Rahim darlığı

nisa ada1

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2024
11
0
31
Merhabalar,
Doktora gittiğimde doktor rahmin dar spermler geçemez,geçerse de düşük olur dedi. serklaj ameliyatı var fakat bunda da yapisiklik olabilir daha büyük sorun yaşayabiliriz dedi. Daha önce 2 3 doktor rahmin kucuk dememişti. Böyle bir şey yaşayan oldu mu aranızda?

Eklentiler

• 1000131410.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 59
Banada demişti doktor ama bir evladım var aslında rahim ağzını açan ilaç var

Allah bagislasin ilk defa bir doktor boyle dedi Ameliyat olmuş muydunuz? Birkaç doktora gittim kimse böyle bir şey demedi ama tup bebek doktoru baya korkuttu dusuk olur sperm yumurta ile karsilassa bile dedi

Allah bagislasin ilk defa bir doktor boyle dedi Ameliyat olmuş muydunuz? Birkaç doktora gittim kimse böyle bir şey demedi ama tup bebek doktoru baya korkuttu dusuk olur sperm yumurta ile karsilassa bile dedi
Yok canım ameliyat olmadım ne alakası varsa hamile kalmaya engel değilki

Bence kesinlikle histeroskopi olmanız gerekiyor bende de hafif Y rahim vardı hamile kalmaya engel değildi ama içerde yeterli alan olmadığı için düşük yapma ve erken ölü doğum gibi sonuçları olabilir demişti doktorum hiç riske atmadan hemen histeroskopi yaptırdım Allah korusun yani ben önlemimi alayım kalan Allah'a kalmış. Yani bende hafif Y lik vardı bu fotoğrafa göre rahim içindeki alan sizinkinin neredeyse iki katıdır belki ama riske atmadım sizde atmayın lütfen gebe kalmaktan ziyade canlı doğum yapmak daha önemli

Ben rahim darligindan gecen sene ameliyat oldum.

3 sene öncesinde 19 haftalık erkem doğum öyküm var. Ona mi bagladir bilemedim açıkçası.

Çok mu dar yani bakalım bir başka doktora daha göstereceğim ama bu zamana kadar 3 4 doktor gezdim kimse rahim dar dememisti. Histeroskopide de yapisiklik olabilir dediler ondan çok korkuyorum

Çok mu dar yani bakalım bir başka doktora daha göstereceğim ama bu zamana kadar 3 4 doktor gezdim kimse rahim dar dememisti. Histeroskopide de yapisiklik olabilir dediler ondan çok korkuyorum
Histeroskopide yapışıklık olma ihtimali rahim darlığından dolayı mı olabilirmiş. Yoksa genel olarak mı histeroskopi yapışıklığa sebep olur dedi.

Histeroskopide yapışıklık olma ihtimali rahim darlığından dolayı mı olabilirmiş. Yoksa genel olarak mı histeroskopi yapışıklığa sebep olur dedi.
Genel olarak yapisiklik olabilir dedi acibadem Eskişehire gittim oradaki doktor. Devletteki tup bebek doktoru ve acibademde hsg yi çeken doktorum hiç rahmin dar falan demedi her şey normal demisti

Genel olarak yapisiklik olabilir dedi acibadem Eskişehire gittim oradaki doktor. Devletteki tup bebek doktoru ve acibademde hsg yi çeken doktorum hiç rahmin dar falan demedi her şey normal demisti
Acibadem tup bebek doktoru rahmin dar histeroskopide de yapışıklık olabilir dedi moralim bozuldu

Evet rahmin dar arkadaşımınki de aynı böyleydi gebe kalamadı 2 kez de düşük yaptı en son histereskopi yaptırdı rahmi genişletti geçenlerde doğum yaptı çok şükür sağlıklıca aldı evladını kucağına. Kesinlikle bu konunun üzerine düş çünkü Y yada T rahimlisin normal değil internetteki fotolarla karşılaştırırsan anlarsın

Tamam işte yapışıklık varsa zaten histeroskopide açılır işte. Bence siz o doktora bidaha gitmeyin zaten kimsenin söylemediği şeyler söylemiş size

Bak normal rahim görüntüsünü ekledim karşılaştırabilirsin. Bu rahimle gebe kalsan bile çok üzücü sonuçları olabilir bence düzgün güvenilir bi doktora gitmelisin. Histeroskopi sonrası yapışıklık olmaması için hormon tedavisi veriliyor zaten bazıları balon yöntemi vs de diyordu ama histeroskopidemiydi bilemedim şimdi.

Eklentiler

• IMG_20240718_121555.jpg
    67,8 KB · Görüntüleme: 31
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…