protez diş kullanan var miiiii?

m1m2m3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2010
278
0
Merhaba arkadaslar.dislerimin goruntusunden memnun degilim.ust dislerimden bazilarina protez yaptirmak istiyorum.ama babam vazgecirmeye calisiyo.protez dis kullanmak rahatmi?mesela yemek yerken felan sorun oluyor mu cok? Bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim.

Görüntüsünden mı renginden mı memnun degilsin?
Kac yasindasin?
Bence seni cok rahatsız ediyorsa dusunebilirsin. Eğer eksiklik yoksak porselen lamina vener denen bi islem var. Onu yaptırmanı tavsiye ederim.
Hem dişlerinden cok madde kaybı olmadan hem de estetik görüntüyü yüksek oranda sağlanarak yapılır.
Ancak tamamıyla porselen kasma düşünme. Yazık edersin dişlerine.
Protez demek cok doğru degil porselen lamina venerlere. Daha cok kozmetik bir islem. Ama bu anlattıklarımda yas onemli.
Yine kafana takılan bir soru olursa cevap verebilirim

Görüntüsünden mı renginden mı memnun degilsin?
Kac yasindasin?
Bence seni cok rahatsız ediyorsa dusunebilirsin. Eğer eksiklik yoksak porselen lamina vener denen bi islem var. Onu yaptırmanı tavsiye ederim.
Hem dişlerinden cok madde kaybı olmadan hem de estetik görüntüyü yüksek oranda sağlanarak yapılır.
Ancak tamamıyla porselen kasma düşünme. Yazık edersin dişlerine.
Protez demek cok doğru degil porselen lamina venerlere. Daha cok kozmetik bir islem. Ama bu anlattıklarımda yas onemli.
Yine kafana takılan bir soru olursa cevap verebilirim

18 yasindayim.sag kopek disim biraz yukaridq.ve onun solundaki disim geride.bunlarin duzelmesini istiyorum sadece.goruntu beni rahatsiz ediyo :/ hangi islemlerin uygulanacagini tam bilmiyorum aslinda :/

Konu içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

canım yemk yerken bişi içerken vs hiçç sıkıntı çekmıyorsun

Sizin disleriniz protezmi?yardimci olursaniz cok sevinirim.yapimi ne kadar suruyor.internette 1 haftada felan bittigi yaziyordu.bir de maliyet hakkinda bilgi verirseniz cok memnun olurum.persembe gunu doktora gidicem.protez benim icin uygun mu degil mi doktor karar vericek.dislerimin goruntusunun duzelmesini cok istiyorum gercekten.gulerken hic rahat degilim.son zamanlarda iyice kafama takmaya basladim :KK43:

eğer seni çok rahatsız ediyorsa. gülemiyorsan bile kesinlikle yaptırma. hayatında yapacağın en büyük hata olur bundan daha büyük bi hata yapamazsın. mesela sadist olsan bile isteye parmaklarını kestirsen ancak bu kadar büyük bir hata olur. ki onuda yapamassın canın acır. ama gözü dönmüş diş hekimleri ( porselen diş yapan dişçi bence katildir ) uyuşturup seni 10 tane dişini yani organını 1 saatte alırlar. sen yeter ki para ver çeneni bile porselen kaplama yaparlar değiştirirler . sen yazılan yrumların hepsini boşver. KESİNLİKLE YAPTIRMA 18 İNDE hayatını karartma. KESİNLİKLE UZAK DUR

DİŞLER GÜZEL GÖRÜNMEK BEĞENİLMEK İÇİN DEĞİL RAHAT KONUŞMAK YEMEK İÇİNDİR. SEN PORSELEN YAPTIRINCA RAHAT KONUŞAMICAKSIN ISIRAMAYACAKSIN + AĞZINDA TAKMA DİŞLER OLACAK KİMSE BİLMESE DAHİ SEN BİLECEKSİN. bence kanun çıkmalı bu güne kadar yerinde duran bir dişi kesip porselen kaplayan ne kadar dişçi varsa " KİŞİ BÜTÜNLÜĞÜNÜ BOZMAK VE KASTEN ADAM YARALAMAK " SUÇLARINDAN YARGILANMALIDIR

X