Prolaktin

E

EU2

Ziyaretçi
arkadaşlar prolaktini yüksek çıkıp ilaç tedavisi olan varmı.tedaviden sonra tekrar yükseliyormu.:enbuyukkk:

Merhaba
Benim Prolaktinim Bundan 2 Ay önce 47 çikmişti Fakat Dostinex Diye Bir Ilaç Verdi Doktorum Ben 1 Ay Kullandim 0.70 E Düştü
Ilaci Bitirince 1 Hafta Sonra Bir Tahlil Daha Aldik 2.17 Idi Yani 1 Ay Geçti Ama çikmadi Hala Bu Cumartesi Bir Tahlil Daha Vericem Yine Bakicaz Ama Dokmtorum Dediki Büüyk Ihtimal Yükselmez Bu Arada Senin Değerin Kaçti ?

benim 50,5 çıktı 3 ay sonra bir daha tahlil yapıp bakıcaz.sonradan tekrar yükseliyor diye duymuştum .bende 1 kutu kulladım.

bende 5 aydır ugraşıyodum prolaktini düşürmeye ama allahıma şükürler olsunki düştü 75 ten 21 e düştü ilacımın adıda parlodel

15 senedir prolaktinim yüksek dostinex kullandım ve düştü

Dotinex düşürüyor.136 dan 2 ye düşürdü.' ay sonra tekrar yükseldi.Şimdi 26.:çok üzgünüm:

arkadaşlar bende geçen sene tedavi gördüm düştü değer ama bu sene yine yükseldi
şimdilik dr ilaç vermedi ama kontrol altına alacağız dedi
devamlı kontrol altında tutmak gerekir

Arkadaslar slm bende uzun donem prolaktın tedavisi oldum ilacta kulandım uzun dönem ve suan normal 6 ayda bır kontrole gidiyorum gecmiş olsun...

arkadaşlar benimde annemim 200 çıkmıştı.çok ama çoook yüksek geçen hafta mr çektirdik.45 dakika o makinada kaldı ve Allaha şükür hiç birşey çıkmadı.prolaktin seviyesi her ölçümde farklılıklar gösterebilirmiş.aynı gün sabah ölçümü ile akşam ölçümü bile farklı çıkabilirmiş.

benim prolaktin 32 idi. hic ilac kullanmadim, hic tedavi gormedim. Allah a sukur 2 kez hamile kaldim. eger hamile kalamama sebebiniz buysa allah im insallah size de sifanizi verir ve hamile kalirsiniz.

benimde prolactınım hep 35-40 aralarında seyrediyodu
iç ilaç kullanmadım iki kere de hamile kaldım.
Allah ihşalalah sizlerede nasip eder.:lepi:

benim sol gögsümde kist görüldü ve prolaktinim 31,6 çıktı Dostınex verdi doktor .Sayın Kibele sizdeki yükselme sebebi nedir acaba merak ettim.Adet düzensizliğinde de yükseliyormuş o yüzden sordum benim öyle bir sorunum yokSüt hormonu(prolaktin) strese bağladı doktor ayrıca ilacı bitirdikten sonra hamile kalma sansımı da bilmek isterim ilaç kullanırken ilişkiye girmeyin dedi doktor.Prospektüsünde de kalırsanızda hemen ilacı bırakın diyor ve yükselme durumunda dr.nuza başvurn diyor.Bebekte down sendromu ve düşüklere neden olma ihtimali var diyede okudum

X