Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Kızlar slm öncelikle.. bilgisi olan bir arkadaş yanıtlarsa çok sevinirim.. sorum şu..
2 sene önce tedavi olurken hsg istenmişti çektirmiştim. Geçen 2 yıl içerisinde gebelik oluşmadı ve biz şuan tekrar tedaviye başlıyacağız.. acaba bu hsg yi tekrar isterler mi??? Aklım çok karışık direk çektirip gideyim araştırma hastahanesine elimde olsun diyorum. Birde ya dr gerek görmezse diyorum. Böyle bir tecrübesi olan varmı?

Tedavinin hangi asamasindasin canım hsg çektirip bebek olmadıysa aşılamaya geçiyorlar istersen doktorunla görüş daha iyi aydinlatirlar

2sene once cektirdiginde tedavi olmayip bekledinmi.ona dokyorun karar verir kafana gore cektirme bence hormon testlerini yaptir tedaviye basla canim.bende hsg cektirdim kulturle hormon testi vercem biay daha atti yani tedavi icin.onemli olan biz saglikli olalim bende sik hastalaniyorum hasimato troidi var ayrica belki buyuzden olmuyo ablamadim .yani ilk once neden olmuyo onu bulun sonra tedaviye baslayim

2 sene önce çekildi evt cnm sonrasında yumurta takibi çatlatma iğnesi falan 1 sene kadar tedavi gördüm olmadı :) ama ilk kez bir araştırma hastahanesine gidicem hatta infertilite bölümüne gitmeyi düşünüyoruz bu sefer. Hep sorun yok olur dendi ama geniş kapsamlı bir araştırma olmadı. En son aşırı yumurtlama problemi olduğu söylendi çok yorulmuştum bıraktık peşini. İşte önümüzdeki ay tekrar başlıycaz böyle yani:)

ben zeynep kamile baslicam canim infertiliteye evraklar istiyolar esinin senin bidaki ay yaptircam ekimde baslicam ben hic tedavi gormedim hsg cekildim infertilite istiyo ama zamani sorun etmezler bence ama hormon vermeye gidince sorarsin sende evrak listesini verirler sonra ne tedavisi olcagini soylerler buyuk ihtimal asilama olursun

Hayırlısı olsun inşallah bebişine kavuşursun. Ben izmirde bir hastahane bakıyorum çünkü izmire yakın oturuyoruz cnm

Kızlar herkese merhaba dün hsg çektirdim ve mahfoldum resmen narkoz vermediler kolay olur zaten kısa sürüyor dediler ama benim sağ taraftan ilaç zor geçtiği için üç defa ilaç verdi doktor ve ölüyorum sandım çok zor geçti öyle böyle değil..aynı zamanda pcos var bir senedir gebe kalamadim acaba bu sağ taraftaki tikanikliktan mı olmadı şimdiye kadar benim gibi olup hsg den sonra hamile kalan var mı aranızda?

birde kolposkopi oldum .ondan daha mı hafifi bişey,bilenler aydınlatabilir mi.doktor ağrı kesici ve antibiyotik ,renkli ilaç al gel dedi. ağrı kesici yapıcaz deyince çekindim. kolposkopiyle kıyaslarsanız daha mı az acı verici

Kızlar ankarada önerebileceğiniz kadın doğum doktorları varmı bütün testleri tekrardan yaptırmak istiyorum zekai tahire gitmiştim bir problem çıkmamıştı ama içim rahat değil özel doktora gitmek istiyorum

Merhabalar bende de pko var bende çektirdim hsg yi anestezisiz. Adet sancısı gibi sancim oldu sadece.yatakta beş dk dinlendim biraz kanama oldu bu kadar öyle abartılacak bir şey değil.bir yerde okudum hsg den önce ağrı kesici alınca ağrı biraz daha az oluyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…