Rahim ağzı kanseri

Ezgi Ezgi

Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2021
27
9
30
Merhaba bayanlar,ablam yaklaşık 50 gün adeti gecikti.Vucudunda birden ısınma soğumalar oluyor.Doktora gitti.Ultrasyon muayenesi birkaç bir şey yapıldı bunların sonucunda doktor rahim ağzı kanseri olabilirsin dedi.Net teşhis için parça alınıp incelenmesi gerek.Bu hastalığa yakalanan bu süreci geride bırakan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?Nasıl belirtiler gördünüz acaba?

Geçmiş olsun. Rahim ağzı kanseri, kanserin en kolayı diye biliyorum. Ablanizin akıntı gibi şikayetleri var mi.

Niye rahim ağzı kanserinden şüphelenmiş? Spekulum ile muayenede bir şey mi görmüş? Kolposkopi (Işıklı, bazen kameralı görüntüleme) ile mi bakmış? Zaten PAP smear testi için örnek almıştır diye düşünüyorum. Kanser tanısı için biyopsi şart.
Adet gecikmesinin kırk çeşit nedeni olabilir.

Ben yeni tanı aldım ameliyat oldum hiçbir belirtim yoktu.Semarde çıktı.
Hiçbir belirti olmayabilir zaten hastalığı erken yakalamak için smear yapılır. Smear incelemesinde hastalıklı hücre görülürse ileri tetkikler veya gerekirse ameliyat yapılır. Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun tam olarak 22 mayısta rahim ağzı kanseri teşhsi aldım. 3. evre başı gibi ameliyat aşaması geçilmişti. 2019 ekimde smear yapılmıştı, en son hiç bir bulgu yoktu. sonrasında kokusuz akıntı, ara dönemlerde az kanama, kasıklarda bazı zaman ateş terleme beliritileri vardı rahatsız edici birşey yaşamadım. hatta kontrole gitmem bile zaman aldı önemsemedim. ama yara ve kitle büyüklüğü nedeni ile direk biopsi alındı.
sonuçta; 2 ayda 6 kür 60mg sisplatin kemoterapi-25 kez ışın terapi daha sonra 3 seans brakiterapi oldum.
Kemoterapide saçlarım dökülmedi (en çok merk edilen) tedavi süresince görünüşte bir fark olmadı. 3 ay bekleme sürecindeyim. sonra pet çekimi ile muayne ile durum tespit edilecek.

Merhaba tam olarak regl olmadığım 56. Gün sonunda doktora gittim bahsettiğiniz ısınma ve soğumalar bende vardı. Doktor spekulumu takar takmaz kanamalı yaram olduğunu söyledi ve smear testi aldı daha sonuç gelmedi ama ben 9 aylık evliyim 26 yaşındayım. Yaşın küçük ya da cinsel hayatın kısa olması kanser seçeneğini direkt elememizi sağlar mı? Ablanızın yaşını öğrenebilir miyim

Merhaba mesajı yeni gördüm.Ablam kırk yaşında.Özelde gittiği doktor öyle deyince çok telaşlanmıştık.Sonra farklı bir dr. a gidince o tarz bir durumun olmadığını erken menapoza gireceği söylendi.Sizde durum nedir ciddi bir şey yoktur umarım

Merhaba šu an nasılsınız?Umarım her şey yolundadır?

Ablam başka doktora göründü.Gittiğu 2.doktor kanserle alakalı olmadığını erken menapoza girme durumunun olduğunu söyledi.Her doktor gerçek manada dinanımlı değil ve birkaç doktora görünmek gerek.

Çok.merak ediyorum şu an nasılsıniz inşallah geçmiştir hastalığınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…