Ramazanda Progesteron kullananlar

Bahan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
571
119
28
12 saatte bir içildiği için oruçta tutamıyoruz doktorda taviz vermedi bi çözümde sunmadı. Bu durumu yaşayan var mı?

12 saatte bir içildiği için oruçta tutamıyoruz doktorda taviz vermedi bi çözümde sunmadı. Bu durumu yaşayan var mı?
Merhaba doktor bana progestanı fitil olarak koymamı söylemişti hatta eczacı ağızdan desede alttan fitil gibi koyacaksınız dedi üstüne basa basa sizde öyle kullanabilirsiniz bence

Merhaba doktor bana progestanı fitil olarak koymamı söylemişti hatta eczacı ağızdan desede alttan fitil gibi koyacaksınız dedi üstüne basa basa sizde öyle kullanabilirsiniz bence
Nasıl yani normal hapı mı fitil olarak kullanabilirim

Nasıl yani normal hapı mı fitil olarak kullanabilirim
Evet normal ağızdan alınan hapı fitil olarak koymamı söyledi özellikle ağızdan almıcaksın dedi ve ben öyle yapmıştım, burda çok fazla da denk gelirsin bazı doktorlar aşağıdan koydurabiliyor.

Evet normal ağızdan alınan hapı fitil olarak koymamı söyledi özellikle ağızdan almıcaksın dedi ve ben öyle yapmıştım, burda çok fazla da denk gelirsin bazı doktorlar aşağıdan koydurabiliyor.
Ama onun ayrı fitili var diye biliyorum

Aşağıdan koyulunca da orucu bozuyor oruç için söylediyseniz eğer

Aşağıdan koyulunca da orucu bozuyor oruç için söylediyseniz eğer
Gerçekten mii?? Üzüldüm buna bu ay aşılama olmayı düşünüyordum 2. Kez. Sürekli de kendimce herhangi sorun olacak birşey yok diyordum. Nasıl bozuyor anlatır mısınız? Özelden de yazabilirsiniz

Hatta şeyi düşünüyordum acaba iğne orucu bozar mı diye??
Ya ama araştırmıştım bozmuyo deniliyo sonuçta mideyle alakalı bişey değil bide kana geçmiyo ki tıpbi bi açıklaması vardı hatta ama hatırlamıyorum şuan

Ya ama araştırmıştım bozmuyo deniliyo sonuçta mideyle alakalı bişey değil bide kana geçmiyo ki tıpbi bi açıklaması vardı hatta ama hatırlamıyorum şuan
Yani bende okudum bozmaz diyor ama dışardan vücuda giren birşey olunca aklıma bi takılmıştı açıkçası, progestanı da fitil olarak koyunca bir sorun teşkil etmez diye düşünmüştüm. Yengem hoca bir sorim bakalım

Gerçekten mii?? Üzüldüm buna bu ay aşılama olmayı düşünüyordum 2. Kez. Sürekli de kendimce herhangi sorun olacak birşey yok diyordum. Nasıl bozuyor anlatır mısınız? Özelden de yazabilirsiniz
Hatta şeyi düşünüyordum acaba iğne orucu bozar mı diye??
Hanefi mezhebinde imamı azama göre bozuyor, kaynağıyla birlikte açıklamasını bulduğumda paylaşabilirim sizinle. İğne de aynı şekilde içerisindeki sıvı damar yoluyla vücutta gezdiği için hanefiye göre orucu bozan şeylere giriyor. Ortada zaruri bir durum varsa gününe gün kaza edilir bu durumlarda

Aşağıdan koyulunca bozulmuyor diye biliyorum ben biraz araştırdım
Ömer nasuhi bilmen büyük islam ilmihali kitabından paylaşıyorum, burda da aynı bilgi veriliyor. Şafii mezhebinde farklı görüşler vardır ancak ihtiyatlı bulunan görüşler bunlar olarak belirtilmiş

Eklentiler

• 159BAEC6-7350-439B-95CC-D9DA8C6BEE41.jpeg
    130,2 KB · Görüntüleme: 34
  • CDE5150A-C8FE-42DD-8E91-13590BF53F0E.jpeg
    96,5 KB · Görüntüleme: 25
Ömer nasuhi bilmen büyük islam ilmihali kitabından paylaşıyorum, burda da aynı bilgi veriliyor. Şafii mezhebinde farklı görüşler vardır ancak ihtiyatlı bulunan görüşler bunlar olarak belirtilmiş
Anladım çok sağolun ya insan huzursuz oluyo tutumayıncada doktor kaza edersin dedi kullanman lazım 12 saatte bir 1/ saati geçerse doz aşımı oluyormuş

Anladım teşekkür ederim.Ben de bir duyum almıştım o yüzden tedirgindim. Bakalım iğne ve progestan kullanacak olursam dediğiniz gübü kaza yaptım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…