Regl ve Sünnet Farkı

eksibir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2009
77
0
Ergenlik çağına girmiş her kız, her ay bir bebek sahip olacakmışcasına hazırlanır.

Yani her ay, bir canlı oluşturma potansiyeline sahiptir.

Yani ergenlik çağına girmiş her kız, aslında her ay kutsanır.

Regl olmak, kutsanmanın başlangıcıdır.

Sünnet bir kere olunur, regl her ay.

Sünnet kutsanmak olarak sayılırsa; erkek bir kere kutsanır, kızlar her ay.

Ama ne tezattır ki; erkekler bir kere kutsandığı halde kutlanır, kızlar ise kutlanmaz.

Ve gene ne tezattır ki; kızlar her ay kutsanır ama her zaman ezilir, erkekler bir kere kutsanır ancak hep ezer...

siz ne düşünüyosunuz?mirmirmirmir

su kadinlarin eziliyorsunuz erkekler sizi eziyor muhabbetinin artik fena halde kabak tadi verdgini madem bu kadar farkindayiz ezdirmeyin ve kendinizi ezdirmemek adina karsinizdakini de ezmeyin diyorum.

kadin ve erkek esit degildir denk degildir ikisi de ayri ayri karsilastiralamayacak kadar yuce yaratiklardir.
erkekler olmasa bebek olmaz nesil devam etmez keza kadinlar da olmasa devam etmez.
kimse kimseden ustun ya da asagi degil. karsilastirmaktan ve surekli olarak cinsimin karsilastirilmasindan hatta ve hatta kadinlar gunun varligindan dahi rahatsizim.
asil bunlar bizi ayrimciliga sokuyor farkinda degiliz,
hak sa hak herkes bilinclensin ve lafta da bilinclenmesin bilincli birer birey olarak davransinlar.

Erkekleride bizler yaratıyoruz biz kadınlar...

Şu hatunları bir eğitsek hiç bir sorun kalmıycak canım benim :nazar:

konuyu Hiçbir başlığa uymayan yazılar bölümüne taşıyorum..
sevgiler...

ne ezelim ne ezilelim herşey eşit olsa ne iyi olur ama o erkek çocuklarınıda biz anneler yetiştiriyoruz çocuklara şiddet uygularsanız onlarda çocuklarına eşine şiddet uygular daha birçok şeyde anneler etkili bence sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz birbirimizi kaybettikten sonra kıymetimizi anlasak neye yarar önemli olan beraberken anlamak kıymetini beraber olmanın

X