Rahim inceliği

azlazer

Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2023
157
428
22
Kızlar ben tüp bebek tedavisi görüyorum 1 senedir yumurtalarım rahim inceliği yüzünden transfer edilemiyor günde 3*2 estrofem kullanıyorum nar suyu içiyorum histereskopi oldum çok az yapışıklık olduğu ve geçtiğini söyledi doktorum ama hala rahim aynı her ay ikinci haftada 7 - 8 mm oluyor sonra üçüncü hafta gidince de doktor 5 - 6 mm olmuş diyor yani daha fazla kalınlaşması gerekirken incelme oluyor aranızda böyle bir sorunu olan var mı bunun sebebi ne olabilir sizce lütfen yardımcı olun

Bende ole bi sorun vardi doktorum dogal siklus dedi yumurta buyulttuk once femara ile sonra ovitrelle vurduk catlattik ardindan duphaston basladik duphastonu tuttuktan sonrada uzunca bi sure kullandim duphaston da hem progesteron hemde didrogesteron var kadinlik hormonu yani. Hatta bu tedaviyi öneren doktorum cem celikdi o surecte bahceciden ayrilmisdi ama beni arayip bu tedavi sekli yapılmalı sana dedi bahcecideki diger doktorumda cem hocamin soledigi sekilde transferimi yapti cok sukur tuttu. Bende estrofemlerle sonuc alamamistim . Doktorunuza bi danışın isterseniz

Yani yumurta büyütme tedavisiyle rahiminiz kalınlaştı değil mi bir senedir bıktım bu ay da materegen jel kullan dedi

İncelikten öte 3 cizgi görünümü sağlanıyormu o daha önemli.
Bende çok çektim rahim inceliğinden. Estrofem, climara bant, redostim, kan sulandırıcılarla zarla zorla 7 küsürlere getirmiştik rahimi. 3 çizgi görünümüde olunca transfer olmuştum. Redostim de çok faydalı bu konuda

Yani yumurta büyütme tedavisiyle rahiminiz kalınlaştı değil mi bir senedir bıktım bu ay da materegen jel kullan dedi
Bence duphaston ile kalinlasti yumurta buyultmeyi doktorum salgidan faydalanmak tutunmayi kolaylastirmak icin onerdi... duphaston ayni.zamanda bi adet sokturucudur, biliyosunuz ki adet sokulmesi icin rahim kalinlasır ve sokulunce rahim tekrar incelir. Duphastonun amaci oydu coook sukur oldu.. 14 senedir ugrasiyordum ben darisi isteyen herkesin basina olsun insaAllah sizinde bekleyen kader arkadaslarimizinda.

Bu arada surecte duphaston dışında hic bir ilac kullanmadim. Transfer sonrasida sadece duphaston kullandım.

Üç çizgi görünümü var ama kalınlık olmuyor

Çok zor ya bilmiyorum ne yapacağımı bıktım artık

Üç çizgi görünümü var ama kalınlık olmuyor
Artık çoğu doktor 3 çizgiyi görünce kalınlığa çokta takılmıyor. Ama sizin önce kalın olup sonra incelme oluyorsa yumurtlama olup progestan yükseliyo olabilir. Doktorunuz kim

Benimde önceki transfer hazırlıklarım da rahim inceliği sorunu olmuştu 2. Hafta kalınlaşıyordu 3. Hafta incelip adet görüyordum erkenden transfer bir türlü olmuyordu. En son duphaston, estrofem (estrofem yanıt vermediğinde cyclo prognova sadece beyazları içtiğim bir hap denedik) ayrıca adetin 1. Gününden transfer gününe kadar her gün 1 bardak (200 ml) tarım kooperatifi marketinde satılan cam şişede orijinal %100 nar suyu yazan nar suyu içtim, her gün 30 dk yürüyüş yaptım, her sabah yarım avokado yedim en son 8 mm 3 çizgi görüntüsüyle transfer olabildim doktorun hiç umudu yoktu %80 iptal olur demişti ama nasip kısmet

Redostim kullandım yine boş ya bide ilaçlar çok pahalı maddi durumumuz yetmiyor artık

Redotim kullandım boş ilaçlar çok aşırı pahalı

Doktoruma climara banttan bahsettim onun östrojen hormonu çok az var onun pek etkisi yok dedi

Kızlar lütfen benim gibi olan kimse yokmu ya rahimi kalınlaşıp sonra incelen yok mu hiç

Estrofem yaramayana bant veriyor benim doktorum.. nedem etkisi az dedi acaba denemekten zarar gelmez sonuçta

Merhaba sizin rahim Kaç cm oluyordu en fazla? Bu söylediğiniz yöntemle ne kadar arttı? Bu inceliği bir sebebe bağladılar mı? Normalde östrojen az ise olurmuş ama bende o da çok iyi olmasına rağmen 5.8 çıktı bu ay transfer olamadım.

Hic hatirlamiyorum desem cunku benim tedavi surecim cok cok uzundu arada ameliyat falanda oldu. O yuzden hatirlamiyorum 4 agustos transferiyim o zaman bile kaçtı hatirlamiyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…