Psikiyatri tedavisi almalımıyım?

H

helenic

Ziyaretçi
Merhaba Meltem Hanım.

Ben 4 aylık evliyim,yaşım 24. Evlendiğim için iş ve şehir değiştirdim.

Henüz burada tam oturmuş bir işim ve hiç çevrem yok. Aylardır geceleri uyku problemim var. Geceleri sıklıkla uyanıyorum ve tekrar uyumakta zorluk çekiyorum.

Ve çok sık kabus,karışık rüyalar görmekteyim. Haftanın 5-6 günü bu şekilde.

Aynı zamanda erken menopozdayım. Hormon takviyesi ilacı kullanıyorum.

Genel olarak anksiyete yaşıyorum. Evliliğe alışma sürecindeyim,ondandır herhalde diye bir süredir bu şekilde idare ediyorum.

Eşim ise uzman doktor, haliyle onunda yoğun bir iş temposu var. Yeni evli olduğum halde çoğu sosyal isteklerime cevap veremiyor ve bu durum beni ister istemez etkiliyor sanırım.

Mümkün olduğunca kısa bahsetmeye çalıştım kendimden, size sorum acaba tıbbi psikolojik destek almalımıyım yoksa küçük uygulamalarla bu dönemimi atlatabilirmiyim?

Ek bilgi istiyorsanız,yazabilirim. Yönlendirmeniz için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla...

Helenic, kısacası herşey üstüste gelmiş. Bu durumda psikolojik destek almak sizin isteğinize kalmış, ama anlattıklarınızdan gerekli görünmüyor.
Yapmanız gereken olabildiğince hızla iş bulmak. ış bulana kadar sizi meşgul edecek hobiler edinmek. ınsanlarla bir aktivite üzerinden iletişmenizi sağlayacak hobiler çok önemlidir sosyal çevre oluşturmada.
Önemli olan, sabah kalktığınızda o gün ne yapacğaınızı bilmenizdir.
Bu hepimiz için gerekli bir durum.
Sizde o kadar çok değişiklik bir arada olmuş ki, siz de doğal olarak ne yapacağınızı bilememişsiniz.
Biraz çabayla aşarsınız bu süreci.

Teşekkür ediyorum Meltem Hanım ilginiz için...

Saygılar...

X