Psikoloğuma aşık oluyorum, ne yapma'lıyım?

Platonia26

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
30
23
Arkadaşlar öncelikle merhaba,
yorumlarınıza ve önerilerinize çok ihtiyacım var. uzun zamandır bazı problemlerim vardı.kendimi yalnız hissediyordum, 3 ay önce terapiye başladım ama Psikoloğum galiba bağımlılık ve takıntı yaptı bende, bilmiyorum. Terapi günlerimi ve haftalarımı iple çekiyorum ve bu süreçte sürekli hayaller kuruyorum. Bir dahaki seansa gitmeyeyim diye düşünüyorum ama galiba gideceğim bilmiyorum....

Terapistim yakışıklı , sakin, cool ve genç biri . Geçen seansımda gözlerini gözlerimden ayırmadan beni izledi bir kaç dakika öylece bana baktı. Bunu muhtemelen beni gözlemlemek ve rahatlatmak için yaptı ve belki de bu bir teknik biliyorum ama, ben zaten yalnız olduğum için bu durumdan çok etkilendim.

Son düzenleme:
Adamın işi o, işi gereği nasıl davranması gerekiyorsa öyle davranıyor. Dinleyecek, gözlemleyecek, gözlemlemesi için bakması gerekiyor, kesinlikle sana karşı ilgisi yok emin ol. Diğer sorunlarını atlatıp bunu sorun haline getireceksen ki "takıntı" diyorsun, psikoloğunu değiştir, mümkünse kadın olsun.

Psikologunu degistir net.

Kendini kaptirmaya baslamissin bile.

Inan sen onun icin onlarca danisanindan sadece birisin.

Daha cok kaptirip hayal kurarsan cok uzulursun. Iyileseyim derken daha kotu olma.

Bayan psikolog bul kendine.

Kendin icin.

Önerin için teşekkür ederim. Bir kaç seanstan sonra sanırım bırakacağım.

Adamın işi o, işi gereği nasıl davranması gerekiyorsa öyle davranıyor. Dinleyecek, gözlemleyecek, gözlemlemesi için bakması gerekiyor, kesinlikle sana karşı ilgisi yok emin ol. Diğer sorunlarını atlatıp bunu sorun haline getireceksen ki "takıntı" diyorsun, psikoloğunu değiştir, mümkünse kadın olsun.

Psikoloğunu değiştir ya da durumu ona izah et o gerekli yolu sana gösterecektir zaten

Aynıı konu burada daha evvel açılmıstı kaç yıl evvel kim açtı bılmıyorum amaa bırebır aynısıydı.
baskasını bul sosyal aktıvıtelere katıl ufkunu genıslet dıye ögut vermıslerdı hep. cunku adamın snle ılıskı ıcınde olması yasak ona göre. ancak hastası olmaktan vazgecersen bır umut ama adamın sana bu dusunce ve hıslerını besledıgını sanmıyoruz.

psikoloğa gidiş nedenin ne yanlış anlama lütfen kırmak adına değil sorum ama takıntılı bir yapın varsa aşk değil boşluk doldurma hissiyle de olabilir bu . Obsesiflik teşhisi var mı ?

Belki oda sana aşık olmuştur :):) psikoloğunu değiştirmen banada mantıklı geldi aslında yapman gereken bu ama içimdende geçmedi değil hani :):) bence söyle sonuçta bu işin eğitimini almış ve büyük ihtimalle böyle şeylerle karşılaşmıştır. Belkide oda sana aşık olmuştur olamazmı yani :) Söyle konuş baktın ordan bi ışık yok değiştir mutlaka doktorunu

Aynıı konu burada daha evvel açılmıstı kaç yıl evvel kim açtı bılmıyorum amaa bırebır aynısıydı.
baskasını bul sosyal aktıvıtelere katıl ufkunu genıslet dıye ögut vermıslerdı hep. cunku adamın snle ılıskı ıcınde olması yasak ona göre. ancak hastası olmaktan vazgecersen bır umut ama adamın sana bu dusunce ve hıslerını besledıgını sanmıyoruz.

sonuçta hasta doktor ilişkisi içerisinde böyle şeyler tabikide olmaması gereken şeyler ama adamda gençmiş belki gönlü kaydı :) ikiside bekar insanlar yani :):) Ben bunu istediğim kıvama getiririm diye düşündü belki o uzun bakışmada :):)

Abartmayın artık. Psikolog - danışan ilişkisi etik değil. Adam gözlem yapıyor. Konu sahibi zaten iyi değil ki gidiyor, siz de aşk masalları kurup yeni takıntıya yeşil ışık yakıyorsunuz.

X