Jinekoloji Reglim gecikti stresten midir?

yildiz54

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2019
371
260
Öncelikle iyi akşamlar direkt konuya gireceğim doğru yere mi konu açtım bilmiyorum. Benim düzenli regl dönemim vardır yani oldum olası böyledir sadece aşırı stres yaptığım dönemler 3-4-5 gün kadar gecikebilir ama onun haricinde çok düzenlidir. Sorun şu ki uzun bir zamaj sonra ilk defa 12 gün oldu hâlen olamıyorum. Kardesimde polikistik over var acaba bende de olabilir mi diye düşünüyorum. Ama belirtileri bende yok. Kadın doğumdan randevu alın demeyin şu an bakıyorum tek bir randevu dahi yok açılır açılmaz alıcam zaten sürekli kontrol ediyorum. Bir ay öncesine kadar bir mülakata girmiştim ona çok stres yaptım onunla birliktw kpss durumum vardı ikisi birlikte beni çok strese soktu zaten mülakat sonucum başarısız geldi. O bitti derken kpss ye daha çok kafa yormaya aşırı stres yapmaya başladım. Acaba bu durum bu kadar tetiklemis midir? Soğan suyu egzersiz vs. Denedim ama ağrım bile yok şu an 😰
Hepsinin haricinde polikistik'ten şüpheleniyorum inşallah öyle bir durumum yoktur ama. Acaba stres yaptığım için de etkiliyor mudur bilmiyorum. Şu an çok stresli ve çaresizim 😢😥

Bazen gecikme olabiliyor.stresten olabilir.3 ay adet olmadığımı hatırlıyorum ki herhangibir sorunumda yoktu.sadece stresten.

Bazen gecikme olabiliyor.stresten olabilir.3 ay adet olmadığımı hatırlıyorum ki herhangibir sorunumda yoktu.sadece stresten.
Doğru söylüyorsunuz çok büyük strese girdim çünkü ve su an olmadıkça da daha çok stres yapıyorum her dakika aklımda

Biontech üçüncü doz olduktan sonra 54 gün gecikti yani kafayı yedim o ara, doktor randevusu aldım, gidemeden regl oldum.

Aşı ilaç falan da etkiler
Yok ben 3. Doz olmadim ama üç dört hafta öncesine kadar covid olmuş olabilirim diye düşünüyorum test olmadım ama. O etkiler mi onu da bilmiyorum

Büyük ihtimalle stresten olmuştur. Benim de stresten dolayı 20 gün geciktiği olmuştu. Regl olmaktan daha kötü bir şey varsa o da regl olamamak cidden. Olamadıkça insan daha da stres oluyor tabi. Bu ay benim de normalinden daha geç oldu mevsimsel olduğunu düşünmek de mantıklı geldi.

X