Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Buraya yazdıktan sonra doktoru aradım lekelenmelerin normal olduğunu antibiyotigi de gerek olmadığını söyledi kullanmiycam o yüzden cnm bilgin icin sağol bn 26 yıllık hayatımda hiç kullanmadı rahmimle ilgili bir problemimde yok kafam karıştiki doktor gerek yok diyinceviz için rahatladi

Yok cnm ilk 1 2 saat eder gibiydi geçti sonra leke leke böyle hareket falan ettikçe geliyo hani avcunun içini bile doldurmaz bnde konuştum doktorla gerek yok dedi bnde almadım cnm

Rahim filmimi narkozsuz çektirdim .yeni makinalardandı .10dk sürdü .aparatı yerleştirirken minicik bir ağrı hissettim 10üstünden 3-4 falan ... ilacı hissetmedim .sonucum temizdi .üç gün verdikleri antibiyotiği enfeksiyon riskine karşın önlem olarak kullandım .işlem günü ilaç gün içinde sızıntı şeklinde atıldı .sorunsuz ve rahat bir işlemdi.öncesi ve sonrasında ağrı kesiciye ihtiyaç duymadım...benden önceki bayanın attığı anlamsız çığlıklar yüzünden ve okuduğum narkoz illede şart tarzındaki travmatik yorumlardan kaynaklı bir hafta hiç uyumadım kabuslar gördüm.hala anlam verememekteyim o yaygaracıya...

Benimde hiç acımamıştı ama bi arkadaşım doğum da bu kadar canım acımadı demişti. Kişiden kişiye değişiyor olmalı. Geçmiş olsun

arkadaşlar bana da 8 mayıs da hsg çekindi ve 13 mayısta ovu testinde çift çizgi gördüm 14 mayısta silikleşti bende 11-12-14-15 mayısı degerlendirdim doktor bu ay şansımın yüksek olabilceğini söyledi.. adetime 8 gün var umarım bebişim gelir de adetim gelmez.. hsg den sonraki ay hamile kalanlar yorumlarınızı bekliyorum ne zaman belirtilerinizi yaşadınız ??

canım bende bu ay çekindim anestezili bir şekilde ağrı eşiğim düşük diye düşündüğğm için böyle oldu... tüplerin tıkalı olsa bile hsg ile ufak yapışıklıklar açılmıştır zaten büyük bir yapışıklık varsa da laparoskopi ile açılır en kötü ihtimalle yani çok şükür ki herşeyin bir çözümü var :) yok yine istemiyorsan tüp bebeği de var bunun yani hazır döllenmiş embriyo tutunacak sadece içini ferah tut çok şülür ki yumurtluyorsun o konuda çok sıkıntı çeken bayanlar var..

Merhaba arkadaş ben geçen hafta hsg çektim kafam çok karışık şimdi benim üç düşük var kese oluşma dan düşüyor doktor bana tüpler normalden uzun ve ince dedi ilaç tüplerden geçip peritona yayılmadi söyledi tüplerin hafif yerlerde tıkanıklığı olduğunu söyledi ve ben anlamadım tekrar Laparoskopi çekilecek mis lütfen cevap verin benim durum da olan varmı çocuk sahibi olmak istiyorum

Laparoskopi ameliyat oluyor canım. Rahim filmi gibi röntgen değil. Çekilmiyor. Göbek deliğinden kamerayla girip bakıyorlar içerideki anormal durum ne diye.

Laparoskopi ameliyat oluyor canım. Rahim filmi gibi röntgen değil. Çekilmiyor. Göbek deliğinden kamerayla girip bakıyorlar içerideki anormal durum ne diye.
Mesajıma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim peki anestezi ile mi yapılıyor bu operesyon bide anlamadigim tüpler de tıkanıklık varsa nasıl üç tane düşük oldu ama bebek tutunma dan düşüyor du bu sorunla gittim bunlar çıktı

Evet canım genel aneztezi ile. Sen uyuyorsun. Ameliyat gibi yani. Ben tüplerimi öyle açtırmıştım. 5 ay önce. Bende şaşırdım şimdi nasıl 4 tane gebelik oldu. Sorun rahim de olmasın. Düşük olduğuna göre

Bende bilmiyorum ki doktor öyle dedi rapor da öyle yazmış şimdi memlekete geldim bir ay sonra konya Özel üniversite hastanesine gidip Laparoskopi olacağım senin tüpler açık sa gebelik varmı şuan canım

Bende bilmiyorum ki doktor öyle dedi rapor da öyle yazmış şimdi memlekete geldim bir ay sonra konya Özel üniversite hastanesine gidip Laparoskopi olacağım senin tüpler açık sa gebelik varmı şuan canım
Merhaba
Tekrar hsg cekilseniz tüplerin açılma şansı olabilirmi acaba

5 ay kendim denedim olmadı. Bu ay aşılama yapıcaz.

Merhaba
Tekrar hsg cekilseniz tüplerin açılma şansı olabilirmi acaba
Artık başka doktora gideceğim hiç bu doktoru sevmedim bana başta açık dedi raporda da kapalı demiş sonra ben unuttum size söylemeyi diyo vallah herseyden önce iyi bir doktor seçmek lazım

aşılama yapan arkadaşlarım var İkizlere gebe inşallah Rabbim sanada nasip eder umudunu kesme yeter . :)
Ve canım sana önerim şu. Başka iyi bi Dr a gidip tekrar hsg çektir. Laparoskopi bildiğin ameliyat kesiliyorsun. Göbekten delik açıyorlar. Histeroskopi diye bi yöntem var. Araştırdın mı daha önce bilmiyorum. Dr um söylemişti. Laparoskopiye alternatif olarak. Farkı da vajinadan ince çubuklarla girip tıkanıklığı açıyorlar. Allah şifa versin canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…