rahım flmın de sag tupum tıkalı cıktı

mawili

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2008
276
0
46
merhaba dr. bey Ben 2007 eylul de dıs gebelık gecırdım 2 doz ıgne ıle tedavı oldum 2008 agutos ayında rahım fılmı cekıldım sag tupum tıkalı cıktı sanırım dıs gebelıkten 1 senedır de bebek ıstıyoruz ama olmuyor gereken testlerın hepsını esım ve ben yaptırdık hersey normal dendı aralıklı zamanlarda 3 sefer klomen ve catlatma ıgnesı oldum onda da bır sonuc olmadı 8 yasında 1 oglum var ve yasım 31 sızce bundan sonra neler yapmalıyım cevaplarsanız cok memnun olucam tesekkurler kolay gelsın

merhaba dr. bey Ben 2007 eylul de dıs gebelık gecırdım 2 doz ıgne ıle tedavı oldum 2008 agutos ayında rahım fılmı cekıldım sag tupum tıkalı cıktı sanırım dıs gebelıkten 1 senedır de bebek ıstıyoruz ama olmuyor gereken testlerın hepsını esım ve ben yaptırdık hersey normal dendı aralıklı zamanlarda 3 sefer klomen ve catlatma ıgnesı oldum onda da bır sonuc olmadı 8 yasında 1 oglum var ve yasım 31 sızce bundan sonra neler yapmalıyım cevaplarsanız cok memnun olucam tesekkurler kolay gelsın

Merhaba mawili;

Özellikle, Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm sayı-hareket-morfoloji değerlendirilmelerinin yapıldığı detaylı sperm analizinizi tekrarlamanızı öneririm, bu detayda genellikle tecrübeli tüp bebek merkezlerinde incelemeler yapılmaktadır. Sonucunu burada belirtirseniz daha sağlıklı bilgiler verebilceğimiz düşünüyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

dr. ılgınız ıcın önce tesekkurler.esımın 10. ayda yapılmıs testı soyle sperm sayısı:37,0 hareketlılık:%90 normal morfolojısı:%23 dendı ve testlerımız özel bır tıp fakül.hast. de yapıldı 3 aydır dr.gıtmedım zamana bıraktık ama hata mı edıyoruz bılemıyorum neler yapmalıyız sızce bır yol gosterın bıze tekrar tesekkurler kolay gelsın

dr. ılgınız ıcın önce tesekkurler.esımın 10. ayda yapılmıs testı soyle sperm sayısı:37,0 hareketlılık:%90 normal morfolojısı:%23 dendı ve testlerımız özel bır tıp fakül.hast. de yapıldı 3 aydır dr.gıtmedım zamana bıraktık ama hata mı edıyoruz bılemıyorum neler yapmalıyız sızce bır yol gosterın bıze tekrar tesekkurler kolay gelsın

Merhaba mawili;

Göndermiş olduğunuz sperm analizleri maalesef eski kriterlere göre incelenmiş. Deneyimli bir tüp bebek merkezinde Kruger kriterlerine göre sperm incelenmesinin yapılmasını sağlamalısınız. Buradan alacağınız sonuçlar doğrultusunda sizi daha sağlıklı biçimde yönlendirebilirim. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X