rahim iltihabı düşüğe neden olurmu?

reisdevrim37

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
930
2
44
Hocam;
benim 2 tane düşüğüm var ilki bundan bir sene önce 2,5 aylıkken kürtajla alındı o zaman yaptırdığım testlerde toksoplazma çıkmıştı. birde geçen ay 6 haftalık düşük yaptım. Hamile kaldığım sırada kasıklarımda ve belimde müthiş derecede yanma vardı. sanırım rahim yada yumurtalık iltihabı bu bebeğim ölmesinde etkenmidir? birde ilk düşüğüm toksoplazmadan olmuştu ikinci bebektede bu problemden düşük olmuş olabilirmi
cevaplarınız için teşekkür ederim

Merhaba Reisdevrim 37,

Bahsettiğiniz iltihap düşükte etken olabilir. Ancak öncelikle bu düşüklerin nedenlerinin araştırılması gerekmektedir. Bunun için de detaylı test ve analizler yapılması gereklidir. Bu analizlerde genetik, bağışıklık ve pıhtılaşma faktörleri incelenmelidir, tedavinizin bütünsel bir bakış açısıyla referans bir tüp bebek merkezinde yapılması gerekmektedir.

Sağlıklı günler diliyorum.

hocam öncelikle sorularımıza kayıtsız kalmadığınız ve yanıtladığınız için çok teşekkür ederim:
2 düşüğüm nedeniyle yaptırdığım gen mutasyonu, kan pıhtılaşması ve bağışıklık testlerinde mthfr677'de heterozigot mutant çıktı diğer değerlerim normal.birde antitrombin III aktivitesi 80 - 120 aralığında olması gerekirken benimki 123 çıktı. bunun yanında diğer gen mutasyonları ve bağışıklık gibi testlerim temiz çıktı. dr.um bana hamile kalır kalmaz hemen coraspine başlamamı söyledi iğneye gerek olmadığnı söyledi. şimdilik sadecede folbiol verdi.

fakat değerleri bu şekilde çıkan arkadaşların çoğu iğne kullanıyor. acaba bende bu değerlerle iğneye başlamam gerekirmi hocam. yoksa benim kan pıhtılaşma oranım o kadar önemli olmadığı içinmi bana sadece hap verdi. önlem almak için iğne kullansam nasıl olur hangi iğneyi kaç mg. olarak tavsiye edersiniz. Birde tekrarlayan düşüklerde bazı dr.lar kanama olmasa bile önlem olarak progeston hormon hapı veriyorlar. ama benim dr.um onada gerek görmedi. hamile kalır kalmaz önlem için progestona başlasam nasıl olur sizce.
cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim SAYGILARIMLA

hocam;

kasıklardaki yanma ve tekrarlayan rahim ağzındaki iltihap rahim ağzındaki yaradan kaynaklanıyor olabilirmi? çok sık kasıklarımda yanma oluyo antibiyotik ve fitille geçiyo ama sonra tekrar başlıyo. rahim ağzı yarası bu iltihaba etkenmidir. bebek olmadan rahim ağzındaki yarayı yaktırmak doğrumudur

Merhaba reisdevrim37,

Rahim ağzındaki yaradan kaynaklanıyor olabilir. Sizin de belirttiğiniz gibi iltihaba etkendir. En doğru yaklaşım yakılarak ya da dondurularak tedavi edilmesidir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.
Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…