Progesteron ve yurtdışı ? Yardım lütfen

hellomoto

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
6
2
29
Merhabalar yurtdışında yaşıyorum kanada da yeni düşük yaptım 13 haftalıktı en başından beri kanamalar gözüktü rahimde kesenin dışında hemotom denildi ve bana söyledikleri ülkede düşük engelleyici yani progesteron hapları veya iğneleri kullanılmadığını bizden kanamaları durdurma işlemini bekleme diye cümleler kurdular bana bu ilaçlar sadece Türkiye de mi uygulanıyor avrupada ne durumda ? Veya nerelerde kullanılıyor bilgisi olan var mı ?

Tüp bebek tedavisinde kullanılıyor canım, Yurtdışında da bir çok ülkede de to bebekte kullanılıyor ama düşüğü engelleyen bir ilaç olduğu için değil. Anormaliye bağlı bir düşük olacaksa onu hiç bir ilaç engellemiyor. Ama bu düşük yada kanama vucutta hamilelikte salgılanması gereken progesteron hormonu düşüklüğünden kaynaklanıyorsa diye, düşük tehtidinde veriyorlar. Doktor değilim ama böyle biliyorum.

eğer sağlıksız bir gebelikse istediğinizi kullanın zaten gebelik sonlanıyor. progesteron hormonuna bağlı bir sorun varsa bu ilaç veriliyor. demek ki sizde böylw bir sorun görülmemiş.

eğer sağlıksız bir gebelikse istediğinizi kullanın zaten gebelik sonlanıyor. progesteron hormonuna bağlı bir sorun varsa bu ilaç veriliyor. demek ki sizde böylw bir sorun görülmemiş.
Tabi ki de sağlıksız bir gebelikse düşüyor ne yapılırsa yapılsın. Ama demek istediğim türkiye de düşük tehlikesine,kahverengi akıntılara, hafif bile olsa kanamalara karşı progesteron hapları veya tutunması için iğneler yapılıyor çok iyi biliyorum bir sürü kadın arkadaşlar var kanama görülünce hemen uygulanıyor ama burda öyle değilmiş arkadaşım da aynı şeyi yaşadı o doğum yaptı gerçi ama sağlıklı gidiyordu bebek bir sorun yoktu haftası haftasına uygundu kanamalar hemotomdan dı yani pıhtı birikmiş hiç bir müdahale edilmedi ülkede kullanılmıyor dedi evet senin ülkende var biliyorum ama burda biz bu uygulamayı yapmıyoruz dedi bana

Anladım

bana kanamamda değil ama sancım olduğunda verildi bu arada progestan. ama benim doktorum da “bir sorun yok ama her ihtimale karsı kullan” diyerek verdi. ben arastırdığımda gereksiz kullanımında da bir zararını göremediğim için kullandım. ama dediğim gibi sadece rahmin kalınlaşmasını sağlayan hormonu dışarıdan vücuda vermis oluyorlar. zaten türkiyede de daha cok tüp bebek tedavisinde rahmi bebeğin tutunmasına hazırlamak için kullanılıyor daha cok. ne biliyim valla. insan doktor söyleyince güvenmek, sorgulamamak istiyor. ama kayıp yasayınca da insanın aklında bir sürü soeu işareti oluyor.

çok gecmis olsun bu arada. Allahım tekrarını yasatmasın insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…