Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Bende geçen hafta kadın doğum hastanesinde çektirdim, ilaç, alet falan hiç birşey istemediler. Bir saat önce ağrı kesici içtim sadece o kadar. İyikide özellere gidip 600 tl vermemişim. Gerçekten hiç bir şey hissetmedim, eczaneden ilaçlarımı aldım 16 tl verdim ve işe geldim, akşama kadar çalıştım. Tek tüpüm kapalı çıktı o biraz moralimi bozdu sadeceKişiden kişiye değişiyor bu durum ama burayı okuyup o kadar korkarak gitmiştim ki. Sadece yaşadıklarımı paylaşmak ve korkanlara biraz cesaret olsun diye yazdım. Umarım herkes en kısa zamanda bebeklerine kavuşur.

of yaaa dayanılmıycak derecede bi ağrımı yoksa böyle acı gibimi ay korkmuyorum desem yalan olur acıkcası

canm anestezıye bnce gerek yok.. ha bazıları cokk korkuyo nrmal muayene bıle olamıyo korkudan ona bısey dıyemem ama.. zatn 2 3 dk suruyo en fzlaa snra gecıyo agrı yada azalıyo dayanlmayacak seklde agrımadı ben 3 4 ay once ceklmstım dev. hastanesnde. 3 4 gnde bıraz kahvemsı akıntım oldu gectı snra...

Insallah benimkide agrisiz acisiz gecer bi saat once ictigin agri kesici herhangi bi agri kesici olurmu acaba bende icsem

bende iceyim ozaman agri kesici herhangi bir agri kesici olur degilmi

Kızlar ağrı kesici ismi vermek doğrumudur bilmiyorum ama herhangi bir ağrı kesici olur mutlaka, evde arveles diye ağrı kesici vardı onu içtim onunda etkisi olduğuna inanıyorum ben. birde rahat olmak ve kendini hiç kasmamak gerek. Derin derin nefes aldım verdim.Çok şükür geçti gitti.

cnm ara istersen bazn farklı olabilio
Randevu gunu almaya gittigimde doktora veya ordaki kadina bir sorayim ozaman ilgilendiginiz icin tesekkur ederim sagolun canlar

Kizlarrrr
Ben ilk rahim filmimi bir klinikte çok eski sistemle ve çok ağrılı çektirdim. Röntgen masasına yatırıp kocaman bi metal iğne ile sıvıyı enjekte edip filmi çektiler ve 600 lira para verdim ve çok ağrım kanamam oldu. Sonuç berbat hiç belli değildi filmler. Daha sonra doktorum bi daha istedi ve araştırıp ecomar görüntüleme merkezi ile görüştüm ve gittim. Çok korkuyordum aynı şeyleri yaşayacağım diye ama çok şükür ne ağrım oldu ne de kanamam ve hersey son teknoloji.ilgi alaka da cok güzel iyi birinize.

Kesinlikle araştırarak yaptırın sonra hersey den korkar oluyorsunuz. Şimdiden geçmiş olsun hepinize.

of yaaa dayanılmıycak derecede bi ağrımı yoksa böyle acı gibimi ay korkmuyorum desem yalan olur acıkcası

Mrb canım ben normal muayene bile zor olan biriyim ben bile cekildiysem sen hayli hayli cekilirsin hic korkma, rahime katater takılırken cok hafif bir baskı basınç hissediyorsun zaten 10 sn bile sürmüyor, sonrasında ilacı bir anda veriyorlar içine o da 5 sn en fazla sonra hicbir sey olmamış gibi hissediyorsun, ben cekildikten sonra işe gittim :)

inşallah bende dayanabilirim teşekkür ederim destek oldduğun için sağol :)

bende yaklaşık 4 ay önce echomarda çektirdim 350 tl ve anestezi olmadan bi kaç dakika sürdü sonucu hemen aldım aynı zamanda doktoruma mail attırdım. hiç ağrı sancı olmuyo tüm personel çok ilgili ben epey araştırmıştım ve pişman olmadım tavsiye ederim..

merhaba, 4 ay önce hsg çekildiğinizi yazmışsınız şuan gördüğüm kadarıyla gebelik var 9. haftada Allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin. Acaba doğal yollamı gebe kaldın ? HSG den sonra gebelik ihtimali artıyor diye okudum ama bende daha geçen ay çekindim acaba yalnızca bu ay mı şansım yüksek?

S snr07 sağol canım rabbim isteyen herkese hayırlı evlat versin inşallah. ben kasım ayında çektirdim kürtajdan dolayı yapışıklık vardı ama doktor buna rağmen gebe kalabilirsin demişti 1 sene korunmadık olmayınca tüplere bakalım dedi tüpler açıktı . iki ya da üç adet dönemi geçirdim sonrasında doğal yollardan gebe kaldım. doktorlar zaten filmden sonra gebelik şansı arttığı için 3 ay falan korunmadan düzenli beraber olun diyolar. yumurtlama günlerini hesapla iki günde bir beraber olun ve hemen kalkma belinin altına yastık koyup biraz bekle..

Ben biraz once Cınarlıda çektırdım,korkulacsk bısey yok anestezı ıle yapıyorlar zaten. Doktorlar da rahatlatıyor,hiç korkmayın 10dk lık bi işlem.

ay inşallah darısı tüm evlat isteyenlerin ve beniim başıma olsun canım çok istiyorum bende inşallah olur. bat son 2 gün

ay inşallah darısı tüm evlat isteyenlerin ve beniim başıma olsun canım çok istiyorum bende inşallah olur. bat son 2 gün
hadi hayırlısı inşallah. stres yapma ama kendine emi.. stres hormonları çok etkiliyomuş. Rabbim doğru zamanda muradına kavuşturur seni

Mrb bende yarin cekilecegim seyhan baskentte cok korkuyorum ve stresliyim yzdiklarinizi okudukca rahatliyorum aciya dayanikli biri degilim umarim sıkıntısız cekilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…