Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Uzunluk çok iyiymiş Cnm yalancı kasılmalar da oluyo ama bizler işte baya tedirgin anneleri herşwyden korkuyoruz

Uzunluk çok iyiymiş Cnm yalancı kasılmalar da oluyo ama bizler işte baya tedirgin anneleri herşwyden korkuyoruz
31 iyi mi ya doktorum 25 dedi sınıra ama internette 30 a köyü diyen doktorlar da çok.25 altına düşmesin diye dua ediyorum hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım

31 iyi mi ya doktorum 25 dedi sınıra ama internette 30 a köyü diyen doktorlar da çok.25 altına düşmesin diye dua ediyorum hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım
3 üstü yani 30 üstü çok iyi dedi benim dr.
17. Haftada 28.du çok üzülmüştüm Dr üzülme fena sayılmaz dedi progestanı 2ye haftada 1de proluton yaptırdım ve hep yattım diğer ay 31.5a uzadı
Ne kadar yatarsan okadar faydası oluyor cnm

Ben de haftada bir proluton yapıyorum fitil yerine buna geçirmişti ama ikisini birden kullanayım olmazsa zararı yok sonuçta.çoğunlukla yatıyotum canım ne güzel bu haftalara gelmişsin bi daha sorun olmadı herhalde sonra da yatmaya devam mı ettin 33 e kadar hep

Endol verdı cnm cok asırı bısey yok dedı ama bıkac gun kullancamm asaya alttan batma gıbı hafıf baskı hıssı oluyodu dunden berı bıde gaz karnımın altına sıkıstı gıtmıyo ılac ıcmeme rahmen ordan anlamadm bende sertlesme gazdan da cok oluyo
Arada kasılmalar normal demişlerdi bana benim hep sert karnım ya böyle beklemek çok zor 30 kara gelelim inşallah bize de yaz ne diyecekler

Normal olan sancılardır onlar ya benim de aşağıya hep baskı oluyor hatta kesin rahim ağzım açıldı bu kadar baskı olamaz dedim ama gittiğimde normaldi ikiz gebelikten baskı daha fazla hissediyor olabilirdik diyen doktor da oldu hayırlısı hakkımızda 30 lara ulaşalım sağsalim bebişlermizi kucağımıza alalım inşallah

Ben 28dwn sonra pek yatamadım cnm çünkü sıcaklar bastı yattıkça nefesim kesildi
Ama Dr harici evden çıkmadım evde bi iki dolanıp yattım uzun oturdum halada öyle ama artık baya ağrım var geçen baya sancı çıktı hatta kasılmalarım çok baskı çok bebeğin kafası artık iyice aşağıda dikiş tutuyo

Olsun kuzum bu haftalar çok iyi biliyorsun artık ne kadar kalsa kar ama bugün bile doğsa korkma bana hep 30 u gördün mü rahatla bebeklere o zamandan sonra hiç bişey olmuyor diyor doktorlar sağlıkla gelsin sen bu hagtaya kadar elinden geleni yapmışsın.bi de bence salınca psikolojik olarak daha iyi oluyor bi arkadaşımın 29. Haftada serviksi kısaldı 33 de neredeyse hiç kalmadı bir kaç güne doğar dediler 36.hagtasını bitirmek üzere şuan

Maşallah onada evet cnm moral çok çok önemli bizim durumumuzda

Kızlar Merhaba . Size acil birsey danışmam lazım .. 29+5 ikiz serklajlı gebeyim bu hafta dikiş uzunlugum 9mm e düşmüş sadece ip tutuyor dedi doktor allahın işi belli olmaz ama 2 haftaya gelir bebekler dedi. Özellikle doğum yapan anneler veya fikri olanlar fikrini paylaşabilir mi ; benim bu 9 mm sizce beni daha ne kadar götürür?

Cnm hiç kalkmadan yat burda balkes arkadaş 22. Haftasında hem açıklık hemde sıfırlanmış 36+larda doğum yaptı ama o hiç kalkmadı ayağını yükseltip yattı yastıklarla

Öncelikle hayırlı olsun ve üzülmeyin 30 oldukça iyi bi hafta bugün bile doğsalar Ben henüz 22 haftalık ikiz gebeyim ama bir arkadaşım tek bebek 33.haftada sizin gibi bir cm altına düştü rahim ağzı serkilaj da yoktu 36 oldu hala doğurmadı bekliyor inşallah sizin de durduğu kadar dururlar

Sanırım ondan bebekler buyuyor artık benımde axıklık yok uzunluk güzel dedı ama ınsan korkuyor ıkı kwre de nst de sancı cokınto asırı olmasa da cok korktm bır kaybım zaten var rahım gene zorlanıp kasılmasın ah keske sen gene uc ddoet haftaya kurtarırsın ben senden daha ufagım

Ah keske senın haftanı gorsem yat kalkma burda acıklıkla yatan 36 ları gorenler oldu benım sımdıden baslası hafıf kasılmalar korkuyorum

Oy kuzum haklısın benim de 20 de başladı sorunlarım bence 20 civarı ikiz gebelik zorlamaya başlıyor hem Rahmi hem bizi hem bebekleri.hepimiz o haftaları görelim inşallah ya gerçekten beklemesi çok zor sağlıkla bitmeyecek korkusu çok zor sabır diliyorum hepimize

Sende ne sıkıntı oldu cnm yatıyomjsun sureklj pekı nasıl gecırıyosun gunlerını ve neler kullanıyorsun

Sende ne sıkıntı oldu cnm yatıyomjsun sureklj pekı nasıl gecırıyosun gunlerını ve neler kullanıyorsun
Kuzum benim ağrılarım oluyordu ve ayağa kalkınca aşağıdan çıkacak gibi baskı oluyor tam sancı gibi değil ama rahmim sürekli aşırı sert.gevşeme kasılma olmuyor daima sert serviks uzunluğumda 31 çıktı sınıra yakın diye takip ediliyor Cumartesi gidixem yine inşallah düşmez önceden 36-40 filandı öyle olunca acaba düşüyor mu diye bi daha çağırdılar. Bunların hepsi için yorma kendini sürekli yatmasan da çoğunlukla yat dediler ama çok yatamıyorum nefes alamıyorum yatınca da uzanıyorum daha ziyade
İlaç olarak Rahmi yumuşatmak için adalat ve magnezyum kullanıyorum,rahim ağzı için progesteron, onun dışında tüp bebek diye kan sulandırıcılar var

Izun zamandırmı oyle cnm ısımız cok zor ya benımde tup bebek sulandırıcı kullanıyorum cnm ben sureklı yatıyorum ama Allah bılıyor pruluton kullanıyormuşun

Izun zamandırmı oyle cnm ısımız cok zor ya benımde tup bebek sulandırıcı kullanıyorum cnm ben sureklı yatıyorum ama Allah bılıyor pruluton kullanıyormuşun
Evet proluton kullanıyorum kuzum fitili bırak şimdilik dediler biraz tahriş olmuştu eğer rahim ağzı bu sefer kısalmış çıkarsa tekrar başlıcam fitile de
Uzun zamandır dediğin hangisi kuzum ağrılar 19/20 hafta gibi başladı rahim ağzımı yakın xamanşarda hepsi farklı ölçtü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…