Rahim ağzı kısalığı

zeynepzehraasya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2024
4
0
35
Merhaba mesajımı isim gizli yayınlar mısınız ?
16+3 günlük ikiz bebek bekliyorum. Rahim ağzı kısalığı var dedi doktorum 24mm sınırdaymış. Serkaj yapalım dedi doktorum ancak yaptırmak hem maliyetli hem de korkuyorum. Progesteron kullanıyorum sabah akşam. Bu durumu yaşayıp düşük yaşayan yada normal gününde doğum yapan var mı acaba ?

Canım ben serklajlıyım 23 mm di 17 hafta oldum. Hiç riske atma bence serklaj olduktan sonra en azından tutan bir şey var ben önlemimi aldım diyorsun. Doktorunda tavsiyr ediyorsa yaptır. Hayat kurtarıyor bir çok kişi yaptırıyor ve 30 ları görüyor. Baskı zaten git gide artıyor birde sen ikiz gebeliksin

Merhaba mesajımı isim gizli yayınlar mısınız ?
16+3 günlük ikiz bebek bekliyorum. Rahim ağzı kısalığı var dedi doktorum 24mm sınırdaymış. Serkaj yapalım dedi doktorum ancak yaptırmak hem maliyetli hem de korkuyorum. Progesteron kullanıyorum sabah akşam. Bu durumu yaşayıp düşük yaşayan yada normal gününde doğum yapan var mı acaba ?
Bende de kısalık vardı 20. Haftamda farkedildi doktor değiştirdiğim için farkedildi önceki doktorum bakmamış bile. Ama ben progestan kullanarak çok şükür 8. Ayıma geldim. Eğer doktorunuza güveniyorsanız serklajı olun zaten kısa bir işlem ağrısız diye biliyorum. Sonrasında pişman olmamak için yaptırın derim. Tabi dezavantajlarını doktorla görüşün. Onuda perinatologlar yapıyor sanırım.

X