Preseed kullananlar

oooo ebrucuğum gelmiş..

gün kurusu denen kayısıdan ılık su ile içtim. ılık ballı su, keten tohumu.

pırasa,
karnıbahar,
brokoli,
yeşil salata herakşam,
çorba herakşam,
günde en fazla 2 fibcan kahve,
çay ile aram yok. içswem bile açık..
tavuk yemeklerine bitiyorum. genelde sebze ile pişiriyorum.
eşim etçi değil. sebze müptalası olduğu için sebze konusunda sıkıntı çekmiyorum.
sebze kızartması haftada bir oluyor. biber, patlıcan.
semizotu yazın yoğurtlu bayağı tüketiyorum. iki günde bir.
kışın ıspana mutlaka.
ve her akşam lifli olduğu için birtane portakal mutlaka yiyiorum. elma ile aram olmadığı için portakalı tercih ediyorum.
kuruyemiş fazla tüketmiyorum.
ayçekirdeği biraz fazla kaçıyor.

ekmek ile aram fazla yok. bazen günde bir dilim ancak.
36-38 beden arasındayım. kilo problemimde yok.
soğuk süt kesinlikle içmiyorum.

kırmızı eti pek sevmiyorum. yersemde ızgara tarzı köfte midemi yormuyor.

anlayacağın ebru ben bu sıkıntı yüzünden sağlıklı beslenmeye başladım uzun zamandan beri ama ilaçtan başka derdimin dermanı olan birşey bulamadım. bu olay bizim ailede irsi. ablamda aynı derttem muzdarip. kız kaç kere doktora gitmek durumunda kaldı.
mantıken ilk aylarda sinameki ye bile sıcak bakılmıyor. ama benim doktorum bekunis içebilirsin dedi. özel bir doktor. başından savsaklamak gibi yapıya sahip biraz ama göz göre göre tehlikeli birşeye okey diyeceğini zannetmiyorum.

onu kafaya takıyorum. ya bebeğe bir zarar veriyorsa. şu an hamile değilim ama kalırsam... yemin ediyorum ilaçsız kalacağımı düşündüğümde geriliyorum otomatikmen..

keten tohumu bir ara iyi geldi. ondan sonra işe yaramadı. birde enterasan olan bu bekunisi o kadar uzun kullanmama rağmen hala işe yarıyot. kimi ilaçlar bir süre sonra etki etmiyor aslında. bu ilacın çayıda var. bitkisel bir şey ama bilmiyorum işte...

hayatım hayatındaki eksik olan şey EKMEK
evet şaşırmış olabilirsin, ama ekmek sindirim için iyidir..ama o hamur şeklindeki beyaz ekmek değil...tam buğday ekmeği ya da tahıl ekmekleri...kepekli ekmeği önermiyorum, çünkü besleyici değil...her öğün iki orta büyüklükte ekmek ye hayatım..yararını greceksin...kızartmayı önermiyorum
ne kadar su içtiğini yazmamışsın..su ve sıvı gıdalar çok önemli..siyah çay dışında...
hamile olmayanlar için zencefili öneririm..taze zencefil...acı biber gibi..ben çok sevdim...sindirimi yoluna sokuyormuş..ayrıca gaz problemini gideriyormuş
bir de sebzeleri nasıl pişiriyorsun hayatım..bir de kayısıyı bir iki tane değil...çalışırken çekmecene koy...canın birşeyler atıştırmak istediğinde at ağzına hemen...kuru incir de iyidir...aa bir de ıhlamur çayı...o da bağırsakları yumuşatır...

kızlar bu preseed ın fıyatını soylermısınız cok sayfa var ugrastırmayın benı beklıyorum

yurt dışı sitelerinde 40 küsür
TR de 130 küsürdü sanırım
uğraştırmayalım dedim yazdım hemen komutanım
ama google a yaz bak istersen net fiyatları opuyorumnanaktan

ayyy çağla şikel in doğumu olmuş dün...darısı bislereee

hanımlar günaydın. erken olmasına ragmen kırmızı kartı gördüm( bu ay herşeyi dört dörtlük yapmıştım. ama kısmet değilmiş.
kürtajdan sonra 5 ay geçti. aşılama yaptırma fikri artık bende sabitlendi. ne diyosunuz..
bir iki ay daha bekleyeyim mi?
birde aşılma konusunda deneyiminiz oldumu nedir fiyatlar? nasıl yapılır? süreci nedir?
açıkcası artık beklemek istemiyorum.
bugün benim dogum günümdü. yaş 31 oldu. keşke yeni yaşıma bebiş ile girebilseydim..

canım öncelikle doğum gününü kutlarım..inşallah bir dahaki doğum gününü bebişinle kutlarsın
aşılama yerine yumurta takibi yaptır istersen
keşke deme bence..her şerde bir hayır ara...Allah a dua et, şükret...beterin beteri var canım
dört dörtlük diye birşey yok...Allah ol deyince oluyor
bence yarın dr una git...reglin 2. veya 3. günü yumurtalarına bakıyorlar..sonrasında yumurta tetikleyici ilaçlar veriyorlar...çatlatma iğnesi vs...bu ayı da böyle geçir..eğer bu ay da olmazsa gelecek ay aşılamaya geçersin canım

yumurtlamam olmasa veya çatlamasa çubuklarda belirgin olarak ikinci çizgi görünürmüydü ki. biraz sayfalara baktım. aşılama aşamaların ilki tüplerin açık olup olmadığına bakılmasıymış. ben hamile kalabilmiştim. ondan sonra tüpler kapanır mı ki?

canım...o yüzden yumurta takibi yapılıyor...seninkisi çubuklar aracılığıyla bakılmıştı..şimdi uzman sık sık kontrol edecek..gerekirse ilaç verecek..tüpüne zarar geldiğini sanmıyorum....canım neden yarın için randevu almıyorsun...stres yapma..üzgün olma
en büyük düşman
yaşa da takılma...olmayınca ne yapalım

çarşamba-perşembe denetimim var. kalite güvence olarak bn olmazsam olmaz :))) pazartesi salı o kadar eksiğim var ki onları kapatacağım. p. tesi öğleden sonrayı ayarlamaya çalışacam. olmazsam salı gecelerim. erdem hastanesine gitmeyi düşünüyorum. tüp bebek konusunda iyi olduğu söyleniyor. ssk danda faydalanabilirim orada. yakında... aman doğduğum günde stres yaptım inan o kadar odaklanmışım ki doğum günü falan hikaye. sevgili eşim doğum günümü kutlayım bir saatliğine dışarı çıkyı. biliyorum ki supriz hazırlamaya gitti.. benim kafamdakileri bir bilse..

canım bence hiç uğraşma artık. boşu boşuna bekleme. hemen aşılamaya giriş. bu çocuk meselesi uzadıkça ne psikoloji ne ev hayatı ne de iş hayatı kalıyor. benim eşimin değerleri düşüyordu. 50 milyondan azalarak şimdi sayılamayacak duruma geldik. ne varikosel ne bi şey var. başta aşılama yapsak falan filan dediler. sonra tüpe geçelim dediler.ben ne yaptım doğal olacak bekleyeceğim, tüp olursa da yaza falan dedim. şimdi tek çare tüp hemeeeeen demeye başladılar. çünkü ilerde sperm çıkmayabilirmiş. bi de benim yaşımda şubatta 30 olucak. şimdi adetimi bekliyorum. tüp bebek için. allah bu defa bana nasip eder inşallah. sana da kolaylıklar diliyorum canım. maalesef canım biz erkekler kadar şanslı değiliz. istediğimiz kadar fit olalım rahim yaşı bunlara bakmıyor canım. Allah bebişimizlere en kısa zamanda kavuştursun. evlat isteyen kimsenin kucağı boş kalmasın.

neyse bu ayıda böle geçirdim. bu arada presed dan 2 KULLANIMLIK KALDI:)) geçen ay yataktan çıkmadıydım ya:)) ballar çörekotları tarçınlar. bir kilo almışım..
tıp öyle ilerlese ki herkesin istediği an bebişi olabilse. evet bu seneki dileğim bu:) dah pastamı
n mumlarını üflemedim. bunu dileyeceğim...

sağol nevkicim. hakikaten beş aydan beri hiç birşeye odaklanamıyorum. zamanda su gibi akıp gidiyor. b eş ay geçti. çoğu kişi kürtajdan hemen sonra hamile kalabilirsin diyorlardı. bende çok umutlanmıştım. millete beklemedeyim diyorum ama beş ayı hi boş geçirmedim. nerede tedavi oluyorsun? daha bu fikrimi eşimle paylaşmadım. sıcak bakacağını zannediyorum. geçen ay o bana spermlerine baktırmayı teklif etmişti. bu ay da bekle demiştim...

kızlar çıkıyorum ben. öpüyorum sizleri gideyimde hazırlanıp dışarılara atayım kendimi azıcık..

selmacım bugün için iki seçeneğin var
1- ya üzüleceksin, bugünü kendine zehir edeceksin
2- ya da her şerde bir hayır olduğunu düşünecek ve eşinle birlikte güzel bir hafta sonu geçireceksin...üstelik bugün de senin doğum gününken....bak ben sana ne diyorum sağlık ve ağız tadı çok önemli...bunlar gidince herşey bitiyor..eşinsiz geçen bir günü düşün..ya da ne bileyim baş parmaklarını kullanmadan iş yapmaya çalış...gözlerini kapa ve öyle yaşayacağını düşün...kulaklarını pamukla tıka ve sağır olduğunu düşün...yürüyemediğini düşün ve koltuktan kalkmayı dene...yerde sürün
inanıyorum ki kendine geleceksin...olmayana ağlayacağına, olana şükret ve mutlu ol kısacası
hayat o kadar kısa ki...bir sonraki anın nasıl olacağını bilmiyorsun...elindekilerinin kıymetini bil canım opuyorumnanaktan

canım eşinin değerlerine de baktırmayı unutma...kruger kriterlerine göre değerlendirilsin...hadi güzel bir gün dilerim...akşama güzel şeyler yazman dileğiyle

canım ben adana da başlıyacağım. gel git zor olucak ve hemen başlamam gerekiyor. zaten bu işler kısmet işi. olmazsa şubatta ve yazın bi daha deniyeceğim. onları ist. düşünüyorum.
canım burada herkes sana mucizeleri anlatıyor ve seni rahatlatmaya çalışıyor. tamam moral çok önemli ve burdaki kimse kötü niyetli bir şeyler yapmıyor ama seni harekete geçirmek yerine bak benim bir arkadaşım vardıııı...... diye başlayan hikayelerle boş hayallere sürüklüyorlar. tamam allahtan ümit kesilmez. onun mucizesi çok ama kimse de sana garantisini veremez. bence eşinde gitsin sen o kadar eziyete katlanıyorsan oda gitsin yani.

nevkicim...sana önerim eşinin spermlerini dondurt...bir de başka dr alrın görüşünü al..altta yatan bambaşka bir sebep olabilir...bir de sigara içiyorsa kesinlikle bıraksın

nevkicim...sana önerim eşinin spermlerini dondurt...bir de başka dr alrın görüşünü al..altta yatan bambaşka bir sebep olabilir...bir de sigara içiyorsa kesinlikle bıraksın

ilgine teşekkürler canım. spermler yarın dondurulacak hayırlısı ile. doktorum : gerek yok, 20 gün sonra da bulabiliriz demesine aldırmadım. akıllandım dondurdum. eşim sigara içmiyor ama işi sürekli kimyasallarla. yıllarca emek verdi işinden istifa da edemez mafoldumben . her ne kadar doktor ondan değil dese de bilemiyoruuum. beş tane doktora gösterdik. ve dört hastaneden aldık sonuçları hepsinde de giderek düşüyor. sorunu da anlamıyorlar. her şey normal. beyinde tümörden şüphelendiler -Allahım sen koru - çok şükür bi şey çıkmadı. doktorlar bu defa tek çare olarak tüp diyorlar hem de hemen. ben illaç falan dedim. doktorlardan bi dayak yemedeğim kaldı. kaydirigubbakcemile3 eşimde ilk defa bana kızdı. sorun kendisinde diye bana tedaviden bahsetmiyordu. sen ne zaman hazırsan o zaman diyordu.
artık kararımı verdim. zorla getircem bebişimi. benden çok babası heyecanlı. şimdiden bir kız bir erkek çocuğu hayali kuruyor. allahım bize yarım et. onun üzülmesine dayanamam. allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

allah hepiniz hakkında da hayırlısını versin arkadaşlar. umarım bebişleriniz gelir. sağlıkla sıhhatle göbişinize konar. Allah hepinize hayırlı evlatlar versin. bana da versin
Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr. Amin....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…