Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Pudra Önerisi..

sirineceren

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2010
170
96
merhaba. cildimde hafif bir sivilce sorunu var. normalde pudra kullanmıyorum ama özel yerlere giderken falan kullanmam gerekiyor haliyle. fondöten istemiyorum. bir arkadaşımın cildi pürüzsüzdü, nasıl yaptığını sordum. önce krem pudra, ardından toz pudra sürdüğünü söyledi. o amerika'dan getirtmiş. ben buralarda bulabileceğim, çok pahalı olmayan fakat kaliteli krem pudra ve toz pudra önerilerinizi bekliyorum. ve sizce bu yöntemm cildi pürüzsüz gösterir mi?

Son düzenleme:
merhaba canım, bence yaşın kat kat pudra sürmek için daha çok küçük. sivilcelerim var demişsin bu tür ürünleri kullanırken çok dikkatli olman gerek buyüzden. ben sana kapatıcı gibi kullanmak için, Vichy Dermablend stick (büyük ruj şeklinde) denemeni tavsiye ederim. yalnız bunu bütün yüzüne değil sadece sivilcelerin üzerine ve kapanmasını istediğin yerlere parmak ucunla yada uygun bir fırçayla sür canım. biraz pahalı ama sana çok uzun süre yeter. üstüne, tüm yüzüne de clinique superbalanced powder deneyebilirsin. yalnız gün sonunda çok iyi temizle ki, gözeneklerin tıkanmasın. gidip bunları bir dene derim. umarım işine yarar...

bence de nekullanırsan kullan sivilcelerine kötü gelecek tir cildine uygum bir renkte pudra sürsen yeterli olur cildini çokta pürüssüz yapıp kendini birden değiştirmen garip olur pudra yeter li olacaktır benim çildimde aynı sesnki gibi önerim pastel pudr a olabili 15 felaN fiyatı ama rengi iyi seç bir de eğer illla pudradan önce bişey kullanıyım diyorsan avonon clearskin de kapatıcı diye geçen ten renginde bir ürünü var biri stik şeklinde diğerisi tüpte fondöten gibi bunlar sivilcede yapmaz alabilirsin yani

yaşın makyaj içinçok küçük o yaştaki kızlara makyajı hiç yakıştırmıyorum..
sivilcen olabilir ergenlik sivilcesi ama makyaj yaparsan hem düzelmesi zorlaşır hemdaha çok çıkar özel günlerde hafif bi parlatıcı sürebilirsin mesela

X