Progestan yumurtlamayı engeller mi?

fnd_50

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
11.267
17.731
34
Arkadaşlar lütfen bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Normalde her ay yumurtlama akıntım olurdu yumurtladığımı çok net belirtilerimle anlardım. Bu ay doktor Progestan tedavisi verdi adetin 10. Gününden beri 200mg sabah akşam kullanıyorum bugün 17. Gün. Hala yumurtlama akıntısı vs göremedim yumurtlama olmadı. İlk günler akıntıyı görüyor gibi oldum geri yok oldu. Genelde 16-17-18 yumurtlama günlerim ama hiçbir bulgum yok. Erken olmuş olabilir mi? Ya da yumurtlamayı engeller mi anlamadım. Hamile kalmaya çalışıyorum. İlk gebeliğimde de 15 ay hamile kalamamıştım. Sonra doktor 16. Ayda Progestan vermişti ama o zaman adetin 15. Günü başlayıp 10 gün içip bırakacaksın demişti o zamanki doktorum. O ay hamile kalmıştım. O zamanlar çok yumurtlama akıntısı falan takip edemiyordum. Sizler Progestan kullanırken yumurtlama olayını görebildiniz mi

Merhaba size yardımcı olur mu bilemem ama; 4 aydır bebek istiyoruz doktor klomen tedavisine başladı bugün kontrole gittiğimde 3 tane güzel yumurtan oluşmuş dedi ve ilişki günleri yazdı.Yanında da progestan verdi bugünden itibaren kullanmaya başla dedi.Sanırım rahim duvarının kalınlaşması ve tutunmayı kolaylaştırıyormus.Tabi birde yanında omega3 ve multivitamin verdi. Acaba doktorunuza danışsanız size de gün verebilir belki daha kolay olur sizin için

Bu arada ağız yoluyla alıyorum ve şu an aşırı baş dönmem var sizde de öyle oldu mu,birde ilk hamileliğinizde progestan ile mi kaldınız

Bu arada ağız yoluyla alıyorum ve şu an aşırı baş dönmem var sizde de öyle oldu mu,birde ilk hamileliğinizde progestan ile mi kaldınız
Merhaba canım şimdiki doktorum gün vermedi direkt başla dedi. Başladığımda adetin 10. Günüydü. Sabah akşam iki kutu içececeksin dedi 200 mg artı 200 mg toplam 400 mg alıyordum günde. Mahvoldum. Baş dönmesi inanılmaz tansiyon düşmesi oldu bir kutuyu zor içtim son içtiğimde bayılmışım hatta yığılmıştım. İkinci kutudan birkaç tane içtim bıraktım. Çünkü bence bir şeyler yanlıştı ve içime sinmedi. Şimdiki aklım olsa yumurtlamadan sonra içerdim. Çünkü yumurtlama olmadı yumurtlamadan önce içtiğim için. Sonuçta Progestan yumurtlamadan sonra salgılanan bir hormon. Bunu yumurtlamadan önce içersen yumurtayı mantıken baskılar. Ama ilk doktorum Progestan verdiğinde adetin 15. Gününden itibaren günde 1 tane 10 gün iç bırak demişti en mantıklısı oydu. Ve o zaman da hamile kalmıştım . Şimdi rahim filmi çektirdim canım birkaç ay daha deneyeceğim olmazsa doktorumu değiştireceğim zaten

banada bugün 14. gün, günde 2 defa 100mg verdi. yumurtaların güzel çatlatma iğnesine gerek yok dedi,bakalım.sabahları beni çok zorlayacak gibi görünüyor

Ya senin az yine ben resmen 400 mg içmiş oldum mahvolmuştum 100 mg olsa gene bir neviydi ya. Bence seninkinin zamanı da doğru çok iyi inşallah pozitif sonuçlar alırsın canım

bende aşırı uyku hali yaptığı için doktorum gece atmadan 2 adet iç dedi.sizce etkisi azalır mı herhangi zararı olur mu deneyimlerinize dayanarak
Ben sabah akşam içtiğimde kafamı yastıktan kaldıramadım bayılıyor gibi oldum tansiyonum çok düştür en son içtiğimde de bayıldım yığıldım o yüzden bıraktım bir kutuyu bitirince. Bilemicem iki tane içerseni ağır gelebilir mi acaba. Sabah erken kalkmanız gerekiyor mu işe vs gidiyor musunuz öyle olursa zorlanabilirsiniz belki

evet çalışıyorum ve oruç tutuyorum tüm gün baygın gibi hissediyorum ve bu beni cok kötü etkiliyor.Umarım şifa olur da bir daha kullanmama gerek kalmaz. bu arada e nabıza baktığımda O20.0 - DÜŞÜK TEHDİDİ tanımlı bir tanı koymuş doktor,hamile değilim neye göre tanı koymuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…