Regl döneminde cinsel ilişki ve hamilelik

ilovecats

eylül..
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2011
9
0
Merhaba arkadaşlar,

belki hatırlayanınız vardır, yoksa da şurada bir konu açmıştım, aralık ayında iki bebeklerimi kaybettim.
Yeni bir bebek düşünmüyorduk henüz eşimle, doğum kontrol haplarını ikizlere hamile kalmadan önce bırakmıştım, geri çekilme yöntemiyle korunuyorduk.

Aralıktan sonra ilk kez mart ayında tekrar cinsel ilişkiye girmeye başladık. Takdir ederseniz ki benim için zor bir dönemdi ve yeni yeni atlatıyorum. 17-22 mart arası regl olduğum günler, bu günler içinde ve reglden bir gün sonrasına kadar ilişkiye girdik. Korunmadık, eşim geri çekiliyordu, bazen de çekilmiyordu... (özel sebepler)

Dünden beri kasığımın sağ tarafında bir şişkinlik ve bir şey batıyormuş gibi bir sancı var. Reglken hamile kalınmadığını okumuştum, ama yine de ihtimal dahilindeymiş.

Buna hazır olup olmadığımı bilmiyorum, hamilelik testi yapmak için de çok erken sanırım. Eğer hamileysem beni psikolojik olarak nasıl etkiler inanın emin değilim...

Bu konuda yorum ve fikirlerinize ihtiyacım var...

Teşekkürler şimdiden :KK1:

regl dönemi ilişkiye girmek sakıncalı bir durum. kadınlık organlarınızın en hassas dönemi. bel soğukluğu, rahim iltihabı, erkekte iktidarsızlık hortlayabilir. bence siz kan birikmesi yaşamışsınız o da sizin yaşadığınızı yapar. kenin az olduğu dönem yapın ama bana sorarsanız hiç yapmayın derim.hamile kalma ihtimaliniz çok zor. Normal koşullarda bile :%25.ayrıca sperm hücresinin kan temasında yaşayacağını zannetmem.

X