Premature Bebekler Prematüre ve sarılık

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Miyav_su

Nirvana
Pro Üye
16 Şubat 2009
34.816
123.236
bebeğim 34+1 haftalık prematüre doğdu şuan 35 haftalık 2 yoğun bakımda 2 gün normal küvezde yattı bir gün sonra sarılık değeri 20 çıktı ve yoğun bakıma alındı doktorumuz kan değişimi olucak dedi böyle bir durum yaşayan oldu mu ? Tekrar sarılık Yaşar mı ?

bebeğim 34+1 haftalık prematüre doğdu şuan 35 haftalık 2 yoğun bakımda 2 gün normal küvezde yattı bir gün sonra sarılık değeri 20 çıktı ve yoğun bakıma alındı doktorumuz kan değişimi olucak dedi böyle bir durum yaşayan oldu mu ? Tekrar sarılık Yaşar mı ?
Selam.benim bebegim 37 haftalik dogdu sonra sarilik oldu.9 gunlukken kanda biluribine bakildi cok yuksekdi 389 du.sonra isik altina konuldu hastanede yatdi.ben kirgizistanda yasiyorum bu arada.3 gun sonra bende yaninda kaldim iyme falan yapildi cok sukur bugun 6 aylik.ve sarilik bitmis durumda 1 ay sonra zaten sarilik bitmisdi.kulaklarinda problem oldu sarilikdan olmus dediler sol kulagi iyi duymuyor dediler kendimi kahr etdim aglamakdan.ama bugun kulagida duyuyor kendi kendine duzeldi cok sukur.hic acele etme insAllah iyi olur.simdide kalbinde delik var konu acdim kimse bisey yazmadi daha beklemedegim ona bakrikca canim cok yaniyor

Bide herkes bize neden kanini degistirmediler diye sordu.eger degistirseydiler daha cabuk gecermis oyle diyordular

X