Rahim aldirma risklimi

pinozer

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2023
5
1
45
Merhaba kizlar , ben 3 yildir adet düzensizligi yasiyorum. Miyom ameliyati oldum ve herzaman kistlerim var. Agrim yok ama herzaman kanamam var. Doktor istersem rahmimi alacagini söylüyor Bende biktim kanamalardan. Cok sükür kanser yok simdilik. Ama rahim alinmasi icin illede kansermi olmak lazim? Cok kararsizim persembe karar vermem lazim. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum, rahmini aldiranlar vardir aramizda .
Tesekkürler

Her ameliyatın kendince riskleri vardır. Risk kişiye özeldir. Yaşına, hastalıklarına vs göre değişir.

Rahim aldırmak için kansere gerek yok. Şikayeti olan, hayat standartlarını düşüren hastalarda gebelik düşünmüyor/yaşı ileri ise alınması tavsiye ediliyor. Alınan organ kanser olamayacağı için ilerde kanser gelişimine karşı da korunma sağlamış oluyor.

Aynen ilac icmekten yan etkilerden cok korkuyorum. Hastalik hastasiyim duydugum Bütün hastaliklar bende var saniyorum.
İlaç içmekten, spiralin yan etkilerinden korkan biri nasıl operasyon geçirecek peki ? Operasyon sonrası da size ilaç vs verirler.Cok geçmiş olsun ,önce bu hastalık hastaligi için bir tedavi başlatın dilerseniz .Yani belki spiral sizin operasyon geçirmenize engel olacak ve iyi gelecek ,bilemezsiniz ki. Sonuçta bir organ aldiracaksiniz.Siz bilirsiniz tabii,hayırlı kararlar dilerim 🌸

İlaç içmekten, spiralin yan etkilerinden korkan biri nasıl operasyon geçirecek peki ? Operasyon sonrası da size ilaç vs verirler.Cok geçmiş olsun ,önce bu hastalık hastaligi için bir tedavi başlatın dilerseniz .Yani belki spiral sizin operasyon geçirmenize engel olacak ve iyi gelecek ,bilemezsiniz ki. Sonuçta bir organ aldiracaksiniz.Siz bilirsiniz tabii,hayırlı kararlar dilerim 🌸
Tesekkürler iste bende Bu yüzden Burdayim ameliyattanda korkuyorum Bu ameliyati olanlardan fikir almak istiyorum.

Tesekkürler iste bende Bu yüzden Burdayim ameliyattanda korkuyorum Bu ameliyati olanlardan fikir almak istiyorum.
Yani her operasyon risk taşır. Kişiye göre değişir. Benim tanıdığım biri oldu.sureci sıkıntılı anlattı ama sonrasi rahatladi.Varis çorapları vs giydirmisler pıhtı atmaması için operasyondan önce.Evde de bi süre dinlendi ,baktılar.insan da lazım yanında bakacak.Spirali deneseydiniz en azından aklınızda kalmazdı.Spiral size bi şey yapmazki.Olmadi çıkartirsiniz. 5 dk bile sürmüyor.Karar sizin tabii.Siz ne derseniz Dr onu uygular bu aşamada.

Yani her operasyon risk taşır. Kişiye göre değişir. Benim tanıdığım biri oldu.sureci sıkıntılı anlattı ama sonrasi rahatladi.Varis çorapları vs giydirmisler pıhtı atmaması için operasyondan önce.Evde de bi süre dinlendi ,baktılar.insan da lazım yanında bakacak.Spirali deneseydiniz en azından aklınızda kalmazdı.Spiral size bi şey yapmazki.Olmadi çıkartirsiniz. 5 dk bile sürmüyor.Karar sizin tabii.Siz ne derseniz Dr onu uygular bu aşamada.
Cok tesekkür ederim doktorumla persembe spiralide tekrar konusayim belkide ameliyattan önce denemek lazim olmazsada en son ihtimal ameliyat olsun.
Iyiki buraya yazmisim gercekten ilgin ve cevaplarin cok yardimci oldu. ☺️💐

Merhaba kizlar , ben 3 yildir adet düzensizligi yasiyorum. Miyom ameliyati oldum ve herzaman kistlerim var. Agrim yok ama herzaman kanamam var. Doktor istersem rahmimi alacagini söylüyor Bende biktim kanamalardan. Cok sükür kanser yok simdilik. Ama rahim alinmasi icin illede kansermi olmak lazim? Cok kararsizim persembe karar vermem lazim. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum, rahmini aldiranlar vardir aramizda .
Tesekkürler
Öncelikle çok geçmiş olsun yengem geçen sene benzer durumlardan rahmini aldırdı özel bir hastanede ama ameliyatta ufak bir kesik olmuş tabi ilk başta fark edilmemiş malesef ki ameliyattan sonra idrarını tutamaz oldu kesinlikle evden çıkamıyordu çünkü altına kaçırıyordu aradan bir süre daha geçti ikinci ameliyatını oldu yine geçmedi geçtiğimiz ay 3. ameliyatını olmak zorunda kaldı diyeceğim şu ki her ne olursa olsun ameliyat en son düşünmeniz gereken şey olsun varsa başka yapılabilcek şeyler önce onları yaptırın yengem böle oldu die sizde de olucak değil elbet ama her ameliyatın riski var umarım en kısa süre iyileşir sağlığınıza kavuşursunuz

Tesekkürler
Boyle bir saglik sorununda ameliyat en son care dusunulur. Yani ciddi kansizlik falan olursa hastada anca oyle. Bence baska bir doktora daha danisin; cunku sizinki kesip bicmeye biraz merakli gibi

X