Prezervatifle korunup korunmayı bıraktıktan sonra hemen hamile kalınamadığı doğru mu

Merhabalar, hiçbir etkisi olduğunu sanmıyorum. Sonuçta prezervatif sizin fizyolojinizi hiçbir şekilde etkilemiyor. Ben geçen yıl doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra sadece 1 kez regl oldum. İkinciyi olmadım, hamile kaldım hemen.

O zaman nasip değil henüz bize sanırım

Bir kaç kişiden duydum canım 1 sene oldu evlendiğim ilk 6 ay öyle korunduk bu 5. Denememiz yine yok gibi o sebeple burayada sormak istedim
İnsan deneyip olmayınca çok üzülüyor benim adetim dündü fakat olmadı adetim günü gününe olur normalde hafif bi kasık agrısıda var ama gebelik testi yapmıştım dün negatif hiç umutlanmıyorum. Daha ikimiz içinde yolun başı ama insanın içi hiç olmazasa neden olmuyo diyede korku kaplamıyor değil

Gelinler korunmasin da patır patır doğursun diye korkutmak için kaynanalarin çıkardığı bir safsata bu bence

Aynen öyle canım acaba bi şeyim mi var herkes daha erken takma diyor ama bi yanda da korkuyoruz işte

Hiç kafanıza takmayın daha çok yeni başlamışsınız denemeye. Doktorlar da genç çiftlerde 1 yıl deneyin sonra gelin diyorlar. Ovülasyon testiyle doğru zamanları tespit edip değerlendirebilirsiniz. Ama tabii bu takipler de insanı beklentiye ve strese sokuyor ister istemez. Bence akışına bırakın

Umarım öyledir kuzum
Tabii canım. Korunduktan sonra kimsenin çocuğunun olmaması lazım bu mantığa göre hayirli sağlıklı evlatların olsun inşallah. İnsanlara korunmayı bıraktığınızı söylemeyin. Çocuk düşündüğünüzü de bilmesinler. İnsanların saçma sapan soruları, önerileri sizin canınızı daha çok sıkar

Hiç tanımasan bile bir insanın dahi bunları söylemesi nasıl iyi geliyor bilseniz test işi beni hepten strese sokar canım biliyorum kendimi çünkü

Oda doğru hepsinin vakti saati var da gel de anlat şu sabırsıza adete yakın hep bir telaşedeyim

Canım o zaman kesinlikle yapma hamile kalmanın baş düşmanı stres. Ne kadar rahat huzurlu olursan o kadar rahat olur. Önceliği kendine ver, kimseyi takma. Ne insanların laflarını, ne başka bir şeyi. Eşin de sana destek olsun, güzel vakit geçirin bol bol. Hemen gelir aşk böceği o zaman

Alakası yok emin olun. İnsan hemen olmayınca başka şeylere yoruyor. Sadece daha zamanı değil ya da başka sorunlar var. Ama korunmak gebeliğe engel değil.

Hanımlar biz 6 ay prezervatifle korunduk şimdi kaç aydır olmuyor çevremden böyle bi şey duydum da ne kadar doğru acaba

Hiçbir etkisi yok. 6 sene prezervatif ile korunduk. Hatta hamilelik de prezervatifle korunurken oldu
( Prezervatif korumuyor tabi de kendi dikkatsizliğim ve sonradan fark etsem de önemsemedim, yumurtlamaya nasıl olsa daha var diye düşünüp ve sonuç 26 haftalık..)
Stres yaratmayın, elbet vardır bir zamanı. Dilerseniz değerlerinizi kontrol ettirin ancak 1 seneye kadar olmaması normal görülüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…