Aile Planlaması qlairista doğum kontrol hapını kullanmayı bıraktım.. Başka bırakanlar var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Olala06

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2017
81
27
Selam kızlar, ben 5 ay önce qlairista doğum kontrol hapını gebelikten korunmak için doktor tavsiyesiyle kullanmaya başladım. İlk 2 ay göğüslerde hassasiyet ve şişlikten başka yan etkisi olmadı. Düzenli regl oldum ara kanama vs bişey olmadı. 3. Ayda ruh halimde değişmeler meydana gelmeye başladı. Sürekli duygulanıp ağlıyorum herşeye alınıyorum takıntı haline getiriyorum sürekli uykum var ne kadar uyursam dinlenemiyorum vs. Doktora danıştım diğer doğum kontrol haplarına göre en doğal olanı ve en az yan etkisi olanın bu olduğunu söyledi. 2 ay daha dayandım ama geçen hafta durup dururken gelen ağlama krizlerime dayanamayıp ilacı kullanmayı bıraktım. Bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum bu durum normalmiş. Ama 5 gündür yoğun şekilde regl olmaya devam ediyorum. Ayrıca bıraktığım günden beri ishalim karnım çok gergin sanki saatlerce mekik çekmişim gibi kasılıyor. Duygusal durumumda da bir değişme olmadı hala herşeye ağlıyorum. Doktor doğum kontrol hapıyla bunların bir alakası olmadığını söyledi ancak tahlil yaptırdım enfeksiyon vs çıkmadı. Doğum kontrol hapını kullanmayı bırakanlarda benzer etkiler oldu mu merak ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum 😩

X