Qlairista doğum kontrol hapı kullanıp kisti küçülenler

pandorarotti

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2015
42
8
30
Sol tarafımda 2 tane 3.4 cm çikolata kisti mevcut sağ tarafımdada basit kistler mevcut 5 cm falan bugün doktorum dogum kontrol hapını kullanmamı söyledi 2 ay boyunca kullancakmısım kullanıp faydasını gören oldu mu aslında çocuk istemiyle gitmiştim doktorum sağ tarafını bi temizleyelim dedi ayrıca yeşil akıntımda nevcut ilaçlarımı aldım kistim küçülür mü bu ilacınjullanıp çikolata kisti küçülen yok olan varmı yan etkileri ne yaşadınız hepinize tşk ederm

üniversitedeyken bir kistim için kullanmıştım 3 ay. 3 ay boyunca hiç regl olamamıştım. hayatımın en kötü 3 ayıydı 😂 doktora gittiğimde kistim yok olmustu. doktor bu sefer de regl olayım diye yasmin vermisti. 3 ay yasmin kullandım sonra migrenim çıktığı için kesmek zorunda kaldık ilaçları.
sonuc olarak işe yaradı ilaç bende 😂

Küçülüp hatta yok olmasını sonrada bebiş haberini almak için istiyorum ama işe yaramasına sevindim😂
Merhaba bende çikolata kisti var doktprum bunun ilaç tedavisi olmadığını ancak ameliyat ile gideceğini onun da şuan benim için riskli olduğunu söyledi gebe kalmak istediğim için, çocuk tedavisine başladım aşılama yaptım gebe kaldım ama kistim de duruyor benimle 😅 bu kistten hariç gebe kalma sürecinde çatlatma iğnesi kullandım o tutmamıştı kist oldu onun için 1 ay kontrol hapı kullandım o gitmişti, hamilelik döneminde küçülür diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum ben sormadım doktoruma ne durum da şuan diye ama sezeryan olunca onu da aldırıp kurtulma planım var 😂

Doğumda bebek yerini genişletmek için bi nevi yok ediyormus eger olmasa bile sezeryanda tertemiz yaparlar 😂 zaten doktorumun amacı sağdaki klomenden kaynaklı olan kisti eritip tedaviye baslamak yoksa çikolata kistinin sanmıyorum eriyecegini😂 ben şey duymuştum çikolata kistinde aşılama önerilmiyo diye ama cok sevindim adınıza 2 aylık bir sürece giricem insallaj ondan sonra sizinki gibi bir haber alırım🙏🏻

Sol tarafımda 2 tane 3.4 cm çikolata kisti mevcut sağ tarafımdada basit kistler mevcut 5 cm falan bugün doktorum dogum kontrol hapını kullanmamı söyledi 2 ay boyunca kullancakmısım kullanıp faydasını gören oldu mu aslında çocuk istemiyle gitmiştim doktorum sağ tarafını bi temizleyelim dedi ayrıca yeşil akıntımda nevcut ilaçlarımı aldım kistim küçülür mü bu ilacınjullanıp çikolata kisti küçülen yok olan varmı yan etkileri ne yaşadınız hepinize tşk ederm
Bende de çikolata kisti var ve doğum kontrol hapı ile küçülüyor. Doktor muayenede küçüldüğünü söylemişti.

Sol tarafımda 2 tane 3.4 cm çikolata kisti mevcut sağ tarafımdada basit kistler mevcut 5 cm falan bugün doktorum dogum kontrol hapını kullanmamı söyledi 2 ay boyunca kullancakmısım kullanıp faydasını gören oldu mu aslında çocuk istemiyle gitmiştim doktorum sağ tarafını bi temizleyelim dedi ayrıca yeşil akıntımda nevcut ilaçlarımı aldım kistim küçülür mü bu ilacınjullanıp çikolata kisti küçülen yok olan varmı yan etkileri ne yaşadınız hepinize tşk ede

Merhaba bendede 6*4 basit kist var çok fazla kanamam var karnımda fena bir şişlik var bacağıma vuruyor ağrısı banada kanama düzene girsin diye verdiler bu ilacı fakat beni biraz perişan etti ilaç baş dönmesi uykusuzluk halsizlik yaptı bıraktım ilacı başka ilaç vermedi bu ilacıda içme dedi şimdi smear vermeyi bekliyorum ve renkli usg günü bekliyorum sanada çok geçmiş olsun

X