Qlairista doğum kontrol ilacını kullanan var mı?

Balance women

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2020
64
14
Merhabalar, 🤗
Qlairista kullanan var mı.. polikistiğim var..5 aylık evliyim..bebek istiyorum..adet düzensizliği olmuştur hep bende..Doktorum 3 ay Qlairista kullan ve gel dedi ilk ilaçtayım ve ilacın bitimine 2 hap kaldı ve regliyim devam etmemde sakınca var mıdır?
Bide ikinci ilacı ne zaman almam gerek adet bitince mi yoksa hemen biten ilacın peşine mi içilmelidir?
Teşekkür ederim🙏🏼

Merhabalar, 🤗
Qlairista kullanan var mı.. polikistiğim var..5 aylık evliyim..bebek istiyorum..adet düzensizliği olmuştur hep bende..Doktorum 3 ay Qlairista kullan ve gel dedi ilk ilaçtayım ve ilacın bitimine 2 hap kaldı ve regliyim devam etmemde sakınca var mıdır?
Bide ikinci ilacı ne zaman almam gerek adet bitince mi yoksa hemen biten ilacın peşine mi içilmelidir?
Teşekkür ederim🙏🏼
Merhaba bugün doktor verdi bana bu ilacı. Adetin başlayınca ilaca başla dedi ve hiç ara verme dedi, adetli adetsiz hep kullanman gerek 3 ay sonra gel dedi. 3 ay demek 3 paket demek. Günlerini atlamadan alman gerek hemen

Merhaba bugün doktor verdi bana bu ilacı. Adetin başlayınca ilaca başla dedi ve hiç ara verme dedi, adetli adetsiz hep kullanman gerek 3 ay sonra gel dedi. 3 ay demek 3 paket demek. Günlerini atlamadan alman gerek hemen
Tamam teşekkür ederim 😊 iyi sana söyleyebilmiş o kadar hastası vardı ki doktorun çabucak yazıp gönderdi soramadım..yan etki falan görürsen beklerim buraya..bide ben regl oldum sandım galiba ara kanama olmuş ilacın etkilerinden biriymiş ara kanamalar bende sevindim oldum diye😒

Tamam teşekkür ederim 😊 iyi sana söyleyebilmiş o kadar hastası vardı ki doktorun çabucak yazıp gönderdi soramadım..yan etki falan görürsen beklerim buraya..bide ben regl oldum sandım galiba ara kanama olmuş ilacın etkilerinden biriymiş ara kanamalar bende sevindim oldum diye

Merhaba qlairista hapını kullanıp adet olamayan var mı acaba? 1 kutu bitmeden bırakmıştım çok fazla yan etki yaptığından dolayı son 8 hap duruyor hala ama olası adet günüm 7 gün geçti hala gelmedi pko durumum var adet gününden önce 3 gün kahve lekelenme yaşadım ama kanamaya dönüşmedi kistlerimi attığını düşünüyorum ama hala kanama gelmedi aynı durumu yaşayan var mı acaba?

Yan etkilerini bende yaşıyorum farkediyorum da ama ilacı bırakmaman lazımdı kahverengi lekelenme olur ve sonrasında 1 3 gün içinde adetin başlar..bende kullanıyorum senede 1 adet gören insanım ben de de pcos var ilk paketi bitirdim ve ilk koyu kırmızı ilacı aldığımda adetim başladı 25.günde bende bile etkisini gösterdi sende de gösterecektir ilacını iç bırakma..

Merhabalar bende Qlairista ilacina başlayacağım. Adet im uzun sürdüğü icin ki 10 günü buluyor bitmesi tam bitti diyorum damla damla geliyor gunlerce sürunduruyor. Bunun icin verdi doktorum adetim duzenli şükür pko fln da yok.adetin ilk gunu basla hergun kullan ara vermeden 6 ay boyunca dedi.yani 6 kutu hic ara vermicem galiba basladigim günden itibaren.reglli reglsiz kullanıcam oyle anladim. Yan etkilerinden bahsetmişsiniz neler oldu sizde hanimlar?

Herkeste tabi ki farklı yan etkisi olabilir bazısında da hiç olmaz o değişir tabi ki.. 2. kutudayım 3. kutuya başlıycam ben 3 ay kullanıcam ve şuana kadar olan etkileri şöyle :
Halsizlik yaptı canım halim kaçıyo yorgun oluyorum..sivilce yaptı tek tük..kıllanma halen yapmadı..çok sinirlilik yapıyo saatlerce ağlıyorum sebepsiz yere ağlamaklı oluyorum..çok sıkılıyorum daralıyorum bunalıyorum saçma bi depresif haller falan yakındığım bunlardır sadece..insanın elinde kafada biter falan diyoruz ama öyle olmuyo bu haller inşallah sizde olmasın.🤗 Ama etkili güzel bi ilaç iki koyu kırmızısı var ilkini aldığımda reglim başlıyo bu değişmedi tabi ilacı aksatmadan almak önemli..evet regli reglsiz kullanıyoruz😁

Herkeste tabi ki farklı yan etkisi olabilir bazısında da hiç olmaz o değişir tabi ki.. 2. kutudayım 3. kutuya başlıycam ben 3 ay kullanıcam ve şuana kadar olan etkileri şöyle :
Halsizlik yaptı canım halim kaçıyo yorgun oluyorum..sivilce yaptı tek tük..kıllanma halen yapmadı..çok sinirlilik yapıyo saatlerce ağlıyorum sebepsiz yere ağlamaklı oluyorum..çok sıkılıyorum daralıyorum bunalıyorum saçma bi depresif haller falan yakındığım bunlardır sadece..insanın elinde kafada biter falan diyoruz ama öyle olmuyo bu haller inşallah sizde olmasın.🤗 Ama etkili güzel bi ilaç iki koyu kırmızısı var ilkini aldığımda reglim başlıyo bu değişmedi tabi ilacı aksatmadan almak önemli..evet regli reglsiz kullanıyoruz😁
Merhaba cevap için tesekkurler. Siz pko tedavisi icin kullaniyordinuz dimi yanlış hatirlamiyorsam🤔 kilo yapti mi peki? Ayy sinirlilik halsizlik insallah bende yapmaz 2 yaş sendorumunda çocuğum var ona nasil bakarim bu hâlde.yeterince çildirtiyor zaten cani saolsun

Merhaba cevap için tesekkurler. Siz pko tedavisi icin kullaniyordinuz dimi yanlış hatirlamiyorsam🤔 kilo yapti mi peki? Ayy sinirlilik halsizlik insallah bende yapmaz 2 yaş sendorumunda çocuğum var ona nasil bakarim bu hâlde.yeterince çildirtiyor zaten cani saolsun.birde gece ic yatmadan demisti doktor belki de o yan etkileri en az hisstmek için

Merhaba cevap için tesekkurler. Siz pko tedavisi icin kullaniyordinuz dimi yanlış hatirlamiyorsam🤔 kilo yapti mi peki? Ayy sinirlilik halsizlik insallah bende yapmaz 2 yaş sendorumunda çocuğum var ona nasil bakarim bu hâlde.yeterince çildirtiyor zaten cani saolsun
Evet pko tedavisi için kullanıyorum..evet kilo konusunu atlamışım çok ta aklıma gelmez hani kilo🤭 oldum olası iştahlı ve kiloluyum ya ben bu ilaç ta tuzu biberi oldu evet iştah açtı biraz daha ama herkeste aynı olcak diye bişey de yok yani..Allah bağışlasın 2 yaş sendromu çocuk için de zor anneye de zor Qlairista kullanan anneye daha da zor olmaz belki☺ güzel düşünelim güzel olsun canları sağolsun en başta tabi zaten çocukla uğraşmada ne kilo kalır ne de sıkılmaya zaman yani bence tabi..keşke olsa da valla razıyım 😍
Bide şöyle de düşünüyorum yeni evliyim 5 aydır eşimin ailesiyle yaşıyorum kalabalık pek uyamadım biraz zorlanıyorum ilaç etkisi bundan da artıyo olabilir üstüne pkos olduğumu da öğrendim her arayan..ve tabi görümceler falan var mı bişeyi diye soruyo hepten.yaşamışsan bilirsin bunalıyo insan..bide nispet yapar gibi çocuklarını övüp sevmeleri hepten üzülüyo insanı..neyse uzatıyorum kusura bakma doluyum herhalde 😁 çocukla uğraşmada yemek yapmada evi toplamada diyorum ya zamanın kalmaz sıkılmaya kilo almaya🤗

Tekrar merhaba 🙋🏻‍♀️ öncelikle bebek sahibi olmak istiyorsun sanirim Rabbim istedigin tez zamanda versin insallah.Ama cok yeni evlisin yaa dert etme ne derlerse desinlerin onlarin ayıbı.gerci ben evlndim 3.ay hamile kaldim ama bu bizim tercihimizdi.millet bir alem bu tarz konular kimseye düşmez bisey var mi diye sormak.yani belki bir sikinti var insanlar kalkip onu mu aciklicak bide millete. Biraz akil merhamet yaa. Sen kndini rahat birak tedavin bitince cocuk ta olur Allahin izniyle insallah🤲 bu arada icini dokmen iyi olmus tutsan sana zarar boşver sal gitsin🤭 dedign gibi çocukla vakit kalmıyor biseye hmn geciyor.ben oldum olasi zayifim suanda oyle ondan sordum kilo aldriyo mu diye zira biraz isime yarayabilir😂 bu arara dun gece basladim hap a ilk adet gunumde. Gece 11 de içtim 3 ten sonra sıcak basmis ter icindeydim.ki hic terlemem geceleri haptan sanirim.uyumadan içiyorum ki etkileri gun içi etkilemesin beni diye.sen ne zmndir kullaniyordun?

Tekrar merhaba 🙋🏻‍♀️ öncelikle bebek sahibi olmak istiyorsun sanirim Rabbim istedigin tez zamanda versin insallah.Ama cok yeni evlisin yaa dert etme ne derlerse desinlerin onlarin ayıbı.gerci ben evlndim 3.ay hamile kaldim ama bu bizim tercihimizdi.millet bir alem bu tarz konular kimseye düşmez bisey var mi diye sormak.yani belki bir sikinti var insanlar kalkip onu mu aciklicak bide millete. Biraz akil merhamet yaa. Sen kndini rahat birak tedavin bitince cocuk ta olur Allahin izniyle insallah🤲 bu arada icini dokmen iyi olmus tutsan sana zarar boşver sal gitsin🤭 dedign gibi çocukla vakit kalmıyor biseye hmn geciyor.ben oldum olasi zayifim suanda oyle ondan sordum kilo aldriyo mu diye zira biraz isime yarayabilir😂 bu arara dun gece basladim hap a ilk adet gunumde. Gece 11 de içtim 3 ten sonra sıcak basmis ter icindeydim.ki hic terlemem geceleri haptan sanirim.uyumadan içiyorum ki etkileri gun içi etkilemesin beni diye.sen ne zmndir kullaniyordun?
Merhaba🤗..bebek istiyorum evet amin inşallah Rabbim isteyen herkese versin.. Bende iyice dikkat ediyorum kiloya 6 kilo verdim bu ara zaten pkosun olması kilodanmış başka sebepler de olabilir tabi ki tek kilo yüzünden olmaz..ilacı gece içmek daha iyi bence de ama ben 5 7 saatleri arasında içiyorum alıştırdım öyle hep bi saatte içmek te önemli..2 aydır kullanıyorum ben bitmek üzere 3.ye başlıycam sonra kontrolüm var

Farklı bir yan etki falan gorurseniz burada buluşalım olur mu? Bu arada ara kanama oldu mu nasil oluyor oldu ise

X