Ramazan diyeti

ukc1903

Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2012
6
0
Verilecek Hedef kilo : Haftada 2-3 kilo
Günlük kalori: 1000 Kcal

Ramazan ayında yapabileceğiniz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların icindeki malzemelerin yarısını pirinc yarısınıda et kullanmalısınız

Uygulanması gereken gün ramazan diyet programılük menüleri

1. gün ramazan diyet programı

Sahur : Et ve tavuk suyuna pilav (1 tabak) 1 kase cacık
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba ½ tavuk (ızgara veya haşlanmış) elma

2. gün ramazan diyet programı

Sahur : Et veya tavuk suyuna pilav, 1 tabak (hazır bulyon olmayacak)
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba etli fasulye, 1 kase salata, 1 portakal

3. gün ramazan diyet programı

Sahur : 1 tost (peynirli) ve ayran
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba 1 tabak kıymalı ıspanak 1 kase salata, 250 gram meyve

4. gün ramazan diyet programı

Sahur : 1 tost, 1 ayran
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba, kabak, biber, veya patlıcan dolması 1 kase salata, 250 gram meyve

5. gün ramazan diyet programı

Sahur : Tavuklu sandviç, çay
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba 6 kalem kuzu pirzola, salata, 250 gram meyve

6. gün ramazan diyet programı

Sahur : Tavuklu sandviç, çay
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba 1 kase salata (isteğe bağlı) Balık veya bonfile

7. gün ramazan diyet programı

Sahur : 2 dilim börek (içine lor veya çökelek peyniri konacak) Ayran, çay
İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba, 8 adet ızgara köfte (ekmeksiz ve yağsız kıymadan olacak), 1 kase salata, 250 gram meyve

Arkadaşlar İsveç diyeti yaptım 9 gün, 5 kg verdim.
Şimdi Hollywood yapıyorum yeni başladım.
Ramazan'ın ilk günü bu diyete başlayıp 4 hafta devam edip bayrama fit girmek istiyorum.
Nasıl bir diyet sizce, beklenilen kilolar verilebilir mi? Bana yemekler baya bol geldi de :)

bence iyiymiş acıkılacak gibi deil hatta pidenin yeri kepek olursa daha ii olur :)
isveçte zorlanmadın mı yaa katı deil mi baya ?

4.günde biber kabak veya patlican dolmasi kac adet yiyebiliriz...

oo ramazanda ben de düşünüyordum diyeti ama bu benim için bayağı zor yazdıklarınızz..

oo ramazanda ben de düşünüyordum diyeti ama bu benim için bayağı zor yazdıklarınızz..
Neden zor sizce...bende su an ender sarac ramazan diyetini uyguluyorum...bugün 2.günüm simdilik sorun yasamadim..ama bu diyetide denemeyi düsünüyorum..bakalim en iyi sonuc hangisi verecek

X