Rahimde septum (perde)

sier

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
2.733
10
MERHABA DOKTOR BEY! BEN 10 HAFTALIK HAMİLEYKEN BEBEĞİN KALBİ DURDU VE KÜRTAJ OLDUM.HAMİLELİĞİM ESNASINDA İKİ DEFA KANAMA VE LEKELENMELER OLDU.YAPILAN VAJİNAL USG DE RAHİMDE BİKORNU TESPİT EDİLMİŞTİ.KÜRTAJDAN SONRA HSG ÇEKİLDİM VE RAHİMDE SEPTUM SAPTANDI.OPERATİF HİSTEROSKOPİ VE TANISAL LAPAROSKOPİ YAPILDI.SONUCA GÖRE DERİN Bİ PERDE VARMIŞ VE ALINMIŞ.ŞİMDİ İKİ AY KULLANACAĞIM İLAÇ VERDİLER.BENİM SORUM BEBEĞİN KALBİNİN 10 HAFTALIKKEN DURMA SEBEBİ SEPTUM OLABİLİRMİ? VE BU OPERASYONLARDAN SONRA RAHİMDE HERHANGİ Bİ SORUNUN OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN HERHANGİ Bİ İŞLEM YAPILIYOMU (TEKRARDAN BİR HSG GİBİ..VS) YOKSA OPERASYONLAR SIRASINDA HERŞEY TESPİT EDİLİP KONTROLE GEREK KALMIYORMU? BEN İLAÇLARIM BİTTİĞİNDE HEMEN HAMİLELİĞİ DÜŞÜNÜYORUM HAMİLE KALABİLMEMDE GECİKME OLABİLİRMİ? ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM..İYİ ÇALIŞMALAR...a.s.

Merhaba sier,

Geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim. Bebeğin kalbinin rahim içinde 10 haftalıkken durmasının nedeninin bu rahim içi oluşum olduğunu düşünmüyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi, operasyonlardan sonra rahim içinde bir sorun olup olmadığını anlamak için bir rahim filmi gerekli. Eğer filmde herhangi bir sorun tespit edilmezse gebe kalabilirsiniz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

bizlerle ilgilendiğiniz ve verdiğiniz cevaplar için çok teşekkürler..iyi çalışmalar..:enbuyukkk:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…