Preseed kullananlar

günaydınlar kızlar, ebrucum evet dogru diyosun canım benim yaa rabbim ne veriyosa hayırlısını versin, çok zor gercekten...

Yok kuzum o benim regli takvimim Üzgünüm hamile haberimi veremiyorum..

Dün nefes filmine gittim yok böyle bir film evet bütün gece halime şükrettim ..mafoldumben

ceylancıııım vereceksin inşallah güzel haberlerini canım yaaaa, hepimiz birgün anne olucaz allahın izniyle

geçmişe bakınıyodum öyle, bakın güzel hamişimz neler yazmış, mucize mi olacak şimdi yegenimizin adıopuyorumnanaktan inşallah herşey yolundadır canım umarım zaman su gibi geçer de bebeğini sağlıklı sıhhatli alırsın kucagına.

günaydın,

kızlar bugünlerde doktoruna gidecek var mı? birşey sormanızı rica edeceğim. ben kronik kabızlıktan dolayı (her türlü yolu denedim bitkisel olarak ama çözüm olmadı) hergün bekunis diye bir kabızlık ilacı kullanıyorum. katogorisi B. ılk hamileliğimin 4 haftasında doktora gidince ilk sorduğum kullanmaya devam edebilirmiyim di. doktora hatta ilacın reçetesini bile götürmüştüm (okumadı) kullan problem olmaz demişti. ama 6,5 haftalıkken kalp durmasından dolayı hamileliğim bitmişti. normalde doktorlar ilk 3 ay hiç bir ilaç önermiyorlar. benim doktor kullan dedi. başka doktorlar bu konuda ne demekte çok merak ediyorum.
kullanmadığım zaman resmen ölüyorum sanıyorum. yaklaşık ben bu ilacı 1 senedir hergün kullanıyorum. ilacı kullanırken hamile kaldım.
kim sorabilir doktoruna bunu kızlar..

selmacım yaaa ben doktora gitmiycem de sen bi saglık ocagı da olsa gidip sorsan ya, bir de bünyeden bünyeye farklı reaksiyon gösterebiliyor ilaçlar...

Cetrefilli canım,

sağlık ocağında cevap verirler mi ki? orada konusunda uzman bulmak çok zor. benim sıkıntım hala bu ilacı kullanıyorum. olmazsa olmazım. ya hamileysem diye endişe ediyorum...(

sen nasılsın?

merhabalar arkadaşlar nasılsınız ben yeni üyeydim durumumdan bahsetmiştim 3 aydır kist tedavisi görüyodum ilaç ve soğan suyu kullanmama rağmen kistim küçülmedi aksine büyüdü şuan 7 cm doktorum alınması gerektiğini söyledi pazartesi ameliyat olcam çok korkuyorum benim için dua edermisiniz hepinizi öpüyorum

ben iyiyim selmacım canım ben de kronik kabızımdır, ama artık atlattım çok şükür, yolculuklardan sonra tutar bi de adet öncesi, ben beslenme şeklimi değiştirdim, su hiç içmezdim artık içiyorum, muzu çok severim sadece sabahları yiyorum akşama kadar açık ve şekerli çay içiyorum ılık ılık, ve ögünleri corbasız asla atlamıyorum bu bayagı rahatlattı beni. bir de bitkisel bişeyler dene canım yaa, inşallah hamilesindir canım benim.

emenne geçmiş olsun canım kist ne kisti canım? allah yardımcın olsun ben de kist aldırdım, yeter ki sağlıklı bebişlerimiz olsun gerisi hiç önemli deil...

Emenne,

geçmiş olsun canım,

Allah yardımcın olsun. bundan birkaç gün önce bu bölümde arkadaşlardan biri kist ameliyatı yerine bir ilaç öneriyordu ona baktın mı? arkadaşın düşüncesi ameliyattan sonra kistin tekrarlama olasılığının olması, boşyere ameliyat yapılmaması yönündeydi.
benimde var dı aynı ebatlarda bir kistim. kürtaj sonrası kaybolmuştu. kistinin sana yaşattığı sıkıntılar ne? ağrı, adet geçikmesi...

cetrefilli sağol canım bende bebek istiyorum hemde çoooook ama olmadı işte eşimdede problemler var önce şu ameliyatı atlatalım onun tedavisinede bakıcaz. ınşallah yüzümüz güler

selmes canım evet duydum ama ben o ilacı bulabileceğimi sanmıyorum bulgaristandan mı ne getirtmiş o arkadaş kistim benim canımı çok yakıyo midem bulanıyo sürekli sıkışık pozisyondayım belim sağ tarafım ağırıyo doktorum almamız gerekiyo çünkü hızlı büyüyo dedi inşallah yumurtalıklarıma zarar vermezler

emennee ne kisti anacım senin ki? pco ise ilaçla gecen bişey.. ameliyattan korma, nerde yaptırcan ki? ben ankarada oldum ve cok cabuk toparladım inşallah kazasız belasız atlatırsınız, allahım ol dediği anda gelecek bebişlerimiz inşallah

ben kisti evliliğimiz 7. ayında öğrendim, ve o ana kadar ilişki esnasında solumda batma hissi oluyodu, adetlerimde afedersiniz makadıma kadar agrım oluyodu, kusardım agrıdan, megersem endometriyosiz )çikolata kistiymiş) bu ay da adet olursam ameliyat sonrası 6. ayımı tamamlıyorum ve ankaradaki doktorum 6 ay içinde gebelik olmazsa tüp bebek demişti, fakat biz askıya alıcaz sanırım, heşey allahtan...

ya kızlar benim kistim sıkıntı vermemişti bana. herşey çok normaldı. ama ebatını duyunca cetvel alıp bakmak ve bu kadar büyük şey benim içimde mi demek durumunda kalmıştım.:)

cetrefilli canım beni herşey Allahtan dediğin gibi. ben iki ay daha bekleyip gidicem doktora. artık aşılamamı olur tüpmü bilmiyorum..

emenne inşallah kistten sonra hemen bebişciğin olur canım.

selmacım merhaba, ne tarz yemek yiyorsun...şööyle aklına gelenleri listelesene...güneşte kurumuş kayısı çok iyi geliyor...bir de bol salata, mercimek( acı yersen iyi olur), ıspanak, kabak yemeği iyi gelir...bol lifli yiyececkler ye...çay içme, su bol bol iç...meyve ( muz dışında) iyi gelir...taze zencefil sindirim sistemini düzene sokar ve gaz problemini giderir (ancak hamilelerde çok kullanılması önerilmiyor..kebap, kuru yiyecekler fast food yerine tencere yemeklerini tercih etmen iyidir

sen yaz en çok yediklerini, ben gördükçe hatırlar özelliklerini söylerim canımcım
bu arada keyifler nasıl, stres yok değil mi..Allah bilir eşinin saltanat günleri bitmiştir artık lmaz:

kıs sincapın annesi, iyi demişsin...hahaha benim yazdıklarımı doğruladın bu sayede...msjını görünce hoşuma gitti...naber fıstık alkisalkisalkis

emenne canım bence bir dr a daha görün, ondan sonra ameliyata karar ver..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…