Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Merhaba bende bu ay hsg çekildi doktor iki tüpün ünde açıldığını söyledi biz de sizin gibi 2 gün sonra çalışmalara başladı ama korkuyorum ben de erken mi acaba diye siz bana umut oldunuz çok teşekkürler

Hanımlar doktorum rahim filmi önerdi kontrol amacı ile Bi ölü Doğum Bi düşüğüm var , anestezi ile mi yapıldı sizlere

kızlar bende hsgyi yumurta takibinden önce mi sonra mı yaptırdığını merak ediyorum

kızlar bende hsgyi yumurta takibinden önce mi sonra mı yaptırdığını merak ediyorum
Hsgnin önce olması mantıklı tüplerin acık olup olmadıgı rahim içi ve yapışıklık olup olmadıgına bakıldıgından ilk hsg cektirmek mantıklı diye düşünüyorum doktorum hsg sonra takip önerdi bana

normalde adet gününün ilk başladığı günden itibaren 8. ya da 9. gününde gitmek gerekiyormuş rahim duvarı kalınlaşmadan. sen yinede çekineceğin yeri ara onlarda yönlendiriyor.

Hanımlar doktorum rahim filmi önerdi kontrol amacı ile Bi ölü Doğum Bi düşüğüm var , anestezi ile mi yapıldı sizlere
ben anestezi istemedim. ben echomar da çektirdim ağrısız ve acısız sadece bi kaç dakika sürdü. eğer lttan muayene olabilirsen aynı şey bence. dayanabiliyosanız 3-5 dakk için anestezi almayın derim ben

sen çalışmalara başla tabi ama stres yapma ben filmi çektirdikten sonra 3 adet dönemi geçirdim öyle hamile kaldım. doktorum en az 4 adet dönemi geçirmen gerekiyor demişti:)

ben anestezi istemedim. ben echomar da çektirdim ağrısız ve acısız sadece bi kaç dakika sürdü. eğer lttan muayene olabilirsen aynı şey bence. dayanabiliyosanız 3-5 dakk için anestezi almayın derim ben

Peki bu rahim filminden sonra gebelik için beklemek gerekli mi

Merhaba arkadaşım ben daha bugün öğlen yaptırdım rahim filmi girerken korkudan ağlayacaktım nerdeyse sebebide burdan okuduğum bazı yorumlar ne ağrı ne sızı oldu normal jinekolojik muayene gibi düşün bence anestezi alma hiç gerek yok sonrasında da ağrı olmuyor. Ama ben bir gün öncesinden ağrı kesici ve antibiyotiğe başladım gerçekten korkacak bişi yok.

Bende girmeden önce ağrı kesici alayım madem hangi ilaçları aldın arveles içiyorum hep sorun olur mu acaba o ? Benden smear aldı dün ilk kez acıdı ve kanadı da acaba o bölgelerim hassaslaştımı diye düşünüp korkuyordum

sen çalışmalara başla tabi ama stres yapma ben filmi çektirdikten sonra 3 adet dönemi geçirdim öyle hamile kaldım. doktorum en az 4 adet dönemi geçirmen gerekiyor demişti:)
Ne için 4 adet dönemi gecirmek gerekiyomus canım bende 31martta cekindim hsgyi

Bende arveles içtim hatta 1saat sonra dolareks içtim smear gibi bir operasyon buda hafif kanama oluyor işlem sırasında çok az sonrasında olmadı. Bide kendini kasmaman lazım ben kastım mecbur iki kere çekti ilaç karın içine yayıldıkça baskı hissediyorsun sadece

Ben de bir gün öncesinden ilac aldım agrı kesıcı
18 nisanda oldum
resmen acıdan agladım ...

Ben de bir gün öncesinden ilac aldım agrı kesıcı
18 nisanda oldum
resmen acıdan agladım ...
Kişiden kişiye fark ediyor demekki ben ağrı çekmedim daha doğrusu dayanılmayacak bi ağrı değil beş on saniye bi baskı oldu bende kanamada olmadı

5 gün sürekli suni sancı aldım buna dayandıysam ona da dayanırım diyorum ama kanamalardan ben hep korkuyorum

Ne için 4 adet dönemi gecirmek gerekiyomus canım bende 31martta cekindim hsgyi
hsg çekinirken ki verilen sıvı bi nevi dezenfekte görevi görürmüş ve tüplerin en ince bölgesine kadar ulaştığı için gebelik şansı artarmıs ancak 3-4 adet dönemi sonrasında tekrar eski haline dönermiş. sonuçta regl döneminde rahim duvarlarında kalıntılar kalıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…