Progestan kullanıyım mı?

hilal58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
4
0
40
Arkadaşlar doktorum klomen ve progestan verdi,fakat araştırdığıma göre progestan adet düzensizliği olanlarda ve düşük tehlikesi olanlar kullanıyor.Ama bende düzensizlik yokki.Klomeni kullanıp 1 hafta sonra eşimle beraber olup 17 inci gün pogestanı kullanmamı söylemişti.Peki ben eşimle beraber olup o ilacı kullanmamda bir sakıncası olurmu.

doktorun verdiyse bi bildiği vardır kullanmalısın bence doktoruna güvenmiyosanda başka bi kadın doğumcu bulmanı tavsiye ederim

canım 17.gunden sonra yumurta gelışimi sona erıyor ya gebe kalıyosun yada adet kanaması başlıyor progestan duşukten koruyor progestanın bıtımıne bırkaçtane kalası regl başlıyor canım

merhabalar...
ben 2 hafta önce kimyasal gebelik yaşadım ve düşük yaşadım...yine aynı olur diye stresteyim...sizce (dr danışmadım bulunduğum yer kırsal bölge olduğu için dr sıkıntısı var..olanıda işe yaramıyor) progestan kullanmalımıyım..kullansam zararlı olumu??????????
off yaaa çok sıkıntılıyımmmm

canım dr un werdıyse kullanmalısın...bende kullandım hala daha kullanıorum.progestanın hiç bi zararı yok bebeğe.daha cok bebeğini kaybeden dusuk yapanlara verıolar bıldıım kadarıyla.ben ılk bebişimi kaybetmıştım.hamıle kaldıımı ogrenmemden bu gune kadar kullandım.4. aya kadar yanı.şimdi bıraktım artık.progestanaı bende arastırmıstım;gebelıkte progesteran hormonu salgılanması yavaslıomus ve bu nedele dusue sebep oluomus ve bu hap o hormonun yeterı derecede salgılanmasını saglıomus bunyede....dollenme olursa dusmesın dıe cenının rahme sıkı sıkı tutunmasına yardımcı olmak için wermiştir bence canım,tabı oncesınde dusuk yasadınmı bılmıorum....sewgıler

progestan için yazdıım acıklamayı oku canım.ıstersen sen de bı arstır netten....
ama benım yaptıım arastırmadan aldıım sonuclar bunlar.ayrıca bı zararı yok olsa bana dr um wermezdı we ben 4.aya kadar kullandım.oncesınde yanı hamıle kalmadan once kullanılıomu tam bılmıorum canım...ama hamış kaldıktan sonra kullanabılırsın.ben gunde 3tane aldım.sabah ogle we aksam....Rabbım tekrar yasatmasın.inşallah saglıklı bı gebelık nasip eder Rabbım sana da sewgıler:ecrin_bebek:

teşekkürler canım....bebişine sağlıcakla kavuşman dileğiyle...

yaaaaaa ben adetime 1 hafta var ve lekelenme oldu ayrıca bel ağrısı...dr bebek görünmediği için erken adettir diyorama ben biliyorum adet değil....düşük yaşadığım için bunun ntehlike olduğunun farkındayım...
düşük başlamadığı halde düşük sırasında içimin temizlenmesi için verilen ilacı tekrar verdi...
acaba progestan kullanmalımıyım??????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…