Rahim filmi (HSG) tecrübesini yaşayanların paylaşım alanı..

Can'ım çok sevindim maşallah hormon ların nasıldı

Benim fsh yüksekliği var en yüksek 14.9 çıktı .aşılama öncesi rahim filmi çektik iki aya ara verelim dedi inş hamıle kalabilirim

Kisla baskentte 2 Ay önce 60 tl çektirdim. Tavsiye ederim
Canim direk gidip flm cektrmek istiyorum çektirdin mi yoksa orda tedavinni vardı randevulumu kisace anlatrmisin k.bakma merak ediyorum hiç gtmedm oraya daha önce normal hastane olarak altınkoza gtmistm ...nasl oldu agrilimi yeni sistem dediklerindenmi makinaları

Önce başkentteki doktorum esraya gittim. Filmi o istedi.baskent hastanesinin diğer şubesinde çekiliyor dediler. Adet bitimine randevu verdiler. Sürekli çektikleri için elleri hafif. İnan bana benim gibi biri uyumadan cektirdiyse herkes çektirir. Ama masadan kalkarken aglamıştım.canin biraz yanacak ama dayanilmiycak gibi değil. Zor süreç allah yardımcımız olsun.

Tamam canım sagolasin muayene ücreti ne kadar aliyolar

Cnm mrb ,cok geçmiş olsun...c kiklu aletle ne kadara cektiler ve nerde cektirdin

Merhaba canım sağol, 500 tlye Echomar'da çektirdim, kadın doktor var dediler teknikerler çekti, aynı makinadan radyotom'da da varmış 400 tl'ymiş erkek doktor var dediler diye orayı tercih etmedim.

Kizlar anestesizis hsg cok acitiyor mu birde doktor kendisi mi istemesi gerekiyor yani ben kimseden yardim almadan kendi istegimle cektirebilirmiyum

Hemşerim merhaba merak ettim hamilemisin

Arkadaslar öncelikle selamlar, ben yaklaşk 2 yıl önce hsg çekildim ve sizinle paylaşmak istiyorum deneyimimi. Çekilme nedenim tamamen özel hastahanenin para kazanma hırsı idi, bunu sonradan anladım cunku baska bir şikayet için gittiğimde kanser teshisi konulmustu midemde sorun vardı endoskopi sonucu neyse tıpta butun tahliller hsg ve midem iyi cıktı..
Neyse benim regl günlerim cook ama cok sancılı geecr öyleki oturdugum yerde kilitlenip kalırım o kadar kötü. yine o gunlerden birisinde ağlayarak özel hastahaneye gittik eşimle, o zman 1 yıllık evli idim ve doktor hiç jinekolojik muayene olup olmadıgımı sordu, ben lise zamanalrımda ultrasnla 1-2 kere muayene olmustum ama alttan hiç olmamıstım o zamana kadar. hayır daha önce olmadım diyince o ağrılı ve adetli halimle beni muayene etti ve sende ikiz rahim var dedi ben ilk sevindim ikiz cocuklarımmı olur diye:) (bu arada cahilliğin gözü kor olsun daha önce hiç bilmediğğim seyler ve doktor bundan cok iyi faydalandı) sonra bana bir kağıda rahim şekli çizdi tavsan kulağı gibi birsey. neyse dedi reglin bitnce su ilaçları al ve gel film çekmemiz lazım. bu şekilde hamile kalırsan düşürürsün sürekli dedi ve biz ailecek yıkıldık. neyse 4-5 gun sonra gittik o zaman 400 tl karsılıgında filmi çektiridm ve hersey normal cıktı tüpler açık, şekli normal vs.
gelelim film çekildiğindeki ağrıya, evet hafif ağrı oluyor ama inanın dayanılmayacak gibi değil. Kendinizi cok kasmamamız lazım, kasılan rahime birden su doldugunda daha cok acı çekersiniz. ilişkiye girmek gibi düşünün olabildiğinde gevşetin kendinizi zaten cok kısa suruyor. ama gereksiz yere özellerde sırf para kazanmak icin çekiyorlar aman dikkat diyorum.

Arkadaslar
ben de bugün çektiridm hsg...Krktugum gibi olmadı hiç agrı olmadı.. Ama polip varmıs bende sanırım ameliyat olmak zorunda kalcam

Kızlar inşallah içinizden birisi cevap verir bana benim hsg sonucum tupler açık ama rahimde egrilik var. Benim zaten tüp bebek olucak azosperm sebebi ile dondurulmuş sperm ile olcak. Bir doktor hemen histeroskopi ve laparoskopi olman lazım bebek tutmayabilir dedi. Başka bir doktora gittim hiç hamile kalmayan düşük yapmayan birine direk ameliyat onermem sağlıklı bir gebelikte gecirebilirsin dedi. Bu şekilde rahimi olup sağlıklı gebelik geçiren varmi

Eklentiler

• IMAG0137.jpg
    19,4 KB · Görüntüleme: 90
Cnm ben de yeni çekildim hsg..bnm görüntüme benzio ama ben de egrilik var demediler hafif kalp seklinde ama tam degil dediler..belki senin de onemsenmeye deger bi egrilik yoktr cunku benimkine benziio görüntü

Cnm ben de yeni çekildim hsg..bnm görüntüme benzio ama ben de egrilik var demediler hafif kalp seklinde ama tam degil dediler..belki senin de onemsenmeye deger bi egrilik yoktr cunku benimkine benziio görüntü
Canim sonucunda ne yazıyor benim bikornuat uterus yazıyor sen doktoruna gösterdinmi sonucunu

Evet gosterdim normal yaziio ama raporu yazan dediki ramak kalmış kalp sekli olmasina bi egim var ice dogru dedi..sonra bugün kadin dogum doktorum bakti cok sorun yaratmaz cok az egim dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…