Ramzi Teorisi ve cinsiyet tahmini ( tutma olasılığı %85 miş )

Cnm aslinda ben kiz olsun istiyorum ama allah hayirlisini versin. Kiz olsun erkek olsun hayirlisi olsun ama şu da bir gercek ki Kiz evlat her daim daha hayirlidir. Sen de bir usg at da bir bakayim istersen ozelden de atabilirsin.
Ben de kız olsun istiyorum, abimlerin bir kız bir erkek var, kız çocuk bambaşka oluyor, herkesin içine erkek doğuyor, çin ve rus takvimi erkek diyor ama ramziye göre herhalde kız benimki, yükleyeyim de bir de sen bak, karından 7+1 iken görüntü.

Eklentiler

• P_20160209_120702_1_p.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 479
Cnn bu ultrasonda plesanta sol tarafta gözüküyor bu da vajinal ultrasonda kız bebeğe işaret rahim içindeki hareyle plesantanin bir alakası yok senin yukledigin ultrasonda yolk kesesi sağ tarafta gözüküyor, yolk kesesi ne taraftarafta plesanta tam zıt tarafında yer alıyor yani bu teori yegeninde tutmuş. Bebeğin sağ tarafında bulunan şişlik yolu kesesi... yani plesantasi sol tarafta bu da ramziye göre kız bebeği işaret ediyor.

Cnm bir hafta onceki de var mi onu da gorursem net birsey soyleyecegim. 6 + larda bir ultrason

O zaman ben bu plasenta yerini tespit etmekten bir şey anlamıyorum:)
https://www.thegenderexperts.com/ramzi-theory.html
ben bu sayfadan bakıp o aydınlık kısmın plasenta olduğunu sanmıştım, yanılmışım demek ki, sağlıklı sıhhatli olsunlar da kız erkek fark etmez, 5+2 deki var arada başka yok canım, o da karından onu göndereyim anlaşılır olursa

Eklentiler

• P_20160125_103816_1_p.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 276
Cnn bu resmine göre kız bebek ama yolkun tam konumunu görmem için bir önceki ultrason a bakmam gerekiyor. Bu ultrasonda yolk kesesinin konumuna göre erkek olma ihtimali de var

Ramziye göre kıza işaret ediyor... sen ilk kalp atimini gordugunde doktor kan akimini da gostermedi mi hani o kirmizili mavili doppler gibi... ışte o kan akımının olduğu yer plesanta oluyor.

Bu arada linke baktım benim plesantam hareli yerde değil kan akımını ve plesantayi gösterdiği için biliyorum hatta benim ultrasonda sağ caprazda sanki mürekkep dökülmüş gibi bir alan var ışte kan akımını orada gördük.

Ramziye göre kıza işaret ediyor... sen ilk kalp atimini gordugunde doktor kan akimini da gostermedi mi hani o kirmizili mavili doppler gibi... ışte o kan akımının olduğu yer plesanta oluyor.
Yok canım kalp akımını görmedim sanırım, gördüysem de heyecandan bir şey hatırlamıyorum:) Hayırlısı inşallah...Allah sağlıklı sıhhatli versin...Yolk sacını bile göremiyorum ben hangisi:)

Insan merak ediyor kızım diye mi seçeceğiz oğlum diye mi? Hayırlısı olsun en geç 2 ay sonra öğrenmiş olacağız inşallah.

Sen gördüğün için de biliyorsun, yoksa ben fotoda direkt aydınlık yer olarak yorumladım, neyse bu kadar alıştırma yeter bana ramzi teorisi için, oldukça beceriksizim bu konuda belli oldu:)

Insan merak ediyor kızım diye mi seçeceğiz oğlum diye mi? Hayırlısı olsun en geç 2 ay sonra öğrenmiş olacağız inşallah.
Evettt, bir de ben zaten alışveriş hastasıyımdır, bana alışverişe bahane lazım, şimdi bebiş için bir şeyler almak isitiyorum, her beğendiğim şeyde elim geri gidiyor, cinsiyetini bilemeyince, ortak renklerden bir şey alacağım artık.ama kızlar için de çok tatlı şeyler var:)

Burda da birçok kişinin tutmadığına şahit oldum. Bildiğim kadarıyla da bilimsel olarak resmi bir kabulü yokmuş çünkü cinsiyet belirleme hassas bir konu ve bir o kadar da sürprizlerle dolu. Bütün bunlar eğlence amaçlı biraz klişe olacak ama Allah'tan başka kimse bilemez:)

Doğru söylüyorsun bence de klişe ama doğru Allah bilir orasını, inşallah en geç 2 ay sonra biz de biliriz, sen öğrenmiş miydin cinsiyetini.

Doğru söylüyorsun bence de klişe ama doğru Allah bilir orasını, inşallah en geç 2 ay sonra biz de biliriz, sen öğrenmiş miydin cinsiyetini.
Öğrendim canım 14.haftada kesin erkek dedi. 12.haftada erkeğe benzetmşti zaten ama erken haftalarda yapılan cinsiyet tahminlerine çok inanmıyorum. Kuzenime 12.ve 14.hafatalarda kız demişlerdi ama bariz bir çıkıntı görünce başka bir doktora gitti ve meğerse erkekmiş. Hatta nuba göre bile herkes erkeğe benzetmişti çünkü bariz pipi vardı doktor nasıl göremedi hayret doğrusu.

Gözün aydın canım, hayırlı bir evlat olur inşallah... Peki sende nasıldı kesede plasenta görüntüsü:)

Canım bu da erkek yeğenimin karından usg, bunda da tutmuş mu bakar mısın, ben plasenta yerini anlamıyorum belli oldu

Eklentiler

• IMG-20160210-WA0010.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 318
  • IMG-20160210-WA0010.jpg
    59,6 KB · Görüntüleme: 239
Gözün aydın canım, hayırlı bir evlat olur inşallah... Peki sende nasıldı kesede plasenta görüntüsü:)
Sağol canım inşallah hepimiz için. Valla plasentayı bilmiyorum da sadece vajinal usg ye göre erkek gibi dediler ama bebeğim daha çok ortadaydı. Plasentaya göre nasıl oluyor ki?

Sağol canım inşallah hepimiz için. Valla plasentayı bilmiyorum da sadece vajinal usg ye göre erkek gibi dediler ama bebeğim daha çok ortadaydı. Plasentaya göre nasıl oluyor ki?
Canım o konuda ben de emin değilim, plasenta olarak ben kesenin etrafındaki aydınlık kısım zannediyordum, arch2401 arkadaşımız öyle olmadığını söyledi, foto yüklersen, bizlere de referans olur en azından, ben 2 yeğeniminkine kadar yükledim, çünkü ortada bir teori var ama cinsiyet saptamasından sonra onay ya da red istatiklerine dair ben somut bir sonuç göremedim. Paylaşma imkanın varsa ilk usg fotolarını sevinirim.

Canım bu da erkek yeğenimin karından usg, bunda da tutmuş mu bakar mısın, ben plasenta yerini anlamıyorum belli oldu
plesanta solda karındansa ultrason erkek bunda da tutmuş cnm... kesenın patlıcanımsı görüntüsü yana çevrildiğinde solda kalıyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…