atatürk geldi diye zıp zıp zıplıyor reklam yayınlandığında

Cok güzel bir reklam. Tüm ekibi tebrik ederim. Muhtesem bir reklam yaratmislar...

Aaa, senin eline diken batar mıydı Atam?
12/11/2007

Engin Ardıç'ın yazısı

Batmaz mı?
İşte yetmiş yıldır o reklam filmindeki çocuk gibi davrandınız hepiniz...

Aaa, senin eline de diken batar mıydı Atam? Aaa, senin parmağın da kanar mıydı Atam?

Aaa, sen de üşür müydün Atam? Sen de yorulur, sen de acıkır mıydın Atam?

Sen de âşık olur, sen de rakı içer miydin Atam?

Sen de sever, kızar, kavga eder, üzülür müydün Atam?

Laf aramızda, şu "m"yi birleşik mi yazacağız yoksa kesme işaretiyle mi Atam?

Sen de evlenir, boşanır mıydın Atam? Senin de bir kızkardeşin, üvey baban, üvey kardeşlerin olabilir miydi Atam?

Çok sigara ve kahve içmekten kalp krizi geçirebilir, çok içki içmekten siroz olup ölebilir miydin Atam?

Yoksa sen, bize öğretildiği gibi bir uzaylı değil, bizim gibi etten kemikten bir insan mıydın Atam?

Olmamalıydın, çünkü baksana, tam 126 yaşındaymışsın!... Öyle diyorlar.

Pardon, seni reklam filminde "kullanmak" da suç değil miydi Atam?

Seni bize Tanrı gibi öğrettiler Atam.

Ben, yedi yaşımda, bir 10 Kasım sabahı güldüğüm için ihtar cezası almıştım Atam, ilkokulda... Nedenini hiç anlayamamıştım.

Koşup oynamak da yasaktı, okulun bahçesinde üzgün üzgün dolaşmakla yükümlüydük Atam. Durup durup bir ağlama tutturursak öğretmenin gözüne girecektik üstelik.

Senin ölüm yıldönümlerinde sinema da kapalıydı, tiyatro da, içki satışı da yasaktı Atam.

Öte yandan da asla ölmediğini, hep bizimle olduğunu söylüyorlardı Atam.

Yakın zamana kadar, tıpkı Hazret-i Muhammed gibi, sahnede ya da perdede seni "canlandırmak", oynamak da yasaktı Atam.

Seni bizlere nasıl yanlış tanıttıklarının, birçok genci senden uzaklaştırdıklarının, soğuttuklarının acaba farkında mıydılar? Bunu kötülükten mi yapıyorlardı, ahmaklıktan mı Atam?

Şimdi de, senin ölümünden elli yıl sonra doğanlar seni "özlemişler" Atam.

Ben seni özlemedim, fakat araştırıp öğrenince, tanıyınca çok sevdim Atam.

Başardıkların ve başaramadıkların, zaafların, yanlışların, çevreni çepeçevre sarıp sarmalamış birsürü namussuzun ortasında kalmış muhteşem yalnızlığınla çok sevdim Atam.

Ben de o reklam filmindeki çocuğa söylediğin gibi, kimin ne diyeceğine aldırmadan doğru bildiğimi anlatmaya çalışıyorum Atam. Huyum kurusun, ara sıra aldırmak zorunda kalıyorum, beni bağışla Atam. Senin gibi bozkırda değil, bataklıkta gül yetiştirmeye çalışıyorum Atam. Ortalık da mis gibi değil, leş gibi kokuyor. Sen hainler, gericiler, yobazlarla uğraştın, ben de cahiller, aptallar, yeteneksizler, yalancılar, hokkabazlarla uğraşıyorum Atam.

10 Kasım sabahları Dolmabahçe Sarayı'na koşup koltuk altı koklar gibi "hava koklayanlar" bunları anlayamazlar Atam.

Aah ah, cumhuriyeti emanet edecek başka çemiş bulamadın mı Atam?

AKŞAM

[youtube]jSMzmeFunEE[/youtube]

izleyemeyen arkadaşlara a.s. gerçektende çok güzel bir reklam a.s

gerçekden süper bir reklam.Atatürk'ü yaşıyormuş gibi izlemek muhteşem. İş Bankasına çokk teşekkürler. reklamı her izledigimde ağlamamak için zor tutuyorum kendimisenağlama

İş Bankası'na, Haluk Bilginer'e ve reklamın hazırlanıp sunulmasında emeği geçen herkese teşekkürler...

Dün akşam gözüme ilişen ve beni olduğum yere mıhlayan İş Bankası reklamından sözediyorum.

Önce ne olduğunu tam anlayamadım. Bir baktım ki televizyonda Atatürk... Tüylerim diken diken oldu çünkü bir an hayatta olduğunu düşündüm. Ben ne olduğunu anlamaya çalışırken kızım bir hışımla daldı mutfağa...

"Anne, Atatürk ölmemiş, doğruymuş!" diye bağırıyordu. Derken oğlum geldi ve birlikte izlemeye başladık. Biz ne olduğunu anlayamadan reklam bitti.

Ardından tüm kanalları dolaştık ve reklamı baştan sona izledik. Allahım dedim, bu kadar mı güzel ve anlamlı olur bir reklam. Ortam, konu, Atatürk'e benzetilmiş Haluk Bilginer, her şey muhteşemdi. İş Bankası'nın, kurucusuna ve Türk Halkı'na verebileceği en güzel hediye buydu sanırım.

Kendime geldiğimde düşündüm... Bir reklamda, makyajla Atatürk'e benzetilmiş bir tiyatro oyuncusunu görmek insanı bu denli etkiliyorsa, gerçek hayatta bir kerecik de olsa onu uzaktan görmeyi başarmış insanlar, bu yoğun duygulardan nasıl etkilendiler acaba?

Teşekkürler İş Bankası sonsuz teşekkürler..
yeniresimen7.gif
ATAMIZI
yeniresimen7.gif
kaybedişimizin 69.yılında ve ulusca ona olan özlemimizin bir çığ gibi büyüdüğü,kıymetini her geçen gün dahada çok anladığımız bugünlerde biz Türk ulusuna verdiğin muhteşem armağının için sonsuz keyif ve onur duyduk...

Bizde çok etkilendik ailece,çok güzel ve anlamlı bir reklam olmuş.Haluk bilginer Atatürke tıpkısı gibi benzemiş,iş bankası çok güzel düşünmüş,şu günlerde Atamıza o kadar ihtiyacımız varki,reklamda onun olması bir nebzede olsa biz Türk milletine güç veriyor.Sağolasın İş bankası

çok güzel bir reklam. izlerken tüylerim diken diken oldu
ayrıca sevgili haluk bilgineri tebrik ediyorum.a.s. zaten hayranım ben adamaŞeniz

Aaa, senin eline diken batar mıydı Atam?
12/11/2007

Engin Ardıç'ın yazısı

Batmaz mı?
İşte yetmiş yıldır o reklam filmindeki çocuk gibi davrandınız hepiniz...

Aaa, senin eline de diken batar mıydı Atam? Aaa, senin parmağın da kanar mıydı Atam?

Aaa, sen de üşür müydün Atam? Sen de yorulur, sen de acıkır mıydın Atam?

Sen de âşık olur, sen de rakı içer miydin Atam?

Sen de sever, kızar, kavga eder, üzülür müydün Atam?

Laf aramızda, şu "m"yi birleşik mi yazacağız yoksa kesme işaretiyle mi Atam?

Sen de evlenir, boşanır mıydın Atam? Senin de bir kızkardeşin, üvey baban, üvey kardeşlerin olabilir miydi Atam?

Çok sigara ve kahve içmekten kalp krizi geçirebilir, çok içki içmekten siroz olup ölebilir miydin Atam?

Yoksa sen, bize öğretildiği gibi bir uzaylı değil, bizim gibi etten kemikten bir insan mıydın Atam?

Olmamalıydın, çünkü baksana, tam 126 yaşındaymışsın!... Öyle diyorlar.

Pardon, seni reklam filminde "kullanmak" da suç değil miydi Atam?

Seni bize Tanrı gibi öğrettiler Atam.

Ben, yedi yaşımda, bir 10 Kasım sabahı güldüğüm için ihtar cezası almıştım Atam, ilkokulda... Nedenini hiç anlayamamıştım.

Koşup oynamak da yasaktı, okulun bahçesinde üzgün üzgün dolaşmakla yükümlüydük Atam. Durup durup bir ağlama tutturursak öğretmenin gözüne girecektik üstelik.

Senin ölüm yıldönümlerinde sinema da kapalıydı, tiyatro da, içki satışı da yasaktı Atam.

Öte yandan da asla ölmediğini, hep bizimle olduğunu söylüyorlardı Atam.

Yakın zamana kadar, tıpkı Hazret-i Muhammed gibi, sahnede ya da perdede seni "canlandırmak", oynamak da yasaktı Atam.

Seni bizlere nasıl yanlış tanıttıklarının, birçok genci senden uzaklaştırdıklarının, soğuttuklarının acaba farkında mıydılar? Bunu kötülükten mi yapıyorlardı, ahmaklıktan mı Atam?

Şimdi de, senin ölümünden elli yıl sonra doğanlar seni "özlemişler" Atam.

Ben seni özlemedim, fakat araştırıp öğrenince, tanıyınca çok sevdim Atam.

Başardıkların ve başaramadıkların, zaafların, yanlışların, çevreni çepeçevre sarıp sarmalamış birsürü namussuzun ortasında kalmış muhteşem yalnızlığınla çok sevdim Atam.

Ben de o reklam filmindeki çocuğa söylediğin gibi, kimin ne diyeceğine aldırmadan doğru bildiğimi anlatmaya çalışıyorum Atam. Huyum kurusun, ara sıra aldırmak zorunda kalıyorum, beni bağışla Atam. Senin gibi bozkırda değil, bataklıkta gül yetiştirmeye çalışıyorum Atam. Ortalık da mis gibi değil, leş gibi kokuyor. Sen hainler, gericiler, yobazlarla uğraştın, ben de cahiller, aptallar, yeteneksizler, yalancılar, hokkabazlarla uğraşıyorum Atam.

10 Kasım sabahları Dolmabahçe Sarayı'na koşup koltuk altı koklar gibi "hava koklayanlar" bunları anlayamazlar Atam.

Aah ah, cumhuriyeti emanet edecek başka çemiş bulamadın mı Atam?

AKŞAM

paylaşımın için teşekkürler. biz izinden gidemedik atamınsenağlama

Teşekkürüne ben de katılmak isterim.
İlk gördüğümde o kadar etkilendim ki.. Sanki hep beklediğim bir film yayınlanıyormuş gibi heyecanla izledim. İşin en güzel tarafı izlerken hala aynı heyecanı duyuyorum içimde..
Teşekkürler İş Bankası!

Reklamı bende izledim ve izlerken de şimdi de tüylerim diken diken oldu.Çok gerçekçi olmuş teşekkürler emeği geçen herkese

aynen ablacım aynen...
yandım Ali'yi izlerken de Atatürk'ün gencliğini canlandıran ve inanılmaz şekilde benzeyen oyuncuyu ilk gördüğümde buz kestim, şakaklarım uyuştu genzim sızladı gözlerimden yaşlar süzülmeye başladı...
"ben miyim acaba sadece böyle ezilip büzülen?" merakıyla arkadaşıma baktığımda onun da ağladığını gördüm...
sonraki her sahnede ise kafamı çevirdim, bakamadım, utandım...
ülkem için birşey yapamamaktan, var gücüyle ülkeyi uçuruma sürükleyenlere "dur" diyememekten utandım...
anıtkabirdeki mumdan heykelini görünce de yerin dibine geçmek istemiştim o an....
İş bankasına sonsuz teşekkürler...

X