Gebeliğe Hazırlık Rahim duvarı inceliği

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Glcn19

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2020
627
259
36
Merhaba hanımlar tüp bebek tedavisi için bir merkeze başvurdum rahim duvarı ince diye tedavi öncesinde nekadar kalınlaştığını görebilmek adına estrofem kullandırdı ilaç sonrası kalınlık 5.5 mm ile 5.6 mm arasi dr. Bana şans %30 hic gebelik olusmaz demiyorum bu durumda gebeligi elde ettigimiz hastalarimizda var ama duvarada toslayabiliriz ona göre başla birde emriyolar oluştuktan sonra tanısal histeroskopi yapilip ondan sonra transferi gerceklestirebiliriz dedi. Benim gibi olup tüp bebek tedavisinden olumlu sonuç alan varmı sabahtan beri aglamaktan helak oldum

Merhaba hanımlar tüp bebek tedavisi için bir merkeze başvurdum rahim duvarı ince diye tedavi öncesinde nekadar kalınlaştığını görebilmek adına estrofem kullandırdı ilaç sonrası kalınlık 5.5 mm ile 5.6 mm arasi dr. Bana şans %30 hic gebelik olusmaz demiyorum bu durumda gebeligi elde ettigimiz hastalarimizda var ama duvarada toslayabiliriz ona göre başla birde emriyolar oluştuktan sonra tanısal histeroskopi yapilip ondan sonra transferi gerceklestirebiliriz dedi. Benim gibi olup tüp bebek tedavisinden olumlu sonuç alan varmı sabahtan beri aglamaktan helak oldum
Estrofem güçlü bir ilac rahim duvarını kalinlastirmak icin gunde 8 tane kullanıp ideal kalınlığa ulaşan var üzülmeyin

Estrofem güçlü bir ilac rahim duvarını kalinlastirmak icin gunde 8 tane kullanıp ideal kalınlığa ulaşan var üzülmeyin
Esteofem kullanimina suanlik son verildi. Tarlusal verdi adeti erken söktürüp tedaviye başlanacak. Hayırlısı allahtan ama gercekten cok üzüldüm.

Benimde tam tersi rahim kalınlığım varmis benimde 😕

Üzülmeyin caresi ilacı olan seyler bunlar ve bu süreçte moral cok önemli
Haklisin canim ama uzuldugum diger bir konu bu hale getiren dr.larin hiçbirşeyin yok hersey gayet normal demesi. Benim normalden gebeligim oldu kurtaj olmak zorunda kaldim fakat bu operasyonlar sonrasinda bir daga hic gebe kalamadim sebep yapilan ameliyatlar

Haklisin canim ama uzuldugum diger bir konu bu hale getiren dr.larin hiçbirşeyin yok hersey gayet normal demesi. Benim normalden gebeligim oldu kurtaj olmak zorunda kaldim fakat bu operasyonlar sonrasinda bir daga hic gebe kalamadim sebep yapilan ameliyatlar
Evet bazen operasyonlardan sonra zaman gerekiyor vücudun kendini toparlaması icin dogal kürlerle de hizlandirabilirsiniz

Canim eğer ameliyat kurtaj sonrasi bitişme varsa o da rahim duvati inceliğine sebep olur. Histeroskopiyle yapişikliklar açiliyor. Adetlerin az mi oluyor? Kurtajdan ameluyatdan onceki adetinle şimdiki farkli mi ?

Ben de kürtajdan sonra hiç gebe kalamadım ve Rahim inceliği sorunum var.7. 4 mm yi geçmedi. Bir dolu tüp bebek tedavisi gördüm. Artık tedavileri bıraktım.

Evet bazen operasyonlardan sonra zaman gerekiyor vücudun kendini toparlaması icin dogal kürlerle de hizlandirabilirsiniz
Nar suyu iciyorum ekstra olarak yoğurda 1 incir 1 tatli kasigi keten tohumu ve corek otu badem ceviz ve bal karistirip yiyorum

Ben de kürtajdan sonra hiç gebe kalamadım ve Rahim inceliği sorunum var.7. 4 mm yi geçmedi. Bir dolu tüp bebek tedavisi gördüm. Artık tedavileri bıraktım.
Sizin bildiginiz baska kur varmı
Canim eğer ameliyat kurtaj sonrasi bitişme varsa o da rahim duvati inceliğine sebep olur. Histeroskopiyle yapişikliklar açiliyor. Adetlerin az mi oluyor? Kurtajdan ameluyatdan onceki adetinle şimdiki farkli mi ?
Daha önce 3 kere histeroskopi oldugum icin dr. Cok onermedi cunku her islemde canli doku kaziniyor dedi. Evet adetlerim az oluyor 2. Günü yogun olurum sonrasi 1 pedi doldurmayacak sekilde oluyorum. Kafam cok bulanik gözüne işık tutulmuş tavşan gibiyim canim şaşkın psikolojik olarak yorgunum

7.4 mm de bile olmadiysa ben cok heveslenmeyeyim ozaman nerelerde tedavi oldunuz acaba

Bende klomen kullandım yumurta takibi yapıldı orada dikkatimi çekti adetin 3.günü endimetrium 5.6 mm idi 14 gün yine 5.6 mm idi o gün çatlatma iğnesi vuruldum ama doktor ince demedi veya kalınlaşması için ilaç falan da vermedi neden acaba :KK43:

Bende klomen kullandım yumurta takibi yapıldı orada dikkatimi çekti adetin 3.günü endimetrium 5.6 mm idi 14 gün yine 5.6 mm idi o gün çatlatma iğnesi vuruldum ama doktor ince demedi veya kalınlaşması için ilaç falan da vermedi neden acaba :KK43:
Ben anlam veremiyorum artik her dr. Kendince farkli bir prosedür izliyor ve insan kime inanacagini bilemiyor. Rabbim iyi insanlar çıkarsın karşımıza

Ben de tam bu duruma çok üzülüyorum, ilk gebeliğimi beş haftalıkken doktor almam lazım kese yamuk dedi, apar topar kürtaja alındım, sonrasında bir daha hiç gebe kalamadım. Tüp bebeğe gittim transfer öncesi bir türlü kalınlaşmadı en fazla 6.4 mm oldu. Transferim ertelendi. Doktor sebebi kürtaj dedi, o kadar üzülüyorum ki.. Diğer ay transferlicek yine de şans düşük ama ya tutarsa diye ne yapalım zaten kalınlaşmıyor. Benim anlamadığım bu doktorlar kürtajı yaparken nasıl zarar veriyorlar da sonrasında böyle sorunlar yaşıyoruz, çok ah ediyorum o doktora şimdi ama nafile.. Nar suyuna başlıcam bugün bi umut. Burdan birbirimize destek olsak olur mu

X