Pudra, Fondöten, Kapatıcılar pudra ve fondoten nasıl kullanılır?

eminem16

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2010
44
0
merhaba bn şimdiye kadr hhiiç fondoten veya pudra kullanmadım mafoldumben bitek dügünde opuyorumnanaktan :teytey: yapıldı agır makyajım normaldede bi göz kalemi bi rimel çıkarım dışarı.... yani şunu sormak istiorum şimdi pudra falan almak istiorum ama önce fondotenmi yoksa pudramı kullanılır; kullanılırsa hangisi nasıl kullanılr bilmiorum :kedi:bilmiyorumkismile mafoldumben belkide bazılarınız için tam gülünçlük durumdayım bazen kızlar kendi aralarında konuşurlar ama bn asla o konulara katılamam çünkü hiiç ilgilenmedim CADIARZU evlendim eşimde sevmior makyajı ama olmuor özel yerlere gidioruz aile ziyaretlerinde bulunuoruz gerekior makyaj bakaıosun etrafına millet sanki assolist eyvahedigeldismile :kedi: vala kadınlara bakmaktan bn kendimi alamıorum bir cilt bir makyaj bu kadr güzel olur bütn gün yada akşam kadını izliorum :kedi:

bn esmer biriyim burda okudugum kadarıyla kimse yüzü parlasın istemiyor ama bnde aksine ışıl ışıl olmak istiorum bi arkadaşımın yanaları ışıldı yüzü pürüzsüzdü sizce ben ne marka ürün kullanmalıyım esmer bir bayanım ve yüzüme bişey dürülürse o pütür pütür oluo cildim yaglı gbi burun üstüm yaglı elmacık kemiklerim kuru birde bnm yüzüm de renk farklılıgı var yanaklarım açık renk diger taraflar daha koyu ne yapmalıyım ben mafoldumben :Saruboceq:

hangi markayı önerirsiniz dogal dursun pürüzsüz göstersin hafif parlaklık versin istiorum lütfen yardım edin :Saruboceq: :Saruboceq:

bnde güzel cilde sahip olmak bakımlı olmak istiorum çok mu istioruuumm mafoldumben senağlama :Saruboceq: :Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse yanıt vermemiş, öyleyse ben biraz yardım etmeye çalışayım.

Öncelikle makyajı temiz ve nemlendirilmiş cilde yapmalı. Nemlendiriciyi sürdükten sonra biraz emmesini beklemek iyi olur.

İlk olarak fondöten süreriz. Kendi cilt renginize uygun bi renk seçilmeli.
Fondöten işi tek bi bölgeyle sınırla kalmayacak. Alın,burun,yanak ve çeneye sürülecek. Dağıtma işlemini süngerle yapabilirsiniz.

Pudra ise fondötenin ardından gelir. Pudra ciltte mat görüntüyü oluşturur. Allık için de zemin oluşturur.

Allık, saç başlangıcına doğru uzatılmalı. Geniş uçlu bi fırça yardımıyla yapacağız bu işlemi.

Mat değil parlak bi görünüm istemişsiniz. O halde pudra veya allık alırken simli,parıltılı olanları tercih edebilirsiniz. Ben öyle kullanmadığım için marka öneremeyeceğim malesef. Ya da ruj seçiminizde sedefli tonlardan yararlanabilir, lipgloss kullanabilirsiniz.

Tüm bunların ardından göz makyajı ve ojenizle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Kolay gelsin. buyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn

pudranın üzerine fondoten sürülmez
önce fondoten sürülür,gerekiyor ise pudra sürülür(parlamaları önlemek amaçlı)
en sonda allık sürersin...
eğer ışıl ışıl olmak istiyor isen,body shop'un renkli nemlendiricisi var.onu alabilirsin.ama fondoteninin içine katıcaksın onu..
gerçi sen uğraşamazsın onla şimdi:)
maybellinenin fondotenini al,hem uçuk değil fiyatı,hemde kullanamaz isen paran ziyan olmamış olur

Son düzenleme:
yalnız çok büyük olan allık fırçalarını kullanmamalısın.bütün yüzün allık olur sürdüğün bütün makyaj batar.daha minik olanlarla şekil vermeni öneririm.bu çok bilinen bir yanlış kocaman allık fırçasıyla sadece yüzünüzü batırırsınız kızlaaaaarrr

merhaba. ben subazlı olmayan tenime uygun fondoten kullanıyorum.fondotenden önce yüzümü nemlendiriyorum kremle.fakat fondoteni sürdükten sonra ne kadar beklesem emmiyor yani sürdüğüm fondoten resmen belli oluyor pütür pütür duruyor yüzüm.buarada pudra kullanmıyorum.nedeni bu olabilirmi.açıkcası pudranın tam olarak ne işe yaradığını bilemiyorum.:)bunun nedeni hakkında yardımcı olabilecek bi arkadaşa sesleniyorum.lütfennnnnn

Sevdankara, pudra genel olarak cildini matlaştırmak ve makyajını düzgün göstermek için kullanılır. Fondötenin üstüne pudra kullanman önerilir ama olmazsa olmaz değildir. Bahsettiğin sorunun farklı bir nedeni vardır. Acaba çok yoğun mu kullanıyorsun fondöteni? Ya da kullandığın fondötende bir sorun vardır belki, tarihi geçmiştir ya da cildine uygun değildir.

flormar ın su bazlı olmayan fondötenini kullanıyorum.rengide tenime uygun yoğunda sürmüyorum,aldığım yerde güvenilir biyer yani tarihinde herhangi bir sorun yok.nedenni anlayamıyorum bitürlübuarada cildim yağlı benim çok azda sivilce izlerim var.?????

cildin yağlı olduğu içindir ben pek anlamam ama bence arkadaşlar sana güzel bir fikir verecektir.. ve söyledikleri doğru pudra matlaştırmak için kullanılır.. ama birde eğer cildinde fazla sorun yoksa direk pudrada kullanabilirsin bir makyözden aldım bu bilgiyi ama iyi nemlendirmek şart..

Cildinin yağlı olduğunu tahmin etmiştim. Belirttiğim gibi yine de fondötenden kaynaklanıyor olabilir, farklı bir ürün veya marka deneyebilirsin belki sorun çözülür. İstersen almadan önce başka bir markanın tester'ını dene kozmetikçide, aynı sorun oluyor mu görebilirsin. AysızGökyüzü'ne katılıyorum, fondöten kullanmadan doğrudan pudra da uygulayabilirsin.

teşekkür ederim.cevaplarınız için.:81:

Rica ederim ne demek. Bir dene bakalım bu önerilerimizi, işe yararsa da sonucu paylaş lütfen.

lisedeyim ben dahada genede yüzümde kapatılcak şeyler oluyo.porselen gibi görünsün istiyorum hemde çok abartı durmayan... çok fazla sivilce izim yoktur. pudra mı kullansam fondotenmi yoksa ikisimi karar veremedim yardımcı olun lütfen

mrb arkadaşlar size iki gün önce yaşadığım bir olayı anlatayım. fondötenim bitiği için yenisi almak için mağazaya gittim bana başka markayı övdüler dermatolojik bir ürün dediler üstelik yüzde onbeş indirimli bende aldım sabah fondöteni uyguluyorum felaket öğlene doğru cildimden aktı ve yanaklarım sarkık göründü hemen o akşam gittim kendi kullandığım marka fondöteni aldım lancomeden hiçbir zaman vazgeçmem şimdi daha mutluyum sizlerede öneririm beni mutsuz eden fondöten clınque.

Rica ederim ne demek. Bir dene bakalım bu önerilerimizi, işe yararsa da sonucu paylaş lütfen.
merhaba.sonucu paylaşmak istedim.nemlendirici olarak dove kullandım biraz daha yoğun sürdüm sorun ortadan kalktı teşekkür ederim.fakat pudra kullanmalı veya kullanmamalımıyım bu konuda kararsız kaldım?:26:

merhaba.sonucu paylaşmak istedim.nemlendirici olarak dove kullandım biraz daha yoğun sürdüm sorun ortadan kalktı teşekkür ederim.fakat pudra kullanmalı veya kullanmamalımıyım bu konuda kararsız kaldım?:26:

Canım cildin çok yağlıysa pudra kullanabilirsin, yüzünü matlaştırır ve föndöteni kesinlikle daha düzgün gösterir. Yüzün daha pürüzsüz durur. Ama yine de şart değil, özellikle cildinde fazla sorun yoksa fondöten yeterli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…