Aile Planlaması Rahim filmi hakkında

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Morzirhli

Kün Fe Yekûn
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
979
628
Merhaba arkadaşlar. Bugün doktora gittim 3. Günümdü . Muayne oldum gecen aydan 1 tane yumurtan kalmis kist olmuş dedi dogum kontrol hapi yazdi. Rahim filmi cekilmek istedigimi soyledim bu arada 3 aydir klomen ovitrelle tedavisindeydim artik hsg cekilmek istedim. Doktorum bu ay icin cok uygun hsg cekelim o zmn adetin bitince dedi. Anestezili olucak dedi bittikten sonra 1 saat kadar seni dinlendiricez dedi. Bunu yaşayan arkadaslar varsa beni bilgilendirebilirmi . Nasil bi sürec neler oluyo ben hayatimda ilk defa hastane yataginda yaticam ilk defa anestezi alicam. Bu yuzden biraz endiseliyim. Birde kist var bu ay korunmam mı gerekiyor dogum kontrol hapi kullaniyorum diye. Ben bu ay olsun istiyorum insallah nasipse tabi

Cnm aslında bende hsg çektirmek istiyorum bir tane dış gebelik geçirdim ve hala hamile kalamıyorum Ankarada çektiricem çektiren srkadaşlara sordum anestezisiz çektirmiş hepsi sadece adet sancısı gibi kasıkta ağrı oluyormuş rahimden tüplere ilaçlı su gönderiyorlar ekrands da gözüküyor zaten o su gecerse tüplerden acık demektir geçmezse kapalı tabi bı işlem sırasında açılma ihtimali de oluyormuş Benim arkadaşım bu işlemden sonra gebe kaldı 3 senedir olmuyordu su an 3 aylık gebe Rabbim bizlere de nasıp etsin

Bence bu ay değil birdahaki ay çektir hsg.Çünkü hsg çekilen ay hamile kalma ihtimali daha yüksek kanallar açıldığı için..2-3 saat kadar kalirsin işlem sonrası.Mutlaka ped al yanına.Allah şifa versin.Hayırlı evlat nasip etsin Rabbim.

Merhaba ben anestezili cekilmistim ağrı eşiğim düşktür. Benm filmim temiz cikti cok sukur. Senin hakkindada hayirlisi olsun ben beklemedeyim hsgden snraki ilk ayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…