Puzzle seven yokmu kiii :)

puzzle yapmaya bayılırım ewimin duvarında muhteşem duruyor.çoook sevdiğiniz kişilere yapıp hediye edilebilecek süper bişey .10 gündür yaptığım bitme aşamasında puzzlem var sabırsızlıkla çerçeveletip asmamızı bekliyorum çok heyecanlıyım :))

Bende yalnız yaşıyorum çok sıkılıyorum evde. Kendime 1000 parçalık bi puzzle aldım, mutluluğun resmi. Ancak yapamıyorum. Gerçekten çok uğraştım ama yapamıyorum. Resimdede konrast renk fazla kolay olur o resim diyor herkes. ama daha kenarlarını bitiremedim ben. Bi yerde puzzle yapmanın zeka ile ilgisi olduğunu okudum. Bu doğrumudur arkadaşlar, eğer öyleyse benimde sivri zekalı olmam gerekir! Hayattımda uğraşıpta bi türlü yapamadığım tek şey puzzle heralde.

Bende seviyorum puzzle ile uğraşmayı bir zamanlar yapmıştım ama çok ilerletemedim parça olarak zaman ayıramıyordum hemde ona ayıracak masam yoktu ortamım müsait değildi, evlenince eşimle ortak hobimiz olacak birlikte yaparız diye düşünüyoruz evimizde sergileriz :)
Hepinizin puzzle ları süper istiklal caddesine bayıldım..

Bende cok severim :) hatta birini yaptım vazo icinde cicekler var cok hoş oldu.Yapıştırıp duvara astım tablo gibi harika:)

Slm Puzzlecılar :)

İlk puzzle'ımı sanırım 5-6 yıl önce yaptım..

Yapılmış hali yok ama Von Gogh'un Moonrise toblosuydu;

Eki Görüntüle 313621

ikinci puzzle'ım 2-3 ay önce yaptım

Educa - Amsterdam 1000 Parça

Eki Görüntüle 313626

Üçüncüsü Educa - Cans 1500 Parça

Eki Görüntüle 313637

Az önce siparişini verdiğim ve merakla beklediğim; Educa - Portofino Italy 2000 Parça

Eki Görüntüle 313658

Daha sonraki sırada almak istediğim; Educa - Forever Autumn 2000 Parça

Eki Görüntüle 313648

Educa'dan vazgeçemiyeceğim sanırım, renkleri harika.. Birde yapıştırdıktan sonra daha da canlı oluyo renkler..
Portofino ve Forever Autumn yapan var mı? Özellikle şu sonbahar çok mu zor acaba?

Selam Kızlar,

ben de bir puzzleseverim. evimde 1'i 1500 lük (okyanus içinde yunuslar-educa), 1'i 2000'lik (italya portofino - educa) çerçevelenmiş puzzle'ım var.
ayrıca gazetenin verdiği MONA LİSA ve ŞEMSİYELİ KADIN puzzle'ları var 500 er parçalık yapılmış henüs çerçevelenmemiş duruyor. kısmet bakalım bir sonraki ne olacak.
Ayrıca puzzle yapıştırma konusunda biz şöyle bişey yapıyoruz. puzzle'ı düz kontrplak üzerinde yapıp (saklaması da kolay oluyo hem yatak altına falan ) sonra üzerine başka bir kontrplak koyup ters çeviriyoruz. puzzle'ın arkasını koli bantı ile yapıştırıyoruz. hem taşıması (çerçeve yaptırmaya götürürken) kolay oluyo hem bozulmuyo. yapıştırıcıya güvenemeyenler bunu deneyebilir :)

hiç puzzle yapmayan birine hediye almak istiyorum 1000 parçalık puzzle baktım. saatli olanlarda hoşuma gitti ama öyle hemen yapamasın biraz uğraşsın istiyorum saat rakamları kopya olur diye vazgeçtim. 1000lik puzzlenda sadece parçalarını vermeyi düşünüyorum. sizce ne yapacağını bilmeden üstelik ilk defa puzzle yapacak biri bunu başarabilr mi?

2 yıldır başlayıp ama sonunu getiremedim puzzle. çok karışık geldi. bitiremiyorum bi türlü .

gercekten cok karısık ama cook guzel
kaç parçalık ve markası-adı ne? zahmet olmazsa öğrenebilir miyim
size çok çok kolay gelsin, zor iş vallahi

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar bi kaç sorum olacak
educanın içinden çıkan yapıştırıcıyı nasıl kullanıyoruz
yani kullanma talimatı var fakat hiç denemedim tuhaf geliyor sanki bozacak gibi korkuyorum tedirgin oluyorum

ikinci sorum 30-35 liraya çerçeve yaptırabileceğim bir yer biliyor musunuz istanbulda? çok ücra bir yer olmadığı sürece semt çok önemli değil, iş gereği çok geziyorum zaten. bir yere sordum 70 dedi bana fazla geldi. öyle itinalı bişey istemiyorum
sadece yaptığım puzzle ortadan kalksın, asılcak hale gelsin ve cerceve onu koruyup bozulmasını engellesin yani puzzle'ı saklamaya yetsin yeter, dümdüz bir çerçeve istiyorum

son sorum, clementoni ve educa denedim. clementoni daha güzel duruyor, bundan önce hep educa alırdım en iyisi o diye bilirdim, clementoni cok da tablo gibi pürüzsüz duruyor
educa da iki parçanın birleşme yeri oyuk gibi kalırken yani asıl yüzeyden daha aşşağıda kalırken clementoni neredeyse dümdüz.
diğer markalardan denediğiniz varsa fikir verir misiniz? art puzzle da var begendiğim bir iki model ama, şu saat gibi olanlardan... cesaret edemedim bilmeden.
yanıtlayan olursa şimdiden çok teşekkürler

herkese iyi puzzle yapmalar

puzzle yapmayı bende çok seviyorum. daha bitiremediğim bir puzzle var eşimin hediye aldığı salona asmayı düşünüyorum bitirince :)

Ilk resim bavaria castle sanirim
Bende de var 2000ligi ama gokyuzu falan kirmizi olani
Pes ettim butun parcalari ayni
Birbara delirdim yapacagim dedim her parcayi tek tek denedim 3 saatte iki parca tuttu bende kaldirdim :-D

puzzle yapmayı ben de çok seviyorum. hatta internette "puzzle tutkusu" diye arama yaparsanız yaptığım ve yapmakta olduğum puzzleları görebilirsiniz

okul öncesi hayatımda oynadığım 2.oyundur.. sıkılmıstım bi ara ama okuduklarımla yenıden heves oldu sanki..

Bende daha yeni başladım ilk resimdeki ilk yaptığım 2000 parça ikinci resimdekinide 1500 parça daha yeni yaptım çerçevelenmeyi bekliyor

bende çok severim puzzle arkadaşlarımda bunu bildiği için hediye ederler sağolsunlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…