Jinekoloji Regl olmak veya olmamak işte tüm mesele bu

Evrimnecla

me and my broken heart
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
573
1.772
Bilenler, başına gelenler lütfen yardımcı olabilir mi ya gerçekten stresliyim
Polikistikliyim, 19 gün önce Tarlusalı bitirdim ama hala regl olamıyorum. (Hamilelik falan yok) daha önce hiç böyle olmamıştı ara sıra kullandığım bir ilaç
Prospektüsünde ilacı bitirdikten sonra 1 hafta içinde kanama olur diyor bir de.
Doktor haftaya gel dedi çok stresliyim stres yaptıkça hiç gelmiyor galiba bilmiyorum. Göğüslerim patlayacak gibi, üstüne yatamıyorum..
Var mı böyle bir şey yaşayan?

Bende de pocs var. Bekarken 1 yıl regl olmadığım olurdu. Doğum yaptıktan sonra düzene girdi.

Göğüs hassasiyeti falan yaşamadım ama benimde reglim 1 hafta geçmişti gebelik vs yoktu . Doktorum yeniden yumurtluyorsun dedi . Düşün yani 1 hafta geçmişti reglim ve 16-17 mm yumurtam çatlamaya hazır beni bekliyormuş o yüzden regli olmamışım . Bende pcosum bu arada . Doktor igne yazalım vurul dedi ama ben istemedim . Tarlusal kullandım 6 gün ilaç bittikten 6 -7 gün sonra reegli oldum zaten

Emin misiniz hamile olmadığınıza ben de pcos hastasıyım, ikinci gebeliğim tarlusal kullandığım zamanda olmuştu
10 gün geçmişti ilaç biteli olmamıştım, kan verdim gebelik çıkmadı 1 hafta daha geçti ve sonra gebe olduğum anlaşıldı

Bende pko yum 5 ay adet olmayınca dr gittim tarlusol verdi bittikten 10 gün sonra adet oldum.yine 3 ay oldu hala adet olmadım düzelecek gibide değil 15 yıldır düzensiz benim

Ben 3 aydır regl olmuyorum tarlusal kullandım yine olmadı
Umarım bende de yumurtlama olmuştur bu süre içerisinde :/

Yok yok değilim

Aşırı aşırı stresten 4 ay olmadığımı biliyorum

Bende pko yum 5 ay adet olmayınca dr gittim tarlusol verdi bittikten 10 gün sonra adet oldum.yine 3 ay oldu hala adet olmadım düzelecek gibide değil 15 yıldır düzensiz benim

Benim de 10 yıldır böyle şu an zirve yaptı
Kilo yok, düzenli de besleniyorum FSH mıdır LSH mıdır bi türlü dengeyi bulmuyo

Bitkisel ürünlere inanır mısınız bilmiyorum ama bende mucizeler yaratan şey hayıt tohumu oldu. Eskiden 1 yıl regl olamayıp hayıt tohumunu 1 Fincan içmeyle söküldüğümü biliyorum.ondan sonra da hiç bırakmadım ve yine kullandığım bir dönemde 3 ay üst üste düzenli regl olup sürpriz bir şekilde 2. Çocuguna hamile olduğumu öğrendim.ilki yumurtlama tedavisi ile olmuştu.
Emzirme sürecinden sonra da artık hiç birşey kullanmadan her ay düzenli oluyorum.bence araştırın ve deneyin.

Çok şaşırdım. Araştırıyorum hemen, teşekkür ederim

Vajinal kültür aldirmayi bir dusunun derim, pcoslu olduğunuz icin durumu buna bagliyorsunuz ama bazi enfeksiyon/mantar turleri de reglinin aksamasina sebep olabiliyor.

Vajinal kültür aldirmayi bir dusunun derim, pcoslu olduğunuz icin durumu buna bagliyorsunuz ama bazi enfeksiyon/mantar turleri de reglinin aksamasina sebep olabiliyor.

evet şu an mantar var bende, 2 gündür krem kullanıyorum
Buna daha çok şaşırdım
Teşekkür ederim doktora söyleyeceğim haftaya

Ya bende şöyle bisey var ne hormonlarda bir sıkıntı var Kan da hersey temiz hatta ultrason da bile bisey görmüyorlar ama adetlerim düzensiz nedenini bulamadılar pko dedi dr ama başka doktor değil dedi çözemedim bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…