Reaktif hipoglisemi hastalığı..

Sumelody

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
108
0
Herkese merhaba ben 17 yaşındayım.Küçüklüğümden beri kilomla ilgili sorunlar yaşadım.Kilolu oldum ama aşırı kilolu olma yoluna gelince hep kendimi frenledim.8.sınıftan itibaren kilom bende bir kompleks oluşturdu zira arkdaşlarım durmadan yüzüme vurmak için bahane ararlardı.9.sınıfta okula başladığımda yurtta kalmaya karar verdim annemleri de evimiz okula yakın olmasına rağmen ikna ettim.Ve öyle sağlıksız beslendim ki vücudum 2 ay dayandı.Bu hastalık sürecinde 4-5 günde 7 kilo verdiğim ve yerindeyse size zombiye benzediğimi söyleyebilirim.Sonra tekrar aldım.42 kilodan 54 kiloya yükseldim.Yazın 5 kilo verdim tekrar aldım.Çünkü çok tatlı yiyorum hatta bazen sadece çikolata yediğim günler oluyor.Ama bunu ben kasıtlı yapmamaya başladım bir süre sonra ve araştırdıktan sonra reaktif hipoglisemi hastalığına sahip olduğumu -hastalığa neden olan tüm etkenler ve hastalığın tüm belirtileri bende görülmekte- düşünüyorum.

Hastalığın sebepleri
-Öğün atlayan kişiler, düzensiz beslenenler
-Stresli ve depresyon geçirenler
-Uykusuz kişiler
-Kansızlığı olanlar
-Aşırı kilo alıp veren kişiler

Yeme düzenim hiç bir zaman düzene oturmadı.Bir iki gün boyunca sadece su yanında bir şekerle durduğumu hatırlıyorum.Tabiki aklımı başıma aldım ama çok geç oldu.Kansızlığım var.Uyku deseniz okula sınavlara yetişmek için uykumdan feragat ediyorum.stres tabiki bunların sonucunda oluşuyor.Aşırı kilo alıp vermekten her yerim çatlak içinde kaldı.

Hastalığın Belirtileri
-Sık sık tatlı yeme isteği
-Sinirli olma hali veya çabuk öfkelenmek,
-Tatlı yediğinde sakinleşmek
-Gece yataktan kalkıp tatlı yemek,
-Zor konsantre olmak
-Bitkinlik, halsizlik

Bu belirtileri sadece ben değil çevrem dahi farkediyor hatta şaşıranlar var.Bütün bunları buraya yazmamın sebebi burada bu konuda bilgisi olan elbet biri vardır diye düşünmem.Çünkü kendi kafama göre tek adım daha atarsam ölümcül sonuçlar doğurabilirim.Bu hastalığın ileriki aşaması diyabet ve şeker hastalığı çünkü.

Yardım ederseniz çok sevinirim...

6 yıldır reatif hipoglisemi hastasıyım. Diyet yapmaktan ve günde 8 öğün beslenmeken çok sıkıldığım bir anda ender saraçın krom hapı tavsiyesine uyarak denemeye karar verdim bugün ilk kez denedim kahvaltı esnasında krom picolinat aldım. normalde kahvaltıda nekadar düşük glisemik indeksli de beslensem 2. saatte şekerim 80 civarında olurdu bu gün hiç 90nın altına düşmedi yani hep 90 100 arasında idi galiba bugıda takviyesi işe yarayacak 1 hafta sonra deneyimlerimi tekrar paylaşacağım.

X