Ranza mı? Baza mı?

nazligonca

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2007
30
0
merhaba hanımlar size bişey soracaktım.kızım zıplarken kardeşinin beşiğini kırdı ve atmak zorunda kaldım.zaten kendisinin yatagıda yeni değil.sizce odalarına iki bazalı yatakmı alsam yoksa ranzamı.odaları küçük olduğu için baza alsam sadece dolapları sığacak.ranza alsam okula başlayan kızıma çalışma masası sığcak ve oyun alanları kalacak.ama hareketli oldukları için ranzadan düşecek diyede korkuyorum siz nedersiniz.kızımın biri iki öbürüde beş yaşın da.....sizde akıl verirseniz sevinirim.gamyoncuiremsu

buda almayı düşündüğüm ranza
önemli olan yüksekliğiyde.
en:97 cm
boy:2.07
yükseklik:1.40
sizce güvenlik olarak yeterli gelirmi.

Son düzenleme:
bence baza al derim deprem falan korkutuyor çocukları ve çok küçükler daha birine baza diğerine küçük karyola al.

bence her açıdan baza daha kullanışlı ortalık daha derli toplu oluyor
kızlarından birinin düşme ihtimali bazada yok
görsel olarak da baza daha estetik bencea.s.

canim bazayi kendi yataginin altina al. ben ikili baza aldim. yatagimin altina. etrafinda gene yaka odasi mobilyasi cevrili. ama baza ikili. yani gunun birinde yatagimin altina sunta koyup, iki cocugum olursa bazalari yatak olarak ayirabilirim. sen de boyle yapabilirsin.

eger yerin darsa ranza al derim. biz de hep kucucuklukten beri ranzada yatiyoruz kimse dusmedi.

Ranza elbette ki daha kullanışlı olacaktır.Hem odanın ferahlığı hem de derli toplu olması için.

Baza alırsan odan dar olacak ....

Ama bence baza daha kullanışlı... Ranza her zaman daha tehlikeli biz 5 kızız ve evimiz küçüktü 2 ranza vardı çok zor oluyordu.... Çocukları sürekli konrol ediyorduk...

ranza alanlarda bir süre sonra sen altta ben üstte kavgası olunca yanyana koyduruyorlar

ranzanın altınıda böyle durumda kullanamazsın baza hem eşyalarını da TOPLAR.

Yerde sıkıntı durumu varsa ranza yoksa baza...Ama baza alırken de dıkkat edılmesı gereken husus stopper kılıtı olup omadıg..kılıtsız baza bazı cocukların dıkkatını cekıp acıp kapamada tehlıke arz edebılır.ve uzerının kumas olmasına da dıkkat edın bence uzerı kumassız olan bazalarda da yatagın kayma durumu ortaya çıkıyor.Baza nın altını cok rahatlıkla depolama gıbı kullaabılırsınız..

bencede baza daha kullanışlı canım yerimde dar diyorsun şu alltanda yatak çıkan
bazalar var ondanda alabilirsin
ranzalar pek kullanışlı olmuyor yazın üst yatakta hiç yatılmıyor canım sıcaktan +düşme olasılığıda var
yinede kendin daha iyi bilirsinn

bende baza al diyenlerdenim çünkü büyük kızım üst katta yatmaktan sıkıldı ama küçük kızımla yer değiştiremiyor çükü küçük olana hiç güvenemiyorum gece tuvalete kalkıp düşecek diye bende izin vermiyorum.eşya saklama konusundada baza daha kullanışlı benimde odam küçük diye ranza almıştım

Kesinlikle baza çünkü daha kullanışlı altına yorgan battaniye yastık falan koyabiliyorsun yer tasarrufu yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…