Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Ben İstanbul’da echomar’da çektirdim. Ağrı veya acı yok kesinlikle, ben 1-2 saat sonra adet sancısı bi sancıydı. Sanırım 5dk kadar sürdü. Ben 7 ekimde çektirdim. Bu ay gebelik bekliyordum ama olmadı maalesef, bir sonraki ay inşallah. Hamile kalan var mı bu arada filmden sonra

Benim ilk hsg deneyimim resmen travma.Ne gidersin bilmediğin doktora.doktor değil kasaptı adam resmen.acı eşiğim de düşük sanırım.kızılca kıyamet koptu röntgen odasında Ama kendi doktorumu bulduğumda anestezili yaptırdım.hiç bi şikayetim de olmadı.adet sancısı kadar bile ağrım olmadı.

Arkadaşlar az önce çıktım hsg den. Şuan 1 saat istirahat edicem. Anestezili olduğu için. Şuan hiç ağrım yok. Yarım saat kadar sürmüş.

Bende hsg çektirtim 2 hafta önce. Hsg de tüplerimde tıkanıklık olduğu ve sıvının hiçbir şekilde içeri gitmeden geri aktığı gözlendi.Ayrıca filmde zaten belli oluyor tıkanıklık. Doktorum ayrıntılı açıklamayı yaptı. Laparoskopi olmam gerektiğini söyledi. Ve ben o gün hsg den sonra laparoskopi ameliyatı oldum.hastanede bir gece kaldım. Ameliyattan sonra inanılmaz ağrılarım oldu.dikiş yerlerim çok acıdı ağrı kesicilerle durabildim ancak. 2 hafta oldu yeni yeni kendimi toparlayabildim. Bana çok zor geldi bu ameliyat. Ama mecbur olmam gerekiyordu oldum kurtuldum çok şükür. Bebek düşünenler ve en az 6 ay deneyip de bebeği olmayanlar bence bi hsg çektirin derim. Özellikle geçmişte düşük kürtaj hikayeniz varsa...

Ben 7 ay önce bebeğimin kalbinin durması sebebiyle kürtaj olmak zorunda kalmıştım. İlk hamileliğimi ilk ay elde etmiştim. Kürtajdan sonra gebelik elde edemeyince prof bir doktora gittim. Doktorum kürtaj olmuşsun senden bi hsg filmi istiyorum dedi bazen kürtajdan sonra enfeksiyon geçirenler oluyor bu da tüplerin tıkanmasına sebebiyet veriyor dedi bana. Bende hsg çektirmek için bir hafta sonrasına randevu aldım ve hsg de tüplerimin tıkanıklığı ortaya çıktı. Doktorum tüp tıkanıklarının en büyük sebebi ağır geçirilmiş enfeksiyon durumlarıdır dedi. Ondan dolayı laporoskopi olmak zorunda kaldım arkadaşlar...

Ben de echomarda çekilmiştim 2 ay sonra hamile kalmıştım canım

Dun ben de anestezili rahim filmi cektirdim. Ameliyathaneye gittim sonra ilac verdiler hicbir sey anlamadim. Zaten uyandigimda odadaydim. On bes yirmi dk adet agrisina benzeyen agrim oldu. Gecmis olsun hepimize. Allah im insallah cabalarimizin mukafatini hayirli saglikli evlatlar olarak hepimize verir.

Geçmiş olsun ben de geçen hafta cuma çektirmiştim anestezili. Sonucunuz nasıl çıktı? Ve şuan ağrınız var mı?

Geçmiş olsun ben de geçen hafta cuma çektirmiştim anestezili. Sonucunuz nasıl çıktı? Ve şuan ağrınız var mı?
Merhaba.
Su an agrim yok. Tupler acik cikti ama rahim agzim darmis. Benim prolaktinim de yuksekti bakalim onumuzdeki ay tekrar tahlil ister saniyorum.
Sizin nasil cikti? Iyidir umarim.

Merhaba.
Su an agrim yok. Tupler acik cikti ama rahim agzim darmis. Benim prolaktinim de yuksekti bakalim onumuzdeki ay tekrar tahlil ister saniyorum.
Sizin nasil cikti? Iyidir umarim.
Benim birinden hemen,diğerinden gecikmeli de olsa geçmiş. Sanırım o gecikmeli geçen taraf ilaçla açıldı.bir sıkıntı yok dedi doktorum. Filmden sonra 1-2 gün hafif lekelenme tarzı kanamam oldu. Fakat 1 haftayı geçti ama o geç geçen tarafta çok hafif ağrım var hala. Neden geçmiyor bilmiyorum. Azaldı gerçi ama inşallah geçer. Bir de bana antibiyotik de verdi doktorum, onu da kullandım,dün bitti.10 gün de ilişki yok dedi.

Benim de az az kanamam oluyor. Doktor iki uc gun olacak normal dedi. Yine iki uc gun korunun dedi. Antibiyotikte vermedi. Bak simdi aklima takildi. Doktorlarin hepsi baska bir sey soyluyor.
Bir de benim yumurtaligimin biri kucukmus doktor oyle Soyledi.14 cm olctu ultrasonda.

Bende ağustosta cekilmistim hsg anestezili çekildim ama hafif yapisikliklar vardı açıldı ama 3 ay bekledik yine hamile kalamadim

Benim biraz yapı gereği hassas doktor biliyor, çok çabuk enfeksiyon falan oluyorum belki ondan vermiştir. Yani tedbir amaçlı. İlla olacak diye bir şey yok. İlişki konusunu bilmiyorum ama dedi ki zaten bu ayı geçiyoruz dedi, bebek için. Çünkü zaten 10 gün ilişki yasak olunca yumurtlama günü de geçmiş oluyor.

Istersen doktoruna bir sor neden agrin oluyor. Ben arkadasimla konustum o da cektirmisti ne agrisi ne kanamasi olmus. Ben de kanama olunca endiselendim ama burdan bakinca kanamasi olan cok kisi oldugunu gordum demekki normalmis diyip kendimi rahatlattim.

Biraz daha sürerse soracağım. Kanama çok normal, girmeden önce hemşire bile bana demişti olur kanama diye. Zaten ben ayılırken peçete koydu hemen hemşire.

Hsg sonrasi hamile kalanlarin sayisi oldukca fazlaymis. Insallah biz de onlardan oluruz. Benim biraz sikintilarim var cok moralimi bozuyordum ama cocuk dedigimiz sey bir mucize. Inancimizi yitirmemek lazim.

Hsg sonrasi hamile kalanlarin sayisi oldukca fazlaymis. Insallah biz de onlardan oluruz. Benim biraz sikintilarim var cok moralimi bozuyordum ama cocuk dedigimiz sey bir mucize. Inancimizi yitirmemek lazim.
Evet inşallah Allah bize de nasip eder. Zaten bir yandan düşünüyorum, sorunlar bahane, Allah ol derse olur. Hiç bir hastalığı problemi olmayıp hamile kalamayanlar var. Bir de doktorların kesinlikle olmaz deyip bebeği olanlar var. Allah istediği zaman olacak elbet. Sizin başka ne sıkıntılarınız var?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…