ptt kargo ile igili önemli uyarı

ardiboozn

Güleysa
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2007
166
4
46
merhaba arkadaşlar
bunu yazıp yazmamak arasında kaldım ama sizleride bu konuda uyarmak istedim.

bugün siteden bir arkadaşımdan paket geldi bana ptt kargo görevlisi bana 3.5 ytl hanımefendi dedi.bende ücreti ödendi bu kargonun dediğimde hayır siz ödeyeceksiniz dedi sonrasında ptt de karşı ödemeli yollanılmayacağını artı arkadaşımın kesinlikle ödediğini bildiğimi söyledim.ama ısrarla aksini iddaa etti.

bende ücreti ödeyeceğimi ama adının ve soyadını vermesini çalıştığı şubeden bu konuyu sorgulattıracağımı söylediğimde aniden tamam hanımefendi teslim alan arkadaş yanlışlık yapmıştır önemli değil deyip kaçar adım gitti.

bende daha önce ptt kargo görevlilerinden bazılarının bu şekilde haksız kazanç sağladıklarını duymuştum.

Onun için buradan bu uyarıyı yapmak istedim arkadaşlar

:enbuyukkk: kk bayanlarını kimse kandıramaz...

bir arkadaşta gelen ptt kolisine hiç dikkat etmeden alıyor zaten görevli kadının eline tutuşturup resmen kaçıyor...neyse kadın içeri giriyor kolisiyle tam arka kısıma gelecek bölüm açılmış ve içinden birşeyler alınmış....yani mutlaka alırken kolilerde kontrol etmek gerekli

kzılar ptt de yollayacagınız kişinin cek ehsabı varsa 1 ytl masraf oluyor ama cek hsabı yoksa direk isme gönderiyorsanız parayı 3.5 ytl havale masrafı oluyor

KAPIDA ÖDEMELİ PAKET GÖNDERİLEBİLİYOR AYRICA BUNUN İÇİN KOLİ DEĞİL PAKETİNİZ APS İLE GELİYOR BEYAZ BİR FORM OLUYOR GÖREVLİDE ÜRÜN BEDELİ ARTI APS ÜCRETİ VE 1 YTL HAVELE MASRAFI DAHİL EDİLEREK ÜCRET ALINIYOR SİZDEN BİLGİNİZ OLSUN

benim başıma geldi aynı şey ... cumartesi çalışmadığım için kargolar cumartesi gelmiş ve arkadaşlarım ödenen şeyin parasını tekrar ödemişler ...adamların ceplerine attığı kesin... o paradan hayrı görüceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar... öteki tarafta nsl hesap vericekler onu düşünsünler bence ..

bu konuya değindiğin çok iyi oldu canım. ben yeniyim daha hiçbir alışveriş yapmadım. yapıcağımız alışverişlerde en uygun fiyata , aldığımız ürünü ve bedelini ne şekilde gönderebiliriz.yardımcı olursan sevinirim canım.

hani ne derler ...çiğ süt içimiştir insanoğlu......postacılar arasında yanlışlık yapanlar var oluyorda evet ama bilinçli olunca bakın nasılda çareyi tamam deyip kaçmakla buluyorlar...karşı taraftan öedemli gönderim olmuyor posta gönderiminde...ama aps ile oluyormu bilmiyorum......posta kargo ödemesi peşin alınıyor paketi gönderen kişiden...alıcıda bişey ödemeden teslim alıyor...kural bu şekilde.....bilmeyen arkadaşlar kapıda teklif ediliyor ise kargo ücreti direk o kişinin sicil no ad gibi bilgilerini isteyip soracağını belirtsin o zaman o uyanık geçinen adam kaçıp gidecektir.............a.s

benim de başıma 1-2 defa bişi geldi. gönderdiğim kargoların fişlerinde 3 ytl yazıyo ama görevli memur 3,5 yada 4 alıyo benden.fisfisfis 1-2 gün sonra farkettim. netten takip ettiğimdede 3 lira yazıyo. anlamadım nası iş:bbo:. sormadımda . ama bi daha yaparlarsa :mymeka:kötü yapacamÇok üzgünüm çoook:kızgın:

benim de başıma 1-2 defa bişi geldi. gönderdiğim kargoların fişlerinde 3 ytl yazıyo ama görevli memur 3,5 yada 4 alıyo benden.fisfisfis 1-2 gün sonra farkettim. netten takip ettiğimdede 3 lira yazıyo. anlamadım nası iş:bbo:. sormadımda . ama bi daha yaparlarsa :mymeka:kötü yapacamÇok üzgünüm çoook:kızgın:

böyle bişi bi kerede bana olduu 3,5 istedi benden ama sonra farketttim netten baktım fln 3,15 miş 0,35 için nie böle yaparlar anlamadım :mymeka:
bi de benim sansızlıgım mı bilmiyorum ama ptt görevlileri cok gıcık oluolar hiç gülümsediklerini görmediim :eek:klava:

eed nerdese dövecükler he:KK70: geçen gün çek hesbaı açtırmak istedim adam dövecük snakim al şunu der gibim verdi formu burdan kalem alma lasım oluo bilmemne delimidir nedir bide 5 ytl falan filan :KK70:

arkadaşlar bi de haberiniz olsun da, ptt şubesinden teslim aldığınızda kargo ücreti düşüyor.. mesela 1 kg kadar 3 ytl ise, şubeye yollamak 2,250 ytl.. ama şube ismini de belirtmeniz lazım..

bende ptt ye gidince kutu için tartışıyoruz. küçük paket diye kutu vermek istemiyo,kırtasiyeden zarf al diyo. zarfta 4ytl. ne anlamı kaldıysa ptt ucuz diye tercih ediyoz zaten.zarf ücreti+gönderim ücreti olunca hiçte uygun olmuyo. her ptt de var heralde böyle ters insanlar.

he kendilerini artist sanıolar abartmıorum bi hava bi hava binbir dille iş yapıolar ilgisizlikte cabası sorarsan cevap veriolar samut gibim bilgi vermek yok bişe yok:KK70:

Ayyy kızlar siz bunları yazınca ben kendimi şanslı hissettim walla bizim ptt de bi amca var şekermi şeker walla hep gülümser tatlı konuşur..hemen işini görür herkesin.bi sorun çıksa çok yardımcı oldu bana walla.kargo elime geçmediği zamanlar oldu buldurdu getirtti falan yani.allah razı olsun diyorum tekrardan...sizede bol şanslar diyebilirim ancak o şeker amca gibi birileri gelsin sizin ptt lerede

Sorununuz olduğunda şikayet etmekten hiç çekinmeyin kızlar , emin olun ilgileniyorlar.

Bana buradan bir arkadaş kargo göndermişti , Uzun bir zaman geçince arkadaşa sordum ne oldu diye ( takip no yu almıştım ama silmiştim yanlışlıkla ) , aldığım cevap kargonun geri iade olduğu idi. Neyse arkadaşla sorunu hallettik ama bana kargo falan gelmemişti ben de ptt sitesine şikayette bulundum. Bana ulaşmayan kargoyu nasıl geri gönderiyorsunuz diye. Kısa zaman sonra "ilgileniyoruz , sonuçlanınca bilgi vereceğiz " diye mail geldi. Sonra da bir görevli gelip ayrıntılı bilgi aldı. Sonuç olarak dağıtıcının kapıya getirmeden paketi iade ettiği tesbit edildi , daha da iyisi dağıtıcının kimliğine de ulaştılar. :)

EVET AYNEN TİPLERİ MEDENİYETSİZ TİPLERİ SECİYOLAR..HELE BENİM PAKETİ GETİRENİ GÖRSENİZ..YAŞLI BİR KELİMEYİ ZOR ANLIYOOOO..BENCE İMAJ ACISINDAN PTT KARGO ELEMANLARININ CİDDİ ŞEKİLDE SECİLMESİ GEREKİYOR:mymeka:

Vallh bana getıren gayet elıayagı duzgun gec gelıyo hata ben cıft soyısım kulanıyom arada dıyodu abla senın soyısımı degsıtı yanı oakdar dıkkat etmıs cocuk haha gercekten cok suratsız oluyorlar subedekıler benımde basıma geldı mamasandelyesınde bı kazıklandım faturada baska alına ucret baska zaten orda cok sorun yasadım kargo buyuk dıye hya lanet olsun dedım
eve cagırdım bıkerede yok guzel paketlenemıs ııce bantlayın ve tam 5 katı para ıstıyolar agırlıga gore bılgınıze sakın eve cagırmayın gıdın subeye

bizim buradakler süperler valla kargom gelir evde olmasam cepden ararlar ne zaman eve dönüş yapıcaksınız getirelim diye sefimiz süper dagıtım cok hızlı ben cok memnunum valla kızlar

X