regl oldum ?

silaa122

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2023
52
-23
21
konuyu nereye yazacagımı bilemedim buraya yazıyorum, pazartesi günü tatile gidiyoruz denize falan girecegiz az once regl oldum reglimde 6 günde bitiyor , kısaca denzie girmek istiyorum geciktirici icmelimiyim (doktor bana bi ilac yazmıstı regl azaltmak icin duzen bozuyor diye bırakmıstım ama o ılac hem gecıktırıcı hem de regl azaltıcı kullanıma gore değişiyor) kısaca şimdi icersem üc 4 günde reglim bitixek ama ilacı diğer reglime kadar içmeye devam etmem gerek sizce içmelimiyim ? şöyle bi durumda var bazen az az aktıgı icin uzattıgıda oluyor yani 4 gündede bitmeyebiliyor ne yapıcam? bu arada reglim 5. gün tamamen azakmıs oluyor

Tatiliniz kaç ay ki? Zaten olmuşsunuz. Öbür ayı mı ötelemeniz gerekiyor?

Tatiliniz kaç ay ki? Zaten olmuşsunuz. Öbür ayı mı ötelemeniz gerekiyor?
tatil 3 4 gün olucak , dediğim olayda mesela suan içmeye başladım siyelim 3 4 gunde adetim biticek ve az az geliyor o ilacı içince hatta hic akmıyor gibi , ama bbiter bitmez o ilacı kesersem relrar adeti oluyorum yani diğer adet donemınden 3 gun once bırakmam lazım

Geciktirici almak icin gec kalmissiniz, tampon da kullanmak istemiyorsunuz. Adetinizin son gunleri yogun degilse bence kontrollu bir sekilde girebilirsiniz denize. Koyu renk bikini giyin, aralarda gunluk pedler takin vb.

Bu hangi ilaç ki? Progesteron benzeri olansa o var olanı keser mi ki?

Tarlu*** türevi ise onu boşuna kullanmayın. Pratikte acayip şeyler olabilir. Hormonlarınızın şaftı fazla kayabilir.

Ya tatili birkaç gün öteleyin ya da o şekilde denize girin. Ağrı kesiciler kanamayı azaltır. Belki ilaç etki edince girmek işinizi kolaylaştırır ama enfeksiyon riski için durumunuzu bilemem.

Son düzenleme:
Bekaret durumununda tampon kullanilmasi tavsiye edilmiyor diye biliyorum.
Ben de tampon önermeye gelmistim halbuki

Bir hafta kadar erteyemez misiniz hiç hijyeik olmaz zaten ağrısı rahatsızlığı vs. rahat eğlenemezsiniz

Regl mayosu var bir arastirin(peddon muydu neydi ismi hatirlayamadim)ben ilac icip tüm düzeni bozmazdım,tampon kullandım,manstural cup kullandım reglim tatile denk gelince, kullanamam tampon diyorsanız,bu bikini de ilgimi cekmisti aklımda kalmış. Bence bir bakın,işinizi görür

Icmeyin sonucta sağlığınız önemli. Hele hele ki tampon kullanan bir çok kadın septik şok olup kol ve bacağını kaybetti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…